Jump to content
FAS Goran
Devil_KG

Pranje farova iznutra (bez skidanja stakla)

Recommended Posts

Da i ja napišem nešto što bi moglo da pomogne onima koji voze starije automobile,odnosno onima kojima je na neki način dospela prljavština u farove. Nedavno sam, posle saobraćajke,privremeno na svoj Tipo stavio farove sa starog modela, 88. godište,ali je desni (na strani suvozača) far bio nenormalno štrokav,verovatno mu je bila spala guma,pa je ulazila voda i prljavština.

 

svetla001.jpgsvetla002.jpgsvetla003.jpg

 

Ukoliko ne želite da skidate staklo grejanjem u rerni i posle lepite silikonom i slično,skinite far sa auta i nađite sunđer koji ćete iseckati na kockice stranica od 1cm do 2cm

 

svetla004.jpg

 

koje posle ubacite u far

 

svetla005.jpg

 

i unutra naspete deterdžent za pranje stakala u kombinaciji sa DESTILOVANOM vodom

 

svetla006.jpg

 

a onda sledi mućkanje,mućkanje i mućkanje,a nakon toga ispiranje destilovanom vodom,i na kraju bi trebalo da izgleda ovako

 

svetla007.jpg

 

levi,koji je bio u boljem stanju

 

svetla008.jpg

 

i desni,koji je opran

 

svetla009.jpg

 

Nadam se da sam bar nekome bar malo pomogao  :cheers:

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ stefankmn Pa mislim da bi moglo i na Stilu,zašto da ne,fazon je da ga sunđerići mehanički očiste,jer postanu teški od vode,ali dovoljno nežno da ne oštete ništa...

@ Mijailović P. Mislim da ću i drugi da ih izjednačim,jer sad on izgleda jadno,ali se nadam da ću sledeći mesec kupiti onaj uži desni,pa da vratim kao što je bilo pre incidenta ;-) Btw,ako neko negde naiđe na takav far,neka mi javi,ima piće od mene :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, da li voda i taj deterdzent ostecuju onaj srebrni premaz oko sijalice?

da se slucajno ne desi na taj srebrni premaz nabubri ili nesto slicno?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha,far,migavac i lajsna ispod,nebitna je boja,to se lako sredi...vidiš na avataru kako sam sredio prethodni ;-)

Tek sad vidoh odgovor :( sutra cu da proverim ovde u nis da li ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, da li voda i taj deterdzent ostecuju onaj srebrni premaz oko sijalice?

da se slucajno ne desi na taj srebrni premaz nabubri ili nesto slicno?!

Ne bi trebalo,ništa tu nije preterano agresivno,a sama vlaga mislim da ne može da izazove tako nešto,jer je tu u relativno kratkom periodu...E sad,ovo ne bih preporučio u slučaju da je bilo gde oštećen far iznutra,onda će verovatno uticati da se ljušti onaj premaz...

 

Aha,far,migavac i lajsna ispod,nebitna je boja,to se lako sredi...vidiš na avataru kako sam sredio prethodni ;-)

Tek sad vidoh odgovor :( sutra cu da proverim ovde u nis da li ima...

 

Našao sam ovde,uskoro ga vraćam na staro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...