Jump to content
FAS Goran
zoran.jesic

Fiat 500L 1.4 - problem sa menjačem

Recommended Posts

2013, oko 30000km. Otišlo i meni kvačilo. Sve isto. Smejurija.  Sve 5 za ''Stojanov'', upisano u knjigu, garancija godinu dana, vraćeno staro kvačilo u kutiji od novog. Profi odnos.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, mada nisam siguran da ta garancija pokriva komplet kvačila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. I to treba da pevam još. Imaju popust. Ma kakvi. Samo odjednom neće i kraj. Do tada je bilo ok, mada evo sad primetim da menjač radi preciznije nego kad sam kupio auto. Mada kad to kažem u pitanju su nijanse. Ja nisam nikad ni imao prob.sa rikvercom niti prvom kao neki ovde na početku. Mada je baš čudno da u par dana odu dva kvačila. 

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, poslovodja u Stojanovu reče da imaju fab.grešku ta prva kvačila i da ova'zamenska do sada nisu nikome menjali. E sad, ako je tako, bilo bi lepo da je proizvodjač obavestio svoje cenjene kupce, povukao vozila na zamenu. Jer kao što vidim, nisam jedini. Ko zna koliko još ima ljudi sa'ovim problemom van foruma. Sad proverio, kvačilo svakako nije uključeno u produženu garanciju.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si uzeo staro kvačilo slikaj taj famozni deo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao malo danas, ne vidim ja tu ništa plastično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je tema mozda stara, ali evo juce gledam motor mog 500l kad ono ulje na tom famoznom cepicu kod menjaca sto je kolega hteo da kine da dospe ulje, bio mastan, crn i oko njega na poklopcu biraca ulje. Obrisem, poklopac sive boje, klima, nema navoj, lici kao da treba tako da bude kao neki odusak..da li zbog hidraulicnog kvacila nemam pojma. Pratim situaciju pa javljam, ako neko ima neki savet...Inace samu tu ima ulja, ostalo suvo kao barut za sada. Ovde se radi o temi o curenju menjaca na puntu, ali mene buni taj cep...cemu sluzi i da li vam je masno na njemu. Evo gde je locirano, ovaj crn poklopac, kod mene je siv, bio sav mastan i oko njega  ulje cirka 5 cm.

 

cxca16901.jpg

Edited by drzarkod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da ce nam neko ko se vise razume objasniti cemu to sluzi. U svakom slucaju pre par dana sam bio na malom servisu, valjda bi mi nesto rekli da nije u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije svakidašnje ali ni neobično da na odušku bude zamašćeno.
Svakako nije strašno ali je znak da je na servisu neko/serviser nasuo ulja više od propisanog.

Послато са ентузијазмом

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao nakon 50 km, suvo nakon brisanja...nema novog curenja za sada, liči na neki iberlauf za visak ulja u menjacu, verovatno u fabrici naliju do vrha, pa nekom izadje, a nekom na dekli procuri pa ide na zamenu zaptivne smese ( bilo u temi da ta zaptivna smesa nije bila bas k u prvim serijama ). Hvala svima, mogao bi i Zhorz da kaze koju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je  iberlauf-odušak.... to ja najbolje znam- kada mi je auto bio pod vodom...tu je voda usla u menjač..kada sam ispuštao ulje iz menjača posebno je curila čista voda a posebno ulje i blato tj talog..inače DDOR je da podsetim procenio da je menjač apsolutno ostao ispravan .

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, limkom said:

Da to je  iberlauf-odušak.... to ja najbolje znam- kada mi je auto bio pod vodom...tu je voda usla u menjač..kada sam ispuštao ulje iz menjača posebno je curila čista voda a posebno ulje i blato tj talog..inače DDOR je da podsetim procenio da je menjač apsolutno ostao ispravan .

 

Znači logičan zaključak od nas....tebi mnogo hvala. Fiat 500 l Amfibija, ako neko kaže da je menjač loš, možda malo vode i nije loše, pogotovo ako nisu sipali adekvatno ulje / šala naravno /.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIAT 500L 1.4 kupljen juna 2015.

Juna 2018 menjan set kvacila, predjeno 26.000km.  

U Stojanovu su mi rekli da je u pitanju previse gradske voznje. 

Novi set, original, sa zamenom kosta 35.000 dinara. 

U sred spica, raskrsnica Temerinske i Partizanske, bez ikakvih prethodnik znakova, samo Adio!

Osetio otppor na kvacilu, nisam mogao da promenim brzinu, verovatno je i puno srece bilo jer zamisli da sam bio u brzini i trebao da izbacim iz brzine a papucica blokirana?

Ne znam da li je moguce da se tako nesto desi?

Srecom imam super-clanstvo u AMSS, svima preporucujem, preneli me do servisa Stojanov.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim te reci da se šališ, da to je na 26000km crklo kvačilo, i da je kao razlog navedena gradska vožnja? Pa nisi prešao 260000km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boze svasta ,pretpostavljam da nisi bio u garanciji ? Ja imam 33 000 na satu i sa kvacilom do sada nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...