Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500X / Fiat 600

Recommended Posts

Da Captur, moja greska.

Paaa mislim da ce VW tu brojku ispuniti bez problema, ali i na racun prodaje Golfa. Ipak VW ima jaku bazu kupaca na velikim EU trzistima. 

Vidim sada na slikama da su i enterijer skockali u hi-tech stilu i FCA mora hitno osvjeziti 500X/Renegade bas u tom dijelu.

 

2018-Volkswagen-T-ROC-Revealed-Interior. fiat_16500xloungesuv1b_dashboard.jpg interior_picture.jpg

 

Velika vecina kupaca ovakvih vozila su mladu, a oni uvijek prate trendove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi-tech stil? LOL 

Pa taj interijer je plastik-fantastik, razina Pola. Ali to je VW, ljudi to puše.

Iskreno mislim da ime 150k godišnje plafon. Osim... A to je ako se prodaja Golfa strmopizdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

VW-T-Roc-21.jpg 

 

Ovakve stvari ce izvuci T-Rocka na trzistu. 

 

Ako Toyota u Evropi uspijeva da proda 9000-13000 komada mjesecno one spodobe CHR, moguce je da VW gura vise od 15000 mjesecno. A ima siru paletu motora i pogona.

Nego, vidjecemo. Tu si jos i Karoq i Seat Ibiza SUV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, mislim po ovom pitanju kao i @Elra, FCA ne bi ništa škodilo da prilikom osvežavanja postojećih modela i/ili izbacivanja potpuno novih, uvede malo ''modernizma'' (ako tako može da se kaže), kada je dizajn unutrašnjosti u pitanju. Imaju sada oni sve kao i drugi u klasi, tipa ekrani na dodir, ovo ili ono...ali neke sitnice poput npr. lake promene boje osvetljenja na instrument tabli, ili uvođenje kabinskog svetla više od samo obične plafonjere (npr. neka diskretna pozadinska svetlost od centralne konzole ka vratima, koja se može ugasiti ili joj se boja promeniti ako vozač želi), ili tako neke sitnice...da malo krenu LED tehnologiju da koriste i u kabini, a ne samo za farove. :D 

 

2014-Mercedes-S-Class-review-ambient-light-red-1024x677.jpg130716162936-mercedes-benz-s-class-620xb.jpg

 

Razumem da je to do sada bilo uglavnom rezervisano za skuplje modele, ovo gore su primeri sa S klase od pre 3-4 godine, ali neka lakša varijanta može da se prenese i u automobile koji koštaju po 15k ili 20k evra. 

Ne kažem da mi se apsolutno sviđa sve kao gore sa slika, one su tu samo primera radi.

Malo tako neki detalj, malo veći displej, malo Android i iOS kompatibilnost svega (što su već počeli da uvode), i eto... :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elra

Ja opet ne vidim što je sa tom fotografijom gore specifično, što to VW ima, a drugi ne. OK, to nije fotografija nego je CGI.

 

C-HR je zamjena za stari RAV4. Znači to je pravi kompakt i kao takav normalno da ide u Europi. Ima i sada atraktivnu ponudu motora radi Dieselgatea.

 

@neshaoct

 

Ne bih rekao da je to bitno. Uostalom to samo noću zamara. Vozio sam se dosta u novom Talismanu Initiale Paris. Kada sjediš naprijed i ne primijetiš te stvari. Onda se zapitam čemu služe.

 

Ja bih rekao da je Fiatu više problem nešto drugo. Koliko god pokušavali i dalje su nitko i ništa na tržištima Velike Britanije i Njemačke. Zašto? E, o tome valja raspravljat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima taj virtual cockpit, Android i Apple igracke i sl stvarcice koje danas prodaju automobile. Tradicionalno su jaki na EU trzistima, imaju dobru paletu motora i mjenjaca.

 

To sto kazes da FCA lose stoji na bitnim trzistima EU, ja bih dodao pored UK i GER jos i Skandinaviju je glavni problem. Na tim trzistima prolaze mali modeli (u B segmentu FCA nema adekvatnog igraca), C crossover kaska sa izlaskom, ali ce doci (Compas), ali ne znam zasto nema Fiat modela, D crossover - Cherokee nije zabiljezio vecu prodaju (glavi razlog vjerovatno dizajn). Vidim da u GER Tipo odlicno stoji sa prodajom sto znaci da za Fiat ima prostora.

VW i Opel na tim trzistima solidno guraju i sa C monovolumenima.

E sad mnogi kazu da FCA muku muci i sa dilerima i postprodajom, ali to traje vec godinama, ne znam da li se sta mijenja.

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, N.N. said:

Ja bih rekao da je Fiatu više problem nešto drugo. Koliko god pokušavali i dalje su nitko i ništa na tržištima Velike Britanije i Njemačke. Zašto? E, o tome valja raspravljat.

20 godina pravi dobre modele, nudi ih na određenom tržištu u kontinuitetu, pa ćeš posle 20 godina početi da budeš značajan. 

Npr. engleska scena za Fiat Coupe je dosta jaka...šta su ti vlasnici mogli da kupe nakon što je prestao da se pravi Coupe...je l imao naslednika? Nije. Pušteni niz vetar.

Da ne dodajemo istu priču sa Alfa modelima, ili sa Lancia modelima ranije...ustvari, malo Lancia, malo ti isti auti ali sa značkom Chryslera.

 

U Nemačkoj je možda čak i lakše nego u Velikoj Britaniji. Ne treba 20 godina, nisu toliki tradicionalisti. Pogledaj koliko se Dacia prodaje u Nemačkoj... :D 

Ali, moraju se imati modeli u ponudi u kontinuitetu, a ne sa pauzama. Između kraja Nuova Bravo i novog Tipa je bila pauza u ponudi. Između Grandea i njegovog naslednika će očigledno biti određena pauza (manje izražena nego u Nova Bravo/Tipo slučaju). Švaba je bogato tržište, hoće i premium, a gde je tu naslednik Mito, Giulietta (pominje li se šta)? Hoće oni i sportske verzije...ima li Tipo u nekoj Abarth verziji? Nema. Grande je imao svoju Abarth verziju, Fiat 500 je ima, dakle A i B segment su bili (jesu) ok po tom sportskom pitanju, ali C?

Koja je prodaja Fiata 500 u Nemačkoj? To je možda recept. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam i prodaju Mokke, i nije mi jasno kako uspiju da prodaju 160000 komada godisnje. Totalno (meni) nezanimljiv model.

FCA ima sve, motori su vrh u svakom segmentu, mjenjaci takodje. Sada su i platforme razvijene, ali opet nedostaje modela. 

Iznad sam napisao da bi Fiat morao da ima svoju verziju Compassa, pa i Alfa (BMW ima cak i monovolumena). 

Cherokee je takodje trebalo rebrendirati i konkurisati Santa Feu, sada Kadiaqu, Sorentu. 

Danas citam da PSA planira 1008 model (najmanji crossover), Fiat tu na osnovi Pande lako moze napraviti slican model.

 

D segment limuzina i karavana izuzev Insignie, Pasata, Mondea i Superba je svakako proslost pa tu ne treba gubiti novce, ali trziste crossovera se mora popuniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct @Elra

 

Odgovaram sa više dana zaostatka. Rekao bih čak i da je pametnije jer sam u međuvremenu pogledao neke brojke. Više o tome kasnije.

 

Prvo za virtualni kokpit. U onome obliku kakav to ima VAG nema nitko drugi. Nisam vidio da se to gura kao mana osim kod naših europskih novinara koji su u pravilu na VAG-ovom platnom spisku.

Stvarno to ne uzimam kao manu. Čak je rješenje koje ima FCA skuplje i po meni ljepše. 7" konfigurabilni LCD u boji (boja se može i mijenjati) u sredini klasičnih instrumenata. Sigurno nije lošije od full digitalnih kokpita koje daje BMW i slični. Uostalom digitalni instrumenti daju za mene jedan plošan nezanimljiv dizajn.

 

Problem Jeepova je što se prije svega projektiraju za američko tržište. Jeftino gorivo, cijena nije problem, a bitno da je tih. Sa inženjerske strane je tako taj Cherokee dizajniran da bude tih, udoban, i da prima V6 motor pa ima dugu njušku. Kapacitet prtljažnika skroman jer mora biti kratak stražnji prevjes. Tako da su karakteristika završile puno bliže jednom starom Audiu Q5 nego ičem drugom, a takva je kod nas u EU i cijena radi 10% carine na automobile iz SAD-a. I normalno da nije uspjeh.
Sa druge strane jedan Renegade ide solidno i postojano drži prodaju, nije pala niti ove godine. Compass će mislim ići i bolje. No i on dobiva taj Jeepov sindrom relativno malog prtljažnika. No cijena mu je iznimno atraktivna jer je stvarno jako puno jeftiniji od Tiguana. Recimo u Italiji jedno 1000 eura više nego sličan Qashqai.
I još jedan problem je što baš Britanci i Nijemci vide Jeep kao loš i jeftin brand. On baš i nema jeftinu cijenu u Europi.

 

Njemačka je jako teško tržište za ovo što FCA pokušava. Isto vrijedi za Veliku Britaniju. Bez jake servisne mreže nema flotne prodaje. A nitko ozbiljan ne želi uzimati koncesiju za prodajni salon i servis dok se sama prodaja ne digne. Malo je tu nezahvalna situacija. 

 

Prodajni rezultat Fiata 500 u Njemačkoj su kombinirani sa 500L i 500X. Nema jasne slike. No 500 stvarno ide solidno tamo.

 

Što se Mokke tiče. I Nijemac je i Britanac je. A to su dva najjača tržišta. Tako da je rezultat jasan. Uz to Opel tradicionalno već jedno 50% prvih registracija ima na auto kuće, a ne na kupce. Za kitu im i sva ta prodaja kada je Opel već jedno 30 godina uvijek u financijskom minusu. Pa kakav je smisao postojanja takve kompanije? Jesu li oni dobrotvorna organizacija?

 

Peugeot 1008 nije tako malen. On je na bazi 208. Tu je veće pitanje jel to znači i da sljedeći 2008 malo raste.

 

Evo iz Brazila javljaju da definitivno ide SUV model sa prednjom maskom od Tora:
http://jornaldocarro.estadao.com.br/carros/suv-da-toro-esta-saindo-do-papel/
Samo ne znaju je li veličine Renegadea ili Compassa. Ja se kladim ovo drugo. 

Isto tako jutros čitam Slobodnu Dalmaciju. Mislim da će @VladaG9 to zanimati.
Piše o poslovanju solinskog AD Plastika. Ima tvornicu u Srbiji za dijelove 500L. Kažu da nisu zadovoljni jer tvornica ide ispod kapaciteta. Onda sljedeća rečenica gdje se navodi da će nadolazećim drugim modelom ići na bolje.

 

Evo vam FCA ove godine u Njemačkoj:
 

FCA-d.thumb.jpg.6e9db546f400c8d33f4ac74d0e89d919.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@N.N.

 

U Julu mesecu 500L dobio 500X po prodaji u Nemačkoj, po prvi put ove godine, verovatno i prvi put ikada. :) 

Da li je to maaaaali pokazatelj da je 500L sa redizajnom pogodio na one kupce koji hoće crossover, ali neće da daju po 20-25k evra za dizel sa dobrom opremom, pa uzmu 500L Cross...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

U Njemačkoj je problem što su za njihove standarde većina talijanskih vozila premalena i doživljavaju ih ženskima. 500 je npr. uspješan radi Abartha gdje on nema pravog konkurenta u toj klasi.

 

Inače kada dođe više modela istog proizvođača pitanje je kanibalizacije. Je li Tipo smanjio/umanjio prodaju 500L i 500X? Vrlo lako moguće da je.

 

 

 @VladaG9

 

Kaže:
U Srbiji je tvornica koja trenutno ne zadovoljava opsegom posla zbog neodlučnosti Fiata. S novim vozilom uskoro će dobiti i vrlo značajnu tržišnu poziciju.

 

 

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/505382/nevjerojatni-uspjeh-solinske-tvrtke-radi-se-bez-prestanka-u-tri-smjene-imaju-tvornice-cak-i-u-rusiji-a-partneri-su-im-bmw-vw-daimler

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Renegade i 500X za MY2018 u SAD-u dobili UConnect 4. generacije koji je 7" i ima Apple CarPlay i Android Auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@N.N. Fabrika u Kragujevcu radi trenutno sa manje od pola kapaciteta. Realno je za ocekivati da bi trebala proizvodnja novog modela. One price o odlasku Fiata mi deluju kao glupost,i pre svega su plasirane zbog strajka radnika. Mada i sam Fiat nesto odugovlaci sa izbacivanjem novih modela,stalno se pomeraju rokovi. Mozda to bude nov i Punto? 500L je na b platformi kao i punto,a tom modelu zivotni vek je davno zavrsen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9

 

Što je to manje od pola kapaciteta? Manje od pola linije za sklapanje? Ako je to onda kapacitet linije za sklapanje je skroman. Nazovimo to pravim nazivom koji se internacionalno koristi, Assembly Line.
No moje pitanje bi bilo. Koliko je kapacitet alata koji su samo za 500L? E to je trenutno kapacitet tvornice u Kragujevcu.
Naravno ako ima mjesta i ako je potrebno mogli bi se proširiti i kapaciteti Assembly Line.

 

Ne postoje više B, C, D... platforme. Sada pričamo o modularnim platformama ili kako to Fiat u nekim javno dostupnim dokumentima zove set ili skup arhitektura. Točan naziv ove je Small Wide. 
Konkretno za 500L koji je došao 2012. bi realan životni vijek bio negdje do 2020. Pogotovo jer danas svi pokušavaju maksimalno produžiti životni vijek vozila.

Ima jedan zanimljiv dokument, mislim da sam ga stavljao na forum. Kako Fiat svaki novi model unaprijedi što se tiče materijala, čak jedan Grande Punto i MiTo nisu isti. Da ne pričam koliko je još 500L napredniji. Da je Punta napraviti sa tim materijalima naglo bi smršavio. Naravno kod novijih auta ide više izolacije pa se to mršavljenje toliko ne vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@N.N. Kapacitet fabrike je negde oko 250 000 vozila godisnje. Trenutno se proizvede negde oko 90 000 vozila. E sad za ostale finese ne bih mogao da kazem nista,moja specijalnost je potpuno drugacija i nema veze sa automobilima niti mehanikom. 

Cuo sam za modularne platforme ,cuvenu mqb vw platformu. 

Meni je nelogicno da se ne iskoristi fabrika u kragujevcu u puno vecem kapavitetu. Inace sledece godine je potpisivanje novog ugovora Vlade Srbije i Fiata,moguce je da se ceka taj ugovor ?

 Imao sam prilike da vozim novu Giulietu,istina nisu ista klasa ona i moj 500l,ali moram reci da deluje znacajno kvalitetnije i bolje uradjena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9

 

Moguće da će se sve znati sa novim ugovorom. Što, kada, koliko, za koja tržišta.

 

Giulietta je u pravilu dosta skuplja. Ona bi pripala platform Compact, a gdje je kasnije došlo do Compact Wide modela. Njena proizvodnja je skuplja, komponente za nju više koštaju. Zato ne vidimo baš puno modela na njoj, pogotovo ne u Europi. Ako si ikada isprobao Jeep Cherokee onda znaš kakav je jedini srodnik Alfe Giuliette koji se nudi u Europi.

No recimo za mene 500X kada je izašao je bio bolje napravljen od te Giuliette iako je na jeftinijoj platformi tj. arhitekturi. U međuvremenu su neke detalje izmijenili i sada su jeftiniji kao npr. obloge stražnjih vrata.

No ja sam pričao prije svega o konstrukciji. O čeliku koji je korišten, crash zonama, itd. Tu se svaki novi model, pa makar bio i na postojećoj platformi, u pravilu unaprijedi.
Ova usporedba nas stranici označenoj brojem 3:
 http://www.anfia.it/allegati_contenuti/DAiuto.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilikom nekoliko poseta fabrici, uvek je mogao da se vidi ostavljen prazan prostor za novu liniju, tj. za liniju drugog modela.

Kada uđete u jednu od proizvodnih hala, vidite liniju sa leve i desne strane, a po sredini (između njih), goooomilu praznog prostora. Široko desetinama metara i dugačko nekoliko stotina metara. Bukvalno može fudbal da se igra. :D

Kada smo pitali zašto postoji toliki prazan prostor u sred hale, rečeno je da je taj prazan prostor ostavljen za dodavanje još jedne linije. Kada se doda i ta još jedna linija, onda će imati kapacitet koji se često pominje u medijima. Sada ga nema. 

 

Vidi se u jednom video klipu delić tog slobodnog prostora:

 

6u65eu56e.jpg

 

U ovom klipu se više vidi oko same proizvodnje:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500X Urbana

 

fiat%20urbana%2011.jpg

 

Fiat je za američke kupce pripremio novo specijalno izdanje crossovera 500X, i to 500X Urbana Edition čija prodaja startuje na jesen. Kao baza je poslužio 500X Trekking, a dolazi sa Miron crnim akcentima (na retrovizorima, ručicama vrata i okvirima zadnjih svetala), crnim krovnim nosačima, detaljima u boji bakra, mat crnim alu točkovima od 18 inča, crnim sedištima sa 500 logom u boji bakra, crnom centralnom konzolom, kao i crnim prednjim panelom sa 500 logom.

 

fiat%20urbana%201.jpg

 

500X Urbana Edition je skuplji za 845 dolara u poređenju sa modelom 500X Trekking koji inače košta 23.350 dolara. Kao opcija će se nuditi i pogon na sva četiri točka, panoramski stakleni krov i 6.5-inčni Uconnect infotainment sistem sa GPS navigacijom.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

2018. Fiat 500X

 

fiat%20500x%20333.jpg

 

Fiat je za modelsku godinu 2018 pripremio i par izmena za svoj crossover 500X. Pre svega, boje Donatello Bronze i Alpi Matte Green su sada dostupne uz sve verzije ovog modela, a tu je i par paketa za personalizaciju. Tako je gradski orijentisani paket Urban Look na raspolaganju uz Pop, Pop Star i Lounge pakete, dok je agresivniji Cross Look paket dostupan za varijante Cross i City Cross.

 

171266-fiat%20500x%203.jpg

 

U unutrašnjosti se sada ističe 7.0-inčni Uconnect HD Live ekran osetljiv na dodir (od Pop Star paketa pa naviše), uz Bluetooth, glasovno prepoznavanje, zadnju kameru, TomTom 3D navigaciju...

 

171267-fiat%20500x%2033.jpg

 

Tu su i Apple CarPlay i Android Auto, a deo bezbednosne opreme čine i sistemi Lane Assist, Brake Control, Blind Spot Assist, Rear Cross Path Detection i Adaptive Cruise Control.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500X Mirror

 

174663-fiat 500x.jpg

 

U evropskoj ponudi Fiata se nalazi i specijalna Mirror edicija celokupne 500 game, od osnovnog 500, preko 500X pa do modela 500L. Fiat 500X Mirror sa jedinstvenom Blue Jeans bojom, Satin Chrome detaljima, 17-inčnim Black Diamond alu točkovima, xenon prednjim svetlima, Mirror oznakama, Blue Jeans prednjim panelom u enterijeru i plavim šavovima.

 

174664-fiat 500x 11.jpg

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...