Jump to content
FAS Goran
gorank82

Fiat Punto Michael Schumacher

Recommended Posts

Pozdrav iz Niša za Hrvatsku, prelep je i ovaj sa crnim

Hvala, pozdrav i tebi :D

Neka bude zdravlja, a za dijelove ces onda lako :)

Inace poznata mi je prica ova gore. Kolega me zamolio da njemu pogledam jednog Grande sporta 1.9 mjeta koji se prodavao kod mene u gradu da on ne pravi put ako je los. Iduci dan odem pogledati auto, ulazim u salon i prvo vidim tog Punta. On sav uglancan, panorama siber otvoren, a ja stao i istog trena se zaljubio. Malo kada sam ga bolje pogledao bilo je par nedostataka zbog kojih je bio preskup, ali meni se toliko svidjelo sve na njemu da je automatski postao jedini auto koji bi trazio kada bi mjenjao svog Punta za nesto novije. Hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da i ja obozavam Grande Punta, i ne znam sta bi uopste uradio, mozda bi mi bilo zao da prodam ovog jer je serijski jedinstven, Grande Sport je fenomenalan auto, za mene san a nije nedostizan više :)

Mislim da je najbitnije mehanički održavati da auto da on bude u top stanju i bezbedan za voziti a posle dolaze one finese ko kako voli i cime raspolaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Punto MS je stvarno jedinstven auto i realno bilo bi steta nesto cackati po njemu. Drzati ga da bude sto vise serijski, jer ni ovako ih nije bilo puno, a ovi koji su i prezivjeli su prava rijetkost. Ovaj tvoj je prvi za koji sam uopce cuo na ovim prostorima :D

Sto se tice odrzavanja u potpunosti se slazem. Kada ja znam da sutra ako zatreba mogu na put od 1000 km bez ijedne brige, e to je onda to :)

Edited by DinoG

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep ti je punto i turaj mu onakve felne sa onog crvenog opasno bi izgledao. odakle si nisam vidjao ovog crvenka po grad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dino G Ja iskreno nisam ni video na ovim prostorima takvog Punta, ima ih po Nemačkoj na oglasima i vrlo je cenjen naravno zbog ikone automobilskog sporta cije ime nosi, nema ni potrebe za nekim velikim dodacima uglavnom je sve odradjeno fabricki.Mehanicki je besprekoran, sve radi, motor prede i to mi je za sada najbitnije.

@Milosnis Hvala ti. Pa potrudicu se u skorije vreme.U durlanu sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar auto kolega :unworthy:  sa srecom da te sluzi i da se vozas...

 

Nego nije mi jasna ta politika fiata, fiat sumaher ovo ono a motor 1,2 ? Sto nisu lepo ubacili 1,8 iz hgta kao najjaci iz punta (ili neki jos jaci ako ima)

 

Slicna prica i sa Stilom.

 

Sory na offu kolega

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sale pa u Stilo koliko ja znam ide i 1.9 i 2.4 benzinac bar po oglasima iz inostranstva, a Punto je isao samo 1.2 16 v mozda je logicnije to sto kazes ali odlican je i ovo motor za njega, prava mera, mozda su se vodili trajnoscu i izdrzljivoscu, ovaj motor im je remek delo po meni od benzinaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to stoji ali, Shumaher asocira na nesto besno :) kao i abart, po meni nije trebao da nosi taj naziv i to je to. Jos kao limitirana verzija, po mojoj logici trebali su da uglave 2,4 20 :smoke:  neke besne kocnice i ogibljenje i uz sve to naravno odredjeni borj komada i cao. A ne 1,2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ beli_Punto Bila su dva evo bas sad citam, jedan je prodat, ali dzaba im kad su crni, Šumaher pa jos crn mora da je fabrika nesto tu pogresila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze mala pomoc i slika ? Gde se nalazi cep ili sraf za proveru i dolivanje ulja u menjacu ,u pitanju 1.2 16v naravno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz zemljace,na menjacu imas veci inbus sraf sa prednje strane,odvijes ga gurnes prst i proveris da liima ulje,ili dolijes pa kad istece to je na maksimumu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se presvuce volan ili dobro nameze i da se malo reparira ,karbon ili mat folija na stubove vrata i to je dosta za sada :) pozz za Nis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao odoše mi felne pre neko veče podiže me pauk kod Čaira hteo sam da poludim majku im lopovsku.

Mukica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...