Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500X / Fiat 600

Recommended Posts

Lepo!

'Ajde sredi neki ufur za nas raju :) , da uzivo vidimo lepotana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fiat očekuje da 500X bude najpopularniji u gami

 

fiat%20500x%2077.jpg

 

Fiat koji je do pre tri godine bio ''nepostojeća'' marka na američkom tržištu, za narednu godinu gaji velike ambicije. Osim što se očekuje da prodaja bratskog modela Jeep premaši milion proizvedenih primeraka sa optimizmom se gleda i prema brendu Fiat koji proda oko 60.000 vozila godišnje na ovom zahtevnom tržištu. Nova paleta izrađena na bazi 500L, ima velikog potencijala, posebno krosover 500X od kojeg se očekuje da bude prodavaniji u Americi od modela 500, pre svega zbog svoje prostranosti ali i opcionog pogona na sve točkove.

U Fiatu su oprezni sa prognozama, i nisu želeli da iznesu procene o godišnjoj prodaji modela 500X. Trenutno, Fiat u SAD godišnje isporuči svega 60.000 automobila, od ukupno 1.6 miliona vozila koliko ih kompanija proda u celom svetu. Ovakav rezultat jedan od šefova FIAT-a, Olivier Francois, opisuje kao skroman, i veruje da će prodaja skočiti kada 500X stigne u američke prodajne salone u proleće 2015. Kako se očekuje, dobroj prodaji krosovera 500X može doprineti i opcioni pogon 4x4, pogotovo u oblastima SAD koje imaju mnogo snežnih padavina.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tablice, a sigurno nije platio ni parking... :D 

 

Mislim da će ovaj model uspeti ozbiljno da parira Mercedesovom GLA modelu što će svakako biti solidan uspeh... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja cu da budem "ants at a picnic" i da kazem da mi je auto uzasan, dizajnerski gledano. Opet ovaj prednji deo koji kao i na 500L izgleda kao neki dobrocudno-retardirani diznijev karakter iz crtaca. Nigde neke ozbiljnosti, opasnijih crta. Sve je oblo i nekako glupavo.

Enterijer je takodje kao za decu. Sve je oblo i nekako nije iz jednog dela, nego kao tumor, tako budzeno jedno na drugo. malkice me podseca na alfe unutra, sto za mene licno predtavlja minus poveliki.

 

Ono sto mi se svidja je kako zvuce tehnicke karakteristike na papiru, kao i ta paleta menjaca!

 

Ako fiat nastavi u ovom pravcu, a hoce, moj sledeci auto je definitivno japanac malo ozbiljnijeg i ostrijeg izgleda i dizajna

Edited by Bocca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja cu da budem "ants at a picnic" i da kazem da mi je auto uzasan, dizajnerski gledano. Opet ovaj prednji deo koji kao i na 500L izgleda kao neki dobrocudno-retardirani diznijev karakter iz crtaca. Nigde neke ozbiljnosti, opasnijih crta. Sve je oblo i nekako glupavo.

Enterijer je takodje kao za decu. Sve je oblo i nekako nije iz jednog dela

 

Ni ja nisam ljubitelj ove klase automobila, ali... Koji nije takav? Cela ta klasa je ciljno tako dizajnirana, počev od Captura, preko Juka, Mokke itd...

Kad proizvođači na kraju radnog dana svedu računicu, samo ona im je bitna. Briga njih što se tamo nekim matorcima to uopšte ne sviđa, gleda se profit od klijentele kojoj se to sviđa, a koja je očigledno u ekspanziji  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi 100% si u pravu. Situacija jeste takva. Sva sreca pa imamo alternativu :)

 

A Juke je auto za ciji dizajn neko treba da ide na robiju, IMHO :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je jednostavno stil kojim žele da se izdvoje od drugih. Nemoguće je da automobil kojem je inspiracija davni predak, a želi da zadrži njegove prepoznatljive linije, ima ''agresivan'' dizajn.

 

Dizajnerski gledano, ovakav automobil nije lako napraviti baš zbog toga što se ugleda na nešto što je istorija već desetinama godina. Uklopiti retro stil sa svim modernim karakteristikama koje treba da sadrži svaki ozbiljan auto, opet kažem, nije lako. To je potez koji je FIAT povukao da bi se odupreo nekim standardima u dizajnu koji se meni lično ne sviđaju, jer su automobili danas toliko jednoliki da je to za mene užas. Za moje oko 80% automobila iz recimo C segmeta toliko postaje unificirano da mi je muka. 

 

Siguran sam da FIAT dobro zna da napravi automobil ''budućnosti'', što je dokazao kroz mnoge modele. Bravo je imao agresivan dizajn, toliko da ga ljudi godinama nisu mogli prihvatiti. Kasnije je bio više tražen kao polovnjak nego kao novi model. To je automobil koji bukvalno opisuje frazu, ispred svog vremena. Stilo, neki će reći da je manje italijanski, ali po meni dizajnerski jako lep automobil koji se itekako izdvajao i držao je tu agresivnu notu. Zadnju deceniju mnogi proizvođači su počeli da se služe receptom agresivnih linija, tako da me uopšte ne čudi zašto je FIAT stvorio ovu liniju 500, i zbog čega se okrenuo različitoj logici.

 

Da li je nešto lepo ili je ružno, stvar je ukusa, ali da li je nešto drugačije i originalno je fakat i to je realnost. Ovaj model svakako je ispunio zadatak da bude drugačiji, i ja mu želim samo uspeh! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da mislim da ne treba da postoji, niti da treba da izgleda kao nakazni BMW, ali malo manje tupoce samo. Mada istina je, ovo je zamisljeno kao naslednih stare 500 masine i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Juke je auto za ciji dizajn neko treba da ide na robiju, IMHO :D

 

Prvo, dizajn je subjektivna stvar kod svakoga i o njemu ne vredi raspravljati

A Juke je auto koji je sa svojim dizajnom isplivao iz gomile istih. U ovo vreme krize, to je povelika hrabrost uraditi tako nešto

 

 

Ako fiat nastavi u ovom pravcu, a hoce, moj sledeci auto je definitivno japanac malo ozbiljnijeg i ostrijeg izgleda i dizajna

 

"ostrijeg izgleda, dizajna", vidi se da nemac govori iz tebe :)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...