Jump to content
FAS Goran
barcode

Fiat nuova Croma - voda u kabini

Recommended Posts

Dakle kada su bile one kise u maju kod suvozaca mi se napravila bara i naravno zapusio se odvod za vodu ispod haube od lisca. Procackam ja to, dignem patos, osusi se lepo sve, kad ono opet curi voda, opet pogledam odvod, nije se zapusio, pogledam kod vozaca, tu se zapusio, ocistim i reko to je to, opet osusim i sve sklopim.

Medjutim, opet curi, pogledam odvode, nisu zapuseni, a definitivno tu negde curi jer kad pogledam tapacirung kod kolena suvozaca ima jedan deo koji je spolja od gume i na njemu se napravila barica.

I meni sada nije jasno gde moze da curi kad je odvod slobodan? Mada odvod kad pogledam onaj patrljak od gume koji usmerava vodu na dole, taj patrljak usmerava vodu pravo na dole na sasiju i na jos jedan komad tapacirunga koji se nalazi sa strane motornog prostora i koji je sada skroz mokar. Ono sto ne razumem je zasto ispod tog patrljka na jedno 30cm ima rupa koja vodi skroz do ispod motora i na njoj je neka plasticna maskica sa resetkom, kao da je predvidjeno da voda curi tuda, a ne da se razliva po tapacirungu. Ne znam da li sam dobro objasnio, ali poenta price ja da li moze neko da pogleda kod sebe kako to izgleda, razmisljam da mozda nisam kada sam prvi put cistio nesto tu gurnuo i otkacio jos neko crevce ili plastiku pa sada voda ne ide gde je predvidjeno.
 

cxcb130023.jpg
 
 
Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda mogu ja da ti pomognem,

ja sam imao dve slicne takve situacije, pa je mozda I kod tebe nesto slicno

 

1. pojavila mi se voda kod suvozacevih nogu I ventilator za kabinu je poceo da zeza

 

ispostavilo se da je zapusen taj odvod I to sam resio, medjutim tu sam video da postoji jos jedan problem

naime, na onoj plastici izmedju soferke I haube (gledas kada je hauba spustena naravno) odprilike negde iznad filtera za klimu postoji jedna rupica od nekih 1-2mm, e kroz tu rupicu curi voda I onda ide kroz odvod, ali takodje prodje I kroz filter klime ako je veca kisa I onda na kraju zavrsi u podu kod suvazaca

najjednostavnija provera ovoga je da posle kise vidis da li je filter klime vlazan

ja sam ovo resio tako sto sam prelepio izolir traku preko te rupice

 

2. posle onih kisa u vreme poplava mi se pojavila voda u zadnjim desnim vratima I kod nogu u kabini iza suvozacevog sedista (predpostavljam da je isti system I na prednjim vratima)

 

to se desilo zato sto je posle nekog vremena odvod za vodu koji se nalazi na donjem delu vrata preko kojeg ide guma zapusio od prasine I sl I voda nije mogla samo da prodje

kada otvoris vrata I stavis ruku na donju ivicu,, deo izmedju spolje ivice I mesta gde naleze na keder (nadam se da sam jasan) tu ces napipati gumu koja je za donju stranu vrata zakacena na slican nacin kao I tapacirung za vrata, znaci na gumi ima nekoliko izbocina, kao manji sraf koji se ugura u par rupa na vratima I tako se zakace

vodu mozes ispustiti tako sto ces gumu skloniti u stranu rukom, povuces dok ne krene da curi,

a mozes je I skroz skinuti pa ocistiti to da se ne bi opet voda zadrzavala

 

eto, malo duzi post, ali tesko je objasniti tacno kada nismo pored auta pa da mogu da ti pokazem,

nadam se da sam ti pomogao

Edited by Srebren Croma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, kod mene od te rupice na dole ide malo crevce duzine 15cm, koje slobodno visi tu u prostoru oko filtera. Sad sam ga povukao i premestio kao napred da curi pored filtera sa strane. Ubi me ako kapiram cemu sluzi i lako je moguce da je upravo kroz to crevce voda ulazila u kuciste filtera, na samom dnu filtera je bilo vode, garant tu ulazi, samo i dalje ne kapiram odakle...
Evo ga to crevce, pomerio sam ga napred da se vidi...
 

cxcb130024.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ukapirao sam, ova rupa sluzi da istekne voda koja ostane u plasticnoj masci kada stane kisa, ali zasto glupavo crevo landara oko filtera ne razumem. Kladim se da sam prosli put kada sam cistio kanal gurnuo to crevce u polozaj koji je osiguravao da ta voda zavrsi u filteru umesto negde gde treba. Tacno od tog trenutka krecu moji problemi sa kisom, ako izuzmemo poplavu za koju mi je jasno da je bio zapusen kanal. Ko zna gde to crevo ide neka kaze bicu zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebno je produžiti crevo za odvod dodatnim komadom creva i spojiti ih jakom bandaž trakom tako da odvod kaplje skroz ispod filtera bliže podu i rešen problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle izludecu vise, izgleda da nije voda ni kroz ovo crevce pravila problem, s obzirom da sam posle ove kise pogledao ono kuciste plasticno filtera klime, i nije mokro, a patos je opet mokar. Uopste ne kapiram kuda vise moze voda da curi, jedino jos na sta sumnjam je sto voda kroz onu veliku rupu u kadici ispod haube curi pravo na izolacioni sundjer koji se nalazi sa spoljne strane lima koji odvaja kabinu i motor, i u principu prska svuda tu po motoru i sundjeru, pa da se nekako sundjeri dodiruju i tako da se voda prenosi do unutrasnjosti. Ako neko moze da pogleda da li je voda jos nekako sprovedena do ispod motora ili i vama landara taj gumeni levak (ima u mom prvom postu fotografija) pa voda kaplje po sundjeru. 

 

Samo jos to da eliminisem kao razlog i ako nije odo da rasturam onu kasetu kod suvozaca da vidim sta ima iza i gde dodjavola jos moze da curi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, ali aj kao ne sumnjam na njega, mada pokusavam da ukapiram gde su odvodni kanali od sibera na dole....

 

Sad kad si to spomenuo podsetio si me da sam pre mesec dva po jakoj kisi iznutra cuo kao da nesto voda curi, kaplje,  iz pravca onog stuba kod sofersajbne... moguce da tuda ide odvod, idem da vidim da li mogu da skinem tapacirung sa stuba nekako pa da vidim da li tuda ide odvod... moguce da odvod ide kroz stub i onda dole negde da se kod kasete uliva i prolazi dalje, pa se tu nesto zapusilo.

Edited by barcode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala pogledacu, mada imam auto 5 godina, a tek je od skora procurelo, nije verovatno to slucaj, nego se mozda crevo izvuklo. Otvorio sam krov, samo ne vidim uopste gde je rupa za odvod, ne kapiram nista, na svim klipovima, istina za druga kola, ta rupa se jasno vidi kad otvoris krov.

Probacu da izvalim tapacirung sa stuba da vidim sta je ispod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo tapacirung, samo kablove vidim, nema creva, ne kapiram, prvo ne mogu da pronadjem rupe na krovu, a sad nema ni creva, da crevo mozda ne ide kroz stub, a ne izmedju stuba i tapacirunga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da sam sebi odgovorim, ladno je bilo u pitanju to crevo koje sprovodi vodu od rupice na gornjoj masci kod sofersajbne/haube. Produzio sam ga i sproveo pravo dole do rupe kroz koju inace prolazi sva druga voda.

Sav srecan sto je posle ovih 3 dana kise sve suvo, smontiram nazad tepih i lajsnu, prag i sve to, uzmem da usisam jelte, da sredim, i provalim da mi je sad tepih kod vozaca potpuno potopljen :)

Sad jos jedno 6 meseci dok provalim gde curi sa vozaceve strane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ne verujem, mislim da i dalje upada jer izbacim po litar dnevno ovih par dana dok pada kisa, ali svejedno cu da sacekam dok prestane pa da detaljno pregledam onaj kanal kod brisaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A reci mi, jel ti bucna Croma u kabini? Jel ti se cini da se motor dosta cuje?

Pitam te jer, ako jeste, moguce da ti je ispala neka od dihtung guma kod pedala, tamo gde poluge pedala ulaze u prednji lim. Kad se to desi, cuje se glasnije motor, tj. prenosi se zvuk iz motornog prostora, a samim ti i ulazi voda u kabinu. Baci pogled...

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, sad videh da si menjao poruku, pogledacu sutra po danu te gume, to nisam gledao, hvala na predlogu. U ova 3 dana sam sigurno izvukao 5 litara vode, kod suvozaca kad je curelo nije bilo ni priblizno toliko, ovo kao da sva voda koja padne na auto zavrsi kod mojih nogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugujem odgovor, resio sam ovaj problem kod limara tako sto mi je na levak koji je ispod odvoda na vozacevoj strani dodato crevo koje vodi vodu nize prema podu, s obzirom da je iz levka curelo sve po kablovima i nekako je zavrsavalo u kabini ili pored zice od alarma, ili kroz karoseriju, s obzirom da mi vise voda ne curi iz grede koja je ispod vozaceve strane, a ne curi ni u kabinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Primetio sam vodu na podu kod suvozacevih nogu ali samo kada se ukljuci klima. S obzirom da mi se to na Stilu desavalo znam da je zapusen odvod kondenza klime.

 

Zna li neko gde prilazi to crevo koje odvodi vodu napolje? Kod stila je pored menjaca sa desne strane i lako je dostupno ali kod.crome ne mogu da ga pronadjem. Video sam da kada se pomeri tapacir pored leve noge suvozaca skroz napred ima.jedan sundjer... on se navlazi i.iz njega posle curi voda na patos. Medjutim nikakvo crevce oko njega ne mogu da vidim ili napipam.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao. Imao sam isti problem. Ja ne znam tacno gde je ali sam bio prisutan kad je crevce otpuseno u servisu klime. Skine se desna plastika konzole, kod leve noge suvozaca i u donjem delu su nesto skinuli, neki poklopac ili slicno.. Tu su nabili neki veci spric nalik na silikon vise i isprali/produvali crevo nekom vodom ili rastvorom. Inace to mi se svake god desava i obavezno moram da naglasim pri servisu klime.. Neki servisi rade i kontra, tj kompresorom produvaju ispod auta ali mislim sa djubre samo nabiju gore. Ne verujem da to iscuri posle..
Pozdrav i javi sta si uradio
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam skidao ali sam video kad su iscupali plastiku konzole .. onda se vidi ceo sistem klime i na delu koji vodi na donji deo auta su nesto cakcali i skinuli taj pl poklopac .. ne vidi se odvod samim skidanjem plastike konzole ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...