Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Fiat Stilo - problem sa elektropodesivim sedištem

Recommended Posts

elem , problem je u suvozacevom sedistu. nisam bio par dana kuci i jutros da upalim auto ali cvrc , popali mi lajd sou i ja shvatih da je akumulator na izdisaju (vala 5 god. je u kolima). drugar dodje sa kolima , povezasmo kablovima i auto upali na pola kljuca. u svom tom zezanju suvozacevo sediste je otislo skroz napred (samo) i sada ne mogu da ga vratim :realmad: . na kontaktu sijaju sijalice sa strane (na dugmicima sedista) kao i lampica za grejanje istog , ali napred nazad i naslon gore dole mrtvi. pregledao sam sve osigurace ispod volana i u motornom prostoru , jedan po jedan i svi su ispravni. auto ima kozna sedista i sve je elektronski na njima. do ovoga sve je radilo OK. gledao sam i ispod sedista da se nesto nije otkacilo i u buljuku kablova nista nisam primetio otkaceno ili nesto slicno. ako je neko imao slican problem neka javi sta dalje. na dijagnostiku cu ici na kraju.

 

ne znam da li da skinem kleme sa akumulatora na 10-15 min. pa da ih vratim i sta cu dobiti sa tim (neko mi napomenuo to danas na poslu) ?????. akumulator cu sutra zameniti novim vartinim 74 ampera silver (sada je neki od 70 ampera - vec 5 god.) , ali i sa ovim sada sve radi normalno tj. moje sediste (vozacevo) ide u svim pravcima - tako da struje trenutno ima u akumulatoru i to nije problem -- kao da je neki bag , jbl-ga. auto je stilo 1.9 jtd. karavan 2002 god.

 

unapred hvala na odgovorima   :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ima struje ali je slab, kad stavis novi akumuator onda vidi da li sve funkcionise, ako ne onda reset na dijagnostici, ili ne znam da li ima neki rucni reset kao za digitalnu klimu, izguglaj malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sutra cu probati to , jer tada uzimam taj novi akumulator -- to je i meni prvo palo napamet. drugar kaze da skinem stari i pre montiranja novog sacekam 10-tak minuta  , jbg. kao nesto resetovace se celi auto. moguce da je zabravio nesto pa sad nema snagu. kazu ljudi da ta sedista pamte neke zadate vrednosti  i da kada nemaju struju hoce tako da se pomere i zabrave. e sad vozacevo nije -- hvala bogu , jer ga ja cackam non stop u voznji. ako to ne pomogne moram ici na dijagnostiku ..... mozda je neko vec imao taj problem pa da pitam , a ako nije eto ja cu vam reci kako sam to resio. bas sam se iznervirao jutros , brate pola 6 ni zive duse napolju , kisa rominja a ja moram za obrenovac ..... psovao sam stila , ali nije on kriv. ja sam kriv jer je stari akumulator vec par godina na njemu koliko je i auto kod mene a ko zna kad je kupljen u italiji ........   :)

:right:  ps. ako neko zna da li postoji neko dugme ili vec sta za reset toga neka pise ovde , ko zna mozda ce trebati to jos nekome nekada  :left: ............

Share this post


Link to post
Share on other sites

ubacen novi akumulator (varta silver 74 ampera) i sve radi. procedura je sledeca - izvaditi stari napolje , sacekati 10-tak minuta , onda ubaciti nov i povezati ga. prvo struju pa masu i dotegnuti dobro. ja sam tako dobio savet , tako sam uradio i sediste je proradilo   :unworthy: ........ to je to , ako nekome zatreba pomoc oko ovog baga - ziveo stilo. pozdrav ..............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana ubacujem elektro podesiva sedišta u karavan,Bole da li tvoj auto ima i memorisanje retovizora? Interesuje me ako možda znaš ili možeš da pogledaš kataloški broj centrale podizača u vratima vozača i suvozača,da znam da li da trazim xentrale ili mogu ove moje pošto imam kompletnu instalaciju za sedišta sa sve osiguračima i relejom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

valjda ima memorisanje retrovizora , levi pamti zadatu vrednost cim ubacis u rikverc i on se tako namesta pa se posle vraca na staro (ako je to - to) , sedista imaju cini mi se po 3 memorisanja zbog tezine ili vec cega i tu retrovizori rade svoje , znaci kad god taj neko sedne ona se sama namestaju po tom vozacu - a za ovo drugo ne znam kako da ti pomognem , jer ako treba da skidam obloge vrata to nisam nikada ni skidao na njemu za ovih 7 god. - tako da to ne bih da diram (jedino ako nije negde na vidiljvom mestu). imam njegovu original knjizicu tj. uputstvo pa da pogledam cim nadjem tu knjizurinu - tu su bile i neke 2 kartice sa nekim kodovima za motor i elektroniku ako to nesto pomaze - ali to moram da nadjem u toku nedelje jer mi nije u kolima a ja sam u selu - nesto sljakam tamo.

pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Položaj retrovizora se menja menjanjem memorije sedišta, barem kod mene pamti tako. Isto i za rikverc, kako ga podesis kad je u R tako ga pomera svaki put. Zgodno kad se deli auto sa nekim :)

Sent from my 3310

Bole, ne pomeraju se sama, već se pomeraju na ta 3 dugmeta u memorisan položaj.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro Bole ,ajd e kada se vratis iz sela pogledaj to u uputsvu i te kodove.Koliko ja znam ti retrovizori se razlikuju od onih sa običnim sedištima pa onda verovatno i centrala za te retrovizore.

Edited by jure

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel tebi treba electronic cod a ne mechanical , i to ti saljem u inbox , to je kao platna kartica i tu pisu ti kodovi za moje vozilo ???.

 

sad cu da zovem klinku da ti to da - setio sam se gde je ........... ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mi neće pomoći ti kodovi,vec kada bi znao koji je kod opreme tvog auta pa da pogledam u Eper.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jure ja sam sad na eper-u, samo ne znam koji je tacno kod opreme. Ako mogu da pomognem tu sam. Dynamic oprema sa el podesivim sedistima.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

SPECIAL VERSIONNO SPECIAL VERSION(LV0)M1.9 JTD 85KW/115CV(M50)VS.W. DYNAMIC/POWER(V22)P5 DOORS(P5)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako nadjes nesto i preko moje sasije napisi ovde pa da ljudi znaju ......... ako nekoga bude mucilo isto ............. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, bole-stilo.jtd said:

ako nadjes nesto i preko moje sasije napisi ovde pa da ljudi znaju ......... ako nekoga bude mucilo isto ............. ;)

Važi se 

 

LV 0 znači de nije special verzija .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmite VIN i terajte do komponenti vrata, retrovizora (sta vam vec treba) i uporedite sifre na razlicitim verzijama. Dalje sve ide preko eLearn, posto je ePer samo banalni elektronski katalog delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uzmite VIN i terajte do komponenti vrata, retrovizora (sta vam vec treba) i uporedite sifre na razlicitim verzijama. Dalje sve ide preko eLearn, posto je ePer samo banalni elektronski katalog delova.
Tako cu da i uradim,znam da desni retrovizor ima 7 zica a levi ima 9 ili 10 ,zica tako da predpostavljam da se i centrala razlikuje od centrale za obicne retrovizore.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacena sedišta na struju, sve radi kao sat,jedino mi retrovizori nisu jasni.Cim sam postavio sedište vozaca  a pošto je rucica bila u rikvercu,retrovizori su poceli sami da se pomeraju.Po  elearn u semi stoi dastoji da desni retro vizor ima 7 žica a moj ima 5 ,kao i levi retrovizor po šemi i ma 9 a moj 7 žica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da podesis sedište kako ti odgovara, zatim podesi i retrovizore, samo nemoj da je menjač u R, pritisni dugme 1 nakoliko sekundi dok ne cujes bip da bi zapamtio pozicije.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam postavio desni retrovizor i centralu vrata iz auta u kojem su i bila sedišta na struju,taj retrovizor ima  7 žica .Kada dam kontakt pomera se levi retrovizor u neki položaj bez obzira u kom se položju ručica menjače,dok desni sada miruje .Kilometraže mi na satu blinka kada pokusam da prijavim retrovizor sa memorijim i uradim proxy nista se ne desava, MES uredno prijavi  da su tu i retrovizori sa memorijom ali samo dok ne zatvorim program i kada ponovo udjem u MES tada prijavljuje da nepostoje retrovizori sa memorijom,kilometraža i dalje blinka.Memorisanje položaja sedišta radi savršeno kao i nameštanja sedišta po memoriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...