Jump to content
FAS Goran
zoran.jesic

Fiat 500L 1.4 - problem sa menjačem

Recommended Posts

Verovatno garancija 2 godine.

Kakvih crnih 26 000km sa njegovih 100 i kusur Nm bez 10 puta vise ne bi smela lamela da bude naceta.

 

Moj auto ima nesto preko 21kkm i imam osecaj da se tek sad menjac razradio, a kamoli da treba nesto da crkne.

 

Rekao bih da je ovlasceni ukakilo da ti fabricki los deo ode nakon isteka garancije. Ako je za utehu, mogli su i vise da te lupe po usima za zamenu.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2018 at 2:53 PM, Stash said:

FIAT 500L 1.4 kupljen juna 2015.

Juna 2018 menjan set kvacila, predjeno 26.000km.  

U Stojanovu su mi rekli da je u pitanju previse gradske voznje. 

Novi set, original, sa zamenom kosta 35.000 dinara. 

U sred spica, raskrsnica Temerinske i Partizanske, bez ikakvih prethodnik znakova, samo Adio!

Osetio otppor na kvacilu, nisam mogao da promenim brzinu, verovatno je i puno srece bilo jer zamisli da sam bio u brzini i trebao da izbacim iz brzine a papucica blokirana?

Ne znam da li je moguce da se tako nesto desi?

Srecom imam super-clanstvo u AMSS, svima preporucujem, preneli me do servisa Stojanov.

Da li su ti pokazali to što je puklo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu mi pokazali sta je puklo, u telefonskom razgovoru mi je receno da je u pitanju lamela.

Dobio sam staro kvacilo u kutiji novog, potrudicu se da uslikam.

Servis je brzo obavio posao ali sam bio na poslu i tek stigao pred zatvaranje, verujem da je sve ok, imam dugogodisnju saradnju sa servisom Stojanov, ne verujem da bi stavljali svoju reputaciju na kocku zbog tako sitne love za njih.

Za sada sam zadovoljan kako radi novo kvacilo i kako su ga podesili. Praticemo.

Vidim da je jedan kolega u istoj situaciji dzarao menjac, to sam i ja radio, ne previse doduse, pokusavao sam da ubacim u brzinu kako bih vozilo pomerio bar malo u stranu.

Sad malo mi frka da nisam nesto na menjacu zezno, za sada deluje ok...cuje se tak kad prebacujem ali to se culo od starta.

 

Ima li neko ekspertski savet za 500L, kako prepoznati da se blizi kraj kvacilu i kako prepoznati da menjac mora na servis a da ne cekas zadnji momenat?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Stash said:

kako prepoznati da se blizi kraj kvacilu

Tebi nije bio problem da se kvacilo blizilo kraju...posto ti nije proklizla lamela vec je neki drugi tehnicki problem(ako kazu da je puklo) sto ne moze da se vidi/oseti nikako unapred, mozda one opruge pukle ..koj ga zna...

Menjac na servis.....mozda da pocne da zuji, da nesto krcka itd....u sustini drugaciji zvuk od uobicajnog prilikom voznje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lamela/korpa puca kad ga potpisuješ, ali onako krvnički, pa i tad pregura 26000km.,čak bi pre proklizala nego pukla.
Pre će od gradake vožnje otići druk ležaj ili cikindar kvačila nego samo kvačilo.

Definitivno taj model iz zastave ima problem sa menjačem ili konstrukcijski ili su ubacivali šta su stigli, barem za naše tržište.
Ja ne znam dal sam za svih ovih mojih stotina hiljada pređenih kilometara zamenio set kvačila a da nije prešao barem 80000km (na jugu) a ostali preko 100000km.
Jednom mi je u životu proklizala lamela na 8000km, i to je reklamirano, nije bila dobro nacentrirana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eskort mk4 1987 290000 (obrće sat na 100000 pa kreće od 0 ), nikad nije ništa menjano na motoru i menjaču, a možete zamisliti šta je sve preživeo za ovu 31godinu.

Kao i sve što nam serviraju umanjenog kvaliteta, verovatno to rade i sa autima.

 

Žao mi je što ti se to dogodilo i sada imaš sumnju u auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i slike. Opisao sam svoje iskustvo FIAT-u Srbija i dobio odgovor u fazonu eto u pitanju je stil voznje i tako to. Imam 47 godina, vozio sam sve i svasta, kad vozis malu decu gledas auto da cuvas. Auto garaziran i maksimalno mazen i pazen. Po FIAT-u bi bilo realnije da su mi odgovorili da sam ga razmazio. Vise nego jasno da ugradjuju nekvalitetne delove i samo je pitanje da li se to radi samo za nase trziste, da li se to radi povremeno pa je onda lutrija sta izvuces. U svakom slucaju auto nije pouzdan onoliko koliko bi jedan nov trebalo da bude. 

 

 

IMG_2379.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prenosim jedno šogorovo loše iskustvo -baš se prekjuče desilo, doduše nije za Tipo već za 500L, prešao 26.000 km raspalo se kvačilo, neće u brzinu, zvao Stojanov oni mu kažu to vam je zato što puno vozite auto u gradu - raspalo se od gradske vožnje, on izneverovao al šta će, nov auto, otišao tamo, kaže ponudili mu neko jeftinije i neko skuplje, kao original, kvačilo, 35k sa zamenom, uzeo to skuplje - nije više u garanciji posle dve godine, sve u svemu dan posle toga mi kaže neki njegovi prijatelji kupili isto novog Tipa, limuzinu, isti motor kao i u 500L, kvačilo se raspalo posle 30k, da napomenem ovo su sve porodični ljudi koji voze kola penzionerski, al' po gradu, šta da im radim kad Fiat ugrađuje kvačila za vangradsku a ne za gradsku vožnju:) Inače čovek kod koga održava auto u Stojanovu mi je dao neke dve informacije, prva da i na svakom drugom novom Doblu kvačilo krči i fabrički ne valja, a druga je da u pomenutom ovlašćenom Fiat servisu ugrađuju, kako on kaže, kineska kvačila...eto, ko je sad to lud...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su gluposti, i prljava propaganda. Pokušavaju da iskrive neko uopšteno mišljenje, i da ga prilagode svojim interesima.

Ja vozim od 1995, pa mi nisu crkavala kvačila na 30.000km.

Evo prekjuče mi je crklo kvačilo na autu, idea 1.3mjet 2004g,  šatro na satu sada 223000, a ja sam prešao sa njom 36000km, 90% po gradu, sa veoma čestim cimanjima (nervira me jer ne ide, pa često vozim gas patos...). Kod mene je druk ležaj probio korpu....

Na prethodni Bravo 1.9jtd čipovan sa 100 na 140ks sam stavio Sachs set, ja sam prešao skoro 70000km sa tim setom, i još uvek se auto vozi, ne znam koliko je sada prešao.

Edited by Woodoo
Marko, ne mora na svakoj temi da se spominje Dule, posebno ne na onim koje ama baš nikakve veze sa njim nemaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Punto sad će 100 hiljada kvačilo radi kao prvog dana, koliko se dosad prodalo tipa i 500l ovi problemi sa kvačilom su statistička grrška...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo je moguće, ništa ne tvrdim, samo prenosim iskustvo čoveka sa kojim praktično delim dvorište i garažu...i meni je malo čudno da kvačilo riknjava tako brzo mada ja nisam dobar primer sa "valeo" kvačilom koje je počelo da trese posle 1000 km...grudobolja, ne znaju šta je:)

 

 

Edited by gagyns

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/7/2018 at 8:57 AM, Stash said:

Evo i slike.  

IMG_2379.jpg

Mene bas interesuje sta je puklo ovde....ako mognes @Stash da uslikas posebno korpu i lamelu izbliza...il ako se neko razume da mu das da pogleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ko ce da pogleda, problem je sa vremenom, cim budem imao nesto novo i konktretno javicu.

Kontaktirao sam FIAT, izneo svoje iskustvo i nezadovoljstvo.

Prvo su mi predlozili da uplaitm osiguranje od 40Evra i kao imam slepanje i razne usluge - ma milina jedna.

Onda su mi predlozili da nam daju Easy Care paket za dzaba - jel ocete, mi pitamo o cemu se radi - odgovora nema.

Ukratko pouzdanost proizvoda prati i pouzdanost usluge.

Onespokojava sto mi nude dodatne opcije za slepovanje, jebote sad kontam sta ce sledece da mi rikne, jel smem negde van grada?

U odgovoru, iz FIATA Srbija, stoji da su svi delovi pod kontrolom FIAT-a i da se sve kontrolise i ugradjuje po propisima.

Istina, prijateljima na FIAT Tipo starom dve godine, presao 37000 rikne kvacilo, malte ne par dana po isteku garancije, sedam dana pred odlazak na more!?!

Tipa prave u Turskoj, znaci ne stoji teorija zavere kao nasi su ovakvi i onakvi, znam dosta zadovoljnih vlasnika Zastave 10.

Vise mi lici na neku politiku iz maticne kuce FIAT u Torinu, da za istocna i slicna trzista nije isti kvalitet - ovo je sumnja zasnovana na iskustvima.

Zanima me sad kriterijum zasto neko na istocnom trzistu dobije losije delove u auto a neko ne, jer vidim da dosta vas nije imalo taj problem?

U statisticke greske ne verujem, ovo je previse da bi bilo slucajno.

Kod mene je full oprema, POP STAR, hands-free, display, maglenke, doplata za boju itd...jedino ne podnosim parking senzore.

Kod FIAT-a mi se za sada svidjaju najvise ljudi koji ga voze i zato pozdrav svima koji citate i koji ste komentarisali!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/9/2018 at 6:55 PM, Zhorz said:

Mene bas interesuje sta je puklo ovde....ako mognes @Stash da uslikas posebno korpu i lamelu izbliza...il ako se neko razume da mu das da pogleda...

Deo koji je zaokružen ,crno tu je pukao limčić koji povezuje ploču korpe sa spoljnim delom korpe.Inače uobičajena pojava za AP set kvačila. Pogledajte ploču kvačila samo je srednji deo ploče nalegao , odnosno ploča se krivila.

IMG_2379.jpg.ba4850d55685ad1dd3ff48b86060ad60.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači taj deo što odvaja potisnu od lamele,to je smešna kilometraža za korpu ali dešava se zato nije loše uzeti  produženu garanciju neverujem da za 500l  postoji ovo naše ili njihovo zapadno tržište taj auto se i proizvodi samo za zapad kod nas država subvencira 2000-3000 hilj.eura da nije toga ko bi i mogao da ga kupi da je početna cena 15 soma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumašima. Naime vlasnik sam polovnog 500l ni pun mjesec dana. Ostavi me Fićo u putu, nakon jednog stajanja mjenjač hoce samo u treću i četvrtu. Ni jedna druga brzina ne ide. Ubacim u rikverc ali ide naprijed kao da je u trećoj. Auto je preko vikenda u servisu. Da li je iko imao sličan problem, čisto informativno, da se pripremom šta će mi reći iz servisa.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.6.2018. at 8:59 PM, PuntoAbart said:

Deo koji je zaokružen ,crno tu je pukao limčić koji povezuje ploču korpe sa spoljnim delom korpe.Inače uobičajena pojava za AP set kvačila. Pogledajte ploču kvačila samo je srednji deo ploče nalegao , odnosno ploča se krivila.

IMG_2379.jpg.ba4850d55685ad1dd3ff48b86060ad60.jpg

Zar nije mogla samo korpa da se zameni? Lamela ko nova. Drugaru na astri h 1.8benz 126.000 nece ni u jednu brzinu kad je upaljen, da slomis saltac nece. Ugasen upada u sve. Ubacimo u drugu i pravac servis. Nakon demontaze utvrdjeno pukla korpa. Minimalna pukotina ali eto belaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/23/2018 at 5:35 PM, ACO JTD said:
Pozdrav forumašima. Naime vlasnik sam polovnog 500l ni pun mjesec dana. Ostavi me Fićo u putu, nakon jednog stajanja mjenjač hoce samo u treću i četvrtu. Ni jedna druga brzina ne ide. Ubacim u rikverc ali ide naprijed kao da je u trećoj. Auto je preko vikenda u servisu. Da li je iko imao sličan problem, čisto informativno, da se pripremom šta će mi reći iz servisa.

Koliko je prešao tvoj fića?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/23/2018 at 5:35 PM, ACO JTD said:

Pozdrav forumašima. Naime vlasnik sam polovnog 500l ni pun mjesec dana. Ostavi me Fićo u putu, nakon jednog stajanja mjenjač hoce samo u treću i četvrtu. Ni jedna druga brzina ne ide. Ubacim u rikverc ali ide naprijed kao da je u trećoj. Auto je preko vikenda u servisu. Da li je iko imao sličan problem, čisto informativno, da se pripremom šta će mi reći iz servisa.

Možda su one sajle u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

dach@ misli na ovo:

 

On 9/10/2014 at 12:12 PM, Roller said:

Bio u AK Kole ( auto u garanciji) prvo kao štelovali sajle menjača, pa kada je ponovo zaglavio promenili set kvačila i kažu neka plastika se zaglavila, šta god... Uglavnom sada je sve ok, mada ostaje gorak ukus, auto star 4meseca.

@ACO JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...