Jump to content
FAS Goran
aleksandarbud

Fiat nuova Croma 1.9 MJet 120 - check engine

Recommended Posts

Krenem ja sa ženom i malom na Belo crkvanska jezera i tokom puta ka tamo upali mi se CHECK ENGINE i onaj žuti signal na tabli u obliku koji najviše podseća na neku česmu t.j. bateriju za vodu u kupatilu! :D

 

Nakon toga je auto mnogo slabije ubrzavao i vukao!Stigosmo mi tako tamo,auto nisam palio 5 dana,krenusmo nazad...ista priča,lampica i signal na tabli se ne gase t.j. upaljeni su konstantno..u nekim brzinama neće skoro nikako preko 2100 obrataja...u nekima neće preko 3000 obrtaja,ubrzava mnogo sporije nego ranije,a vuče dosta lošije,ali nisam primetio oblake crnog dima!

 

Jedva sam se uspeo uz onu veliku uzbrdicu posle Bubanj potoka ka Beogradu(a na ravnom 110 km na sat do 120 na jedvite jade)!

Neki drugovi koji se razumeju malo više od mene pretpostavljaju da je ili turbina ili protokomer ili kažu najverovatnije DPF filter! Nisam još otišao kod majstora...iako planiram!

Molio bih nekoga ko se razume za odgovor šta je ili šta bi moglo biti u pitanju?  

Hvala unapred...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usao je u safe mode.. Moze da bude svasta.. Protokomer, egr, overboost ventil, vakuum.. Kod mog druga na istom autu je bio egr, pa smo ga blokirali plocicom, a kasnije i softwareski ugasili.. Probaj kako vuce kad skines konektor sa protokomera. U svakom slucaju pravac na dijagnostiku koja ce ti dosta pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedan savet bih ti dao. Kupi elm327 bluetooth i pogledaj sam kada se tako nešto desi da ne bi razbijao glavu da li je opasno ili minorno. Jako su jeftniji,a  dosta živaca uštede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat cromu 2006 imam problem sa prebacivanjem iz 5 brzine u 6stu dostignem nekih 90-95kmh te mi se pali lampica za safe mode. Otiso sam bio do mehanicara rekli su mi da je menjac a na jednom sajtu sam procitao da se safe mode pali isto i zbog turbine mada ne primecujem neko zujanje na turbini niti nista normalno radi, da li se isplati namestiti i ako neko zna kolika bi cena i kog mehanicara bi mi preporucili...

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Safe mode mozes da proveris i bez saltanja u 6.b, ako je turbina safe mod se pali preko 3000 obrtaja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno cim su mu rekli da je menjac a i ne verujem da bi je saltao u sestu brzinu na 90km/h :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da bi, kod mene je tu vec u osmoj brzini, ako vozis lagano automatik salta na niskim obrtajima kao taksista, da ustedi koju kap goriva :D 

 

Meni smrdi na automatik, ako mu upali safe mode prilikom saltanja.

 

Plus vidim da u imenu ima oznaku automatskog menjaca iz crome AWTF 80 :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac @MS PK da naravno automatik je nebih ga ja saltao u 6stoj na 90kmh 100% haha samo to prebacuje na otvorenom putu gradsku voznju mogu voziti bez problema ali na autoputu ne mogu izaci naravno , imate kog majstora da mi preporucite i koja bi cena bila , unapred hvala.

 

p.s iskljucio sam erg ventil pa sad ne znam da li da ga vracam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Goran Zemun, Altina.
Ne mora da znaci da je menjac ako pali gresku preko 3k obrtaja.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Flex said:

Goran Zemun, Altina.
Ne mora da znaci da je menjac ako pali gresku preko 3k obrtaja.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Pa znas kako on sve lepo ubacuje 1 2 3 4 kad treba u petu da ubaci dostigne odgovaracujih 2300 i kad treba da ga prebaci skoci odjednom na 3hiljade pa ga prebaci kad treba u sestoj da ubaci ubaci ga ali ga i izbaci obrtaji polude na malo jaci gas sa 1600 skoci na 3hiljade samo ona kazaljka se dize nabrzaka te se pali lampica za safe mode..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A odlazi li u safe mode kad otera obrtaje u nizim brzinama?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...