Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500X / Fiat 600

Recommended Posts

Eto, ono što sam ja smatrao, potrkepljeno je pravim informacijama :) . Besmislica je da taj auto bude ''low budget'', ipak dosta toga pruža. Pa nećemo ga porediti sa Dusterom majku mu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

suzuki vitara kosta 2 500 evra manje i za te pare ima vise opreme , posto fiat nije izbacio detaljan spisak opreme znam da suzuki ima kameru za voznju u rikverc a fiat to nema, mozda ima jos nesto ali nema veze , to nije mala razlika u ceni , a to za kredit sto nudi fiat , nudi i suzuki , daju 7000 bez kamate tako da ni tu fiat nema prednost , jedino ako je neko pun ko brod pa mu ta razlika od 2500 i nije nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

cool

edit

mazda cx3 mi je 500 puta lepsa od fiata 500x

pricali smo da je cena 2500 evra veca, sad sta je kome lepse nije bitno, suzuki po meni ima i te kako sta da ponudi, fiat 500x takodje al i dalje tvrdim da je preskup, cenom ide u visi segment

Edited by iggyboy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako jedino cenu uzimamo kao merilo, onda možemo da poredimo npr. VW Golf R i Porsche Cayman GT4...a, nemaju veze jedan sa drugim, iako za Golfa R izloženog na sajmu traže takođe 50.000 evra. Ne porede se automobili tako što se jedino gleda cena. Suzuki Vitara nema šta da traži u poređenju sa 500X...jer ako ćemo tako, onda možemo i Duster da stavimo tu. Baš zato što ne ciljaju na iste kupce, nisu konkurencija jedan drugome.

Fiat 500X nije namenjen da se takmiči sa kupcem koji pogleda Suzuki Vitaru, samim tim uopšte nije od značaja cena tog automobila.

Ako hoćete da poredite 500X sa nekim drugim autom, onda BMW X1, ili Renault Kadjar (isto crossover kao i 500X)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a zasto neso fiat poredis sa bmw, od kad je fiat premijum, ja ga poredim sa konkurentima iz iste klase, kadjar je visa klasa, kaptur mu je konkurent i da, cena je u mnogo slucajeva presudna

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto fiat nije izbacio detaljan spisak opreme

 

Izbačen je spisak opreme.

 

Fiat 500X City 1.4 MultiAir 140KS PopStar

- 140KS

- 230 Nm pri 1.750 obrtaja

- Menjač manuelni sa 6 brzina, plus rikverc naravno

 

Standardna oprema

- ESP, ABS

- daljinsko otključavanja zaključavanje vrata

- servo volan

- air bag za vozača, suvozača, bočni vazdušni jastuci, plus vazdušne zavese

- Uconnect sa ekranom od 5 inča + bluetooth + USB, + AUX, sa 6 zvučnika

- pregrada sa rashlađivanjem ispred suvozača

- manuelna klima

- kožna ručica menjača

- kožni multifunkcionalni volan

- alu felne 17-ce

- stop & start sistem

- utičnica od 12V

- tempomat

- deljiva uadnja klupa

- hill holder

- elektro podesivi retrovizori sa grejanjem

- podešavanje sedišta po visini, uključujući i suvozačevo

- dynamic control selector

- maglenke sa praćenjem ugla skretanja

 

Dodatna oprema

- zatamnjena stakla

- automatska dvozonska klima

- kozna sedišta

- bela pastelna boja

- alu felne 18-ce

- patosnice

- paket Comfor

 

20150319_121656.jpg

 

Automobil izložen na sajmu ima taj dodatni paket, i košta 22.990 evra.

Cena osnovnog modela Fiat 500X je 16.990 evra.

a zasto neso fiat poredis sa bmw, od kad je fiat premijum, ja ga poredim sa konkurentima iz iste klase, kadjar je visa klasa, kaptur mu je konkurent i da, cena je u mnogo slucajeva presudna

 

Pogrešno porediš.

Fiat 500X je automobil sa kojim Fiat želi da malo ''zagazi'' u taj premium segment, to ti govore i svi oni hvalospevi o kvalitetu 500X, materijala, unutrašnjosti, koje možeš da čitaš po stranim medijima koji su ga već provozali.

Renault Captur i Fiat 500L Trekking su rivali.

Renault Kadjar i Fiat 500X su rivali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ok to sto oni pokusavaju, neka pokusavaju, al ja mislim da sa tim cenama nece bas da se ovajde jer je konkurencija u tom segmentu mnogo jaca nego 500l sto je ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500X Offroad 2.0 MJet, 4x4 Cross Plus

- 140 KS

- 350 Nm pri 1.750 obrtaja

- Automatski menjač sa 9 stepeni prenosa

 

Standardna oprema

- ESP, ABS

- daljinsko otključavanja zaključavanje vrata

- električni podizači prednjih prozora

- servo volan

- hill holder

- deljiva zadnja klupa

- tempomat

- vozačevo sedište po visini

- zatamnjena stakla pozadi

- prednji naslon za ruku

- board komp sa multifinkcionalnim TFT ekranom od 3.5 inča

- automatska dvozonska klima

- keyless entry and go

- patosnice

- vazdušne zavese

- rezervni točak u punoj veličini

- utičnica 12V

- elektro podesivi retrovizori sa grejanjem

- VDC Vehicle Dynamic Control

- Uconnect

- maglenke sa praćenjem ugla skretanja

- dynamic control selector

- alu felne 18-ce

- hromirani detalji

- ambijentalno svetlo u vozilu

- 5.4 touchscreen sa navigacijom

- xenon svetla

- parking senzori pozadi

 

Dodatna oprema

- troslojna boja perla crvena

- el.otvaranje staklenog krova

- specijalne alu felne 18-ce

- touchscreen 6.5 inča

- navigacija

- remote USB port

 

20150319_121455.jpg

 

Cena izloženog modela 33.090

Cena osnovnog modela 21.590

Share this post


Link to post
Share on other sites

500X je premium proizvod i to trebate imati na umu. Ja ga nažalost nisam vidio uživo ali sve što sam čuo je to kako je pola stepenice iznad Renegadea. Taj Renegade u opremi Limited je meni bolji unutra nego A3 Sportback S-Line. Samo ovdje se javlja problem što od FIAT-a većina očekuje da bude narodni auto, a on to u slučaju 500X nije.

Ali zanimljive su prodajne statistike Renegadea i 500X u Italiji. Samo kakvih 1-2% prodanih su benzinci, sve ostalo dizel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ok to sto oni pokusavaju, neka pokusavaju, al ja mislim da sa tim cenama nece bas da se ovajde jer je konkurencija u tom segmentu mnogo jaca nego 500l sto je ima

 

Pa, pogledaj cene konkurencije.

Renault još nije saopštio cenu za svoj Kadjar, ali pogledaj npr. jednog drugog konkurenta, Nissan Qashqai.

Kad uporediš, videćeš da pomenuti Nissan Qashqai...najjeftiniji benzinac (sa 115KS, 1.2) je 19.580 evra (u Srbiji), dok je Fiat 500X benzinac 1.4 sa 140KS, nepunih 17.000 evra, takođe u Srbiji.

http://www.nissan.rs/modeli-vozila/crossoveri/novi-qashqai/cene-i-oprema/cene-i-specifikacija/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, pogreših...Juke, u pravu si.

 

Nissan Juke:

- 1.6 benzinac, 94KS, 14.810 evra

(oko 2.000 evra manje od benzinca Fiat 500X koji je 16.990, ali Nissan ima 46 KS manje, nema kožni paket, nema tempomat, ima klasičan radio sa CD-om, dok 500X ima touchscreen sa USB portovima i ostalim stvarima, čak ima i 2 zvučnika manje od 500X, nema hill holder, ima alu 16-ce, dok 500X ima alu 17-ce, itd...)

- 1.2 benzinac, 115KS, 17.100

- 1.6 benzinac, 117KS, 18.250

http://www.nissan.rs/modeli-vozila/crossoveri/novi-juke/cene-i-oprema/cene-i-specifikacija/

Edited by neshaoct
dopuna specifikacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je to s tim da je je juke igrao na kartu dizajna i uspeo, meni licno je ruzan al mnogima je lep, fiat takodje igra na dizajn , mozda i njemu to prodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

dok je Fiat 500X benzinac 1.4 sa 140KS, nepunih 17.000 evra, takođe u Srbiji.

 

Jel ta cena od 16 990 za 1.4 MultiAir (140) ili za 1.6 kako je b92 preneo?

Samo bih dodao da kad poredite 5ooX i druge modele imajte na umu koje sve motore i menjace ima 5ooX.

Bas siroku paletu sto je odlika premium brendova.

 

Takodje i mnoge savremene tehnologije koje idu uz ovaj auto.

 

Gledajuci ko mu je sve konkurencija kao i cene doticnih uveren sam da ce Fiat razvaliti sa prodajom ovog auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

dok je Fiat 500X benzinac 1.4 sa 140KS, nepunih 17.000 evra, takođe u Srbiji.

 

Jel ta cena od 16 990 za 1.4 MultiAir (140) ili za 1.6 kako je b92 preneo?

 

Ne znam, onaj sa 1.4 benzincem koji je izložen na sajmu je skuplji od toga, ali ima i brdo dodatne opreme.

Pitaćemo sutra koji motor ima početna verzija od 16.990...ne znam samo na koji 1.6 je B92 mogao da misli...nema Fiat trenutno takav benzinac koji ugrađuje u aktuelne modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...