Jump to content
FAS Goran
zoran.jesic

Fiat 500L 1.4 - problem sa menjačem

Recommended Posts

Ja na 21k km, menjač duplo bolji nego na početku, ide kao kroz sir, čak i rikverc bez čekanja par sekundi .. izgleda da je 10k kritična kilometraža?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za sve kolege koje su iskusile ovaj problem sa menjacem-koliko km ste presli kad vam se to desilo ?

4000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros mi se desilo isto kao što je gore navedeno, u potpunosti. Prešao 13577. Auto sam odvezao u ak Kole. Da li će ovaj kvar pokriti graancija? Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuo jutros da odradim prvi servis. Upalio auto, izbacio iz garaze, da krenem nece nu i jednu brzinu. Pokusavo nekako da ubazim ne koristeci silu, a ono nece. Malo gurao auto da ga vratim u garazu i da zovem asistenciju, upalio ono sve normalno. Odem do servisa, odradim servis kazem da sam imao problem. Kad sam preuzeo auto opet isto. Ostavio auto u servisu i sad cekam, ne znam sta ce biti. Rekli su da ce mi javiti sutra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ljudi sta da vam kazem. Nova auta i posle toliko km da pravi takav problem i to toliko skup! Zamisli da ti izadjeniz garancije i desi ti se to sto ti se desi. Letele bi glave majke mi....uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi nista mogao... Proveo bi se kao Pisonja i Zuga.... Jer neki mogu gore... A neko ni na more.

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ljudi sta da vam kazem. Nova auta i posle toliko km da pravi takav problem

 

Opisani problem sa menjačem se dešava kod onih iz prve godine mahom, ne zato što je nešto promenjeno kod onih iz kasnijih serija, nego zato što je kod njih više pažnje obraćeno na podešavanje, štelovanje tokom samog procesa proizvodnje. Ništa ne ''rikne'', nego se samo ispodešava ponovo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si prešao i koliko te je koštalo?

Nisam čuo još da je neko imao primedbe na rad AK Kole, bar što se 500l-a tiče.

Definitivno prelazim kod njih da radim servis iako su mi dalje od Kompresora u Rakovici.

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/17/2015 at 7:44 PM, neshaoct said:

Opisani problem sa menjačem se dešava kod onih iz prve godine mahom, ne zato što je nešto promenjeno kod onih iz kasnijih serija, nego zato što je kod njih više pažnje obraćeno na podešavanje, štelovanje tokom samog procesa proizvodnje. Ništa ne ''rikne'', nego se samo ispodešava ponovo. :)

 

Pozdrav Nešo. Drugar ima iste simptome na 1.4, neće ni u jednu brzinu kad je upaljen. Problem je što nije u garanciji više pa ne zna dal da ide kod ovlašćenih ili kod nekog svog? Jel si siguran da je u pitanju samo podešavanje kvačila a ne zamena? Ovo te pitam jer auto mora šlepati pa da zna gde da ide. Hvala unapred.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, nikola0406 said:

 

Pozdrav Nešo. Drugar ima iste simptome na 1.4, neće ni u jednu brzinu kad je upaljen. Problem je što nije u garanciji više pa ne zna dal da ide kod ovlašćenih ili kod nekog svog? Jel si siguran da je u pitanju samo podešavanje kvačila a ne zamena? Ovo te pitam jer auto mora šlepati pa da zna gde da ide. Hvala unapred.

 

 

Znam da kad su ljudi sa 500L išli, svima su samo podesili to oko menjača, nisu imali potrebe ništa od delova da menjaju.

E, sad...da li da ide kod ovlašćenih ili ne...realno, najviše iskustva sa 500L imaju oni, ali ako budu tražili baš neke velike pare za to, onda možda da ode kod nekog od specijalizovanih servisa za italijane, ima ta ista kombinacija motora i menjača i u drugim modelima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na žalost nije nikakvo podešavanje, menja se komplet kvačilo. Izgleda da nas to sve čeka kad tad, makar nas s početka prodaje. I meni menjač teže i nepreciznije radi u zadnje vreme kad je auto upaljen. Dok ugašen radi sve kako treba. Jako loša reklama da kvačilo crkne nakon 3god i 30.000km. Znam da se sve kvari što je mehaničko ali ipak...rano je.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam za dooosta automobila kojima je samo podešavanje bilo dovoljno. Onda nije isti problem u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće u brzinu kad je upaljen, ni prva ni druga, jedva u treću. Kad je ugašen sve radi kako treba. Ubaciš u brzinu kad je ugašen i voziš. To je to. Ne kreće dok je pritisnuto kvačilo. U Stojanovu kažu da je kvačilo i da mora da se menja. Mada imaju akciju, komplet zamena kvačila je 24000din sa rukama. Nije strašno. I gotovo bilo isti dan. E da i šlepanje gratis u gradu.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saznali smo da je zaista pukla ta neka plastika, upala u neku korpu i pohebala sve unutra, nije bilo ništa moguće sem zamene. Hvala Stojanov servisu na iscrpnim info i brzom uslugom. Tada da znate ako se kome još tako šta desi šta sledi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa nekom plastikom je već neko imao problem. On je bio sreće pa je to riknulo u garanciji. 

Isto se pominjala NEKA plastika. I mene živo interesuje koja je to plastika i kako može toliku štetu da napravi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne znam, pitanje je samo dokle će i to novo kvačilo trajati, ako je isto kao i fabričko. Ne znam koliko im je garantni rok na ugradjene rezervne delove toga tipa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinu dana na delove i odradjen posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...