Jump to content
FAS Goran
Nidzo

Vežite se i na zadnjem sedištu

Recommended Posts

Pa sto se onda bunis zbog onih koji se ne vezuju ?

Meni je prosto smesno kad nekoga povezem, kazem mu da se veze, a on je u fazonu "ko ih ebe" ... a cim mu se ucini da vidi policiju, u delicu sekunde vezuje pojas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahaha, a tek kada ne mogu iz prve da ubodu bravu od pojasa, pa krenu nervozno da bodu.

Moj ćale se opametio, pa vezuje pojas, jer je 5-6 godina popasao par kazni za pojas, a jednom i za pojas i za razgovor mobilnim. A bio je stava, u fazonu 30 godina se nisam vezivao, i sada će baš mene neko da natera. Nikako da ubedim ženu da se veže kada sedi nazad, samo da i ona u panici ne krene da bode kopču od pojasa.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

error-u,

Unosiš zabunu i nemir na forum. Kao prvo, sam nick sve govori, a kao drugo, voziš pogrešan auto sa još pogrešnijim motorom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, što? Evo ja se vezujem, navika je čudo, i smatra da se treba vezivati. I ostajem pri stavu da error-ov fokus ima pogrešan motor :D

P.S.

Kada bolje razmislim, svi fokusi imaju pogrešne motore :D, sem onog RS 2.5T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobrkao sam malo ... Sindrom se buni, a ti pricas o dnevnim svetlima :)

 

Jeste, ja se bunim i to smatram svojim pravom. Ako ne vezem pojas, znaci, nikog drugog ne ugrozavam osim sebe samog. Jel' tako? Imam li pravo da biram kao slobodan gradjanin da li hocu sebe da zastitim ili ne? Ako nemam pravo na to zasto me onda drzava i policija ne stiti od svega sto svakodnevno utice na moju stvarnu bezbednost u saobracaju? Za svaki vid te zastite ja placam po nekoliko puta za istu stvar a novac trose bahati policajci na svoje plate.

Evo primera:

1.Prilikom registracije automobila placan naknadu za puteve a puteva nema,

2.Od svakog kupljenog litra goriva placam naknadu za puteve a puteva nema,

3.Za svaki kupljeni proizvod na teritoriji opstine dajem deo novca u budzet opstine koja opet izdvaja novac za puteve a puteva nema.

4.Ostecujem vozilo svakodnevno a nemam kome da se pozalim niti ce iko da mi nadoknadi stetu, kupujem delove za automobil pa opet deo novca ide u budzet a opet puteva nema.

I tako dalje i tako dalje.

E, onda me zaustavi policajac koji nikada ne veze pojas i pise mi prijavu zato sto vise brine o meni nego sto ja brinem. Sudija za prekrsaje, koji opet nikada ne veze pojas, kazni me zato sto sam prekrsio zakon. Ja ne platim kaznu pa se ona preinaci u kaznu zatvora. Dodje da me privede policajac koji opet nikada ne veze pojas pa me moli da platim kaznu da me ne vodi u zatvor. Odbijem pa krenemo u stanicu da mi pisu nalog za zatvor kad se umesa komandir (koji opet nikada ne veze pojas) pa me i on moli da platim kaznu da me ne vode u zatvor. Kazem OK, platim kaznu, svi se vi vezete, ja se vezem i nema problema. Svi obecaju. Sutradan, saobracajac se ne veze, sudija se ne veze, policajac se ne veze, komandir se ne veze a ja platio kaznu da bi svi oni lepo ziveli i primali platu.

 

Eeeeee, zbog toga se ja bunim.

 

P.S. Od danas okrenuo list, vezem se da bih imao opravdanje kod sebe samog kad uradim to sto uradim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino logicno objasnjenje koje sam negde video, procitao il sta vec:

u slucaju kad si ti vezan a desi se da neko drugi skrivi nezgodu  vece su sanse da on bude gonjen krivicno jer  si ti zadobio recimo teze telesne povrede usled nevezivanja.

 

I plivanje je "opasno" pa nas ne teraju, jos uvek, da nosimo misice ;)

 

I ja se vezujem  uvek.

Kad sam bio mladji  I nisam bas . Sada smo svi uredno vezani I napred I nazad . Deca ne izlaze iz stolica .

Ostalo vec nije do mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Državi je bitno da smanji posledice udesa vezivanjem ne zbog nas samih nego zbog para koje troši na lečenje, rehabilitaciju, invalidnine... a te cifre kad se saberu su jako velike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, a tamo se opet sve plaća.

Sindrom

Ja takođe vezujem pojas ali da ne bih ispao kad zavalim neki krater.

Kome ću da se žalim ako isčašim vrat na ovim kaldrmama?!

Budalaština! (ovo mi telefon ponudio kao narednu reč)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...