Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500X / Fiat 600

Recommended Posts

Vi ste onda mnogo razmazeni po pitanju automobila

Danas sam bio na sajmu  i sedeo u vitari i bas mi se svideo auto.Sa dusterom ne moze da se uporedi nikako, dizajn i materijal je mnogo kvalitetniji u vitari , za 500x se slazem da je kvalitetniji i da odaje utisak skupljeg auta ali u njemu na zadnjoj klupi nema prostora ni za glavu ni za kolena kada se podesi vozacevo sediste .Ja sam po sebi merio , visok sam 186cm , dok u vitari ima mnogo vise mesta za glavu i sasvim dovoljno za kolena, i dalje mislim da je fiat 500x zestoko precenjen jer onaj izlozeni od 30 i kusur hiljada , pa mislim stvarno , ko ce to da kupi. Ja razumem da je ovo fiat forum al ga preteraste

 

to za cenu , mislio sam da je benzinac u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

to za cenu , mislio sam da je benzinac u pitanju

 

Pa, zašto onda ''na silu'' uzimaš 500X sa 1.3 dizelom samo da bi rekao kako eto...ima slabiji motor za oko 18.000, kada imaš benzinjare 500X za malo preko 16.000 sa jačim motorom nego u Vitari. ;)

Kao što sam rekao, po mom mišljenju ta dva auta ne mogu da se porede...Vitara nema šta da traži pored 500X.

 

A, oko cene...i kada se pojavio 500L svi su odmah voleli da se uhvate cene i kako je preskupo. Epilog je da je to najprodavaniji auto u Evropi u svom segmentu. Dakle, nije preskup.

Isti takav test će proći i 500X, pa ćemo videti. Već smo kačili cene za Nissan Juke, i sam si rekao da je to to...ništa skuplji nije 500X, iako bi trebao da bude jer je noviji model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za veličinu i prostor se potpuno slažem - nisu za poređenje u korist Vitare.

Što se ovog ostalog tiče, definivno je najjadnije odrađena od svega što smo danas gledali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iggy malo detaljnije pogledaj enterijer. Biće puno krvavih prstiju kada se pere zadnja šoferka / iznutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za veličinu i prostor se potpuno slažem - nisu za poređenje u korist Vitare.

 

Da, onaj crveni 500X, tj. Cross...kad se sedne pozadi eto problema jer mu je linija krova dodatno spuštena, taman onih par centimetara koji prave razliku, a spuštena je zbog električnog otvaranja staklenog krova i mesta koje zauzima ta ''skalamerija''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj konektor na zadnjoj slici nece izdrzati prvu vecu terensku voznju. Talijali po svom obicaju zabrljaju na sitnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da, onaj crveni 500X, tj. Cross...kad se sedne pozadi eto problema jer mu je linija krova dodatno spuštena, taman onih par centimetara koji prave razliku, a spuštena je zbog električnog otvaranja staklenog krova i mesta koje zauzima ta ''skalamerija''.

 

Jel može bez staklenog krova? Meni je u ovom trenutko iluzorno pričati o 500X jer ga nisam vidio. Ali eto zato me Renegade oduševio prostranošću, ja sa 186 bez problema sjeo iza vozača visokog 191. Naravno ovisi kako tko voli postaviti sjedalo, ali u Renagadeu ima mjesta za glavu na pretek i sjedalo vozača se podigne gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd posto sam ja zakuvao sa cenama i raspravom :) da kazem da nisam imao za cilj poredjenje 500x, SX Crossa i Vitare jer su to dve razlicite klase nego da ima i pristupacnijih automobila za nas dzep s obzirom na to sta dobijas Pre svega mislim na SX Cross, moj licni pik.

Jeste li zavlacili aparat hostesama pod suknje ili ste samo automobilima slikali medjunozje!!  

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Fiat 500X cenovnik.

 

Muchos para za turbo motore :(


Vi ste onda mnogo razmazeni po pitanju automobila

na zadnjoj klupi nema prostora ni za glavu ni za kolena kada se podesi vozacevo sediste

Ja razumem da je ovo fiat forum al ga preteraste

 

+1

 

i dalje dajem prednost praktičnosti napram šmekeraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to stvar šmekeraja, već to što će taj auto posle tri godine izgledati kao da je došao iz Bejruta... Da ne pričam na šta će ličiti kod onih koji imaju malu decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste li zavlacili aparat hostesama pod suknje ili ste samo automobilima slikali medjunozje!!  

 

Mi smo fini i ne radimo takve prostakluke.  :thumbdown:

Ženama upućujemo samo komplimente tj birane reči. 

Iskreno ima lepih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes lud, pa da dobijem bekend u stilu sestre Viliams.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da podelim ovde scenu od danas: sedi neka devojka na mestu suvozača u Đulijeti, ulazi .ik na mesto vozača, zatvara vrata i nešto joj kaže. Posle tri sekunde devojka izlazi kao oparena, unezverenog pogleda i bleda kao krpa i pobeže u drugu halu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da znate da sam ja 10min nakon vas gledao Fiate i neka devojka se zatvorila u Đulijetu i sedi pozadi sva unezverena :rofl:

 

Inače, bilo mi glupo da nas čekate dok završimo sa gledanjem Mercedesa pa vas posle nikako nismo našli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da podelim ovde scenu od danas: sedi neka devojka na mestu suvozača u Đulijeti, ulazi .ik na mesto vozača, zatvara vrata i nešto joj kaže. Posle tri sekunde devojka izlazi kao oparena, unezverenog pogleda i bleda kao krpa i pobeže u drugu halu

 

Hahaha to je bio ........ ja sam bio na mestu suvozača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu šta da se poredi sa 500x, nebo i zemlja u izradi. I 500l je šije po meni...

 

U potpunosti!

To kao da su rusi radili .

 Poluproizvod.

 

Radili su Madjari.Dodje mu na isto :D

i dalje mislim da je fiat 500x zestoko precenjen jer onaj izlozeni od 30 i kusur hiljada , pa mislim stvarno , ko ce to da kupi. Ja razumem da je ovo fiat forum al ga preteraste

 

Tako se pricalo za Fiat 5oo da je precenjen,pa on 10 godina razvaljuje sa prodajom.

Ista prica za 5ooL,epilog najprodavaniji u klasi.

Videcemo kako ce 5ooX biti prihvacen,ali na osnovu svega vidjenog nema ni jednog razloga da ne bude lider u svojoj klasi.

 

Ima nesto u toj seriji 5oo .Istorija,tradicija,duh,"heritage".Nesto vise od samog auta sto privlaci kupce.Cinquecento!!!

A to konkurencija nema.

 

Kao sto je danas popularno reci da je Golf ikona automobilizma.

Za Fiat 5oo je jes primerenije upotrebiti taj izraz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je koliko će 500x odvući kupaca od 500L treeking-a -bar u delu gde se modeli "cenovno preklapaju"- naravno ciljna grupa im je različita ali..kad se neki mladi tata premišlja da li da se još malo "frajeriše" sa 500x ili mu treba više prostora zbog dece.....a 500x definitivno na zadnjoj klupi i u prdljasnjiku nema toliko mesta kao 500L

Share this post


Link to post
Share on other sites
500x bi u osnovnoj opremi morao imati parking senzore s obzirom na dupe.
 
 

 

To kao da su rusi radili .

 Poluproizvod.

 

Radili su Madjari.Dodje mu na isto  :D

 

U Madjarskoj se sklapaju neki modeli Mercedes-a, Audi-a, takodje i Fiat Seidici se tamo sklapa, pa skoro svi Suzuki modeli osim Alta (Indija)

 

Jel i Mercedes i Audi stavljaš pod poluproizvod?

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je koliko će 500x odvući kupaca od 500L treeking-a -bar u delu gde se modeli "cenovno preklapaju"- naravno ciljna grupa im je različita ali..kad se neki mladi tata premišlja da li da se još malo "frajeriše" sa 500x ili mu treba više prostora zbog dece.....a 500x definitivno na zadnjoj klupi i u prdljasnjiku nema toliko mesta kao 500L

 

Koliko je to (brojčano) prtljažnik manji u 500X u odnosu na 500L? Koliko točno manje mjesta ima 500X na stražnjoj klupi kada govorimo o verziji bez panoromskog krova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...