Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500X / Fiat 600

Recommended Posts

+1

Sigurno nije, ali zelim da zivim u ubedjenju da im je ovo jos uvek neka testna mula :( .

Pozadi ravan, bezlican, bez ikakvog italijanskog smeka... Od napred kao neka nasminkana devojcica sa trepavicama. Opet "silovanje" ostatka game dizajnom 500-ke, koji je jedan i jedinstven i kao takav prolazi najvise kod lepseg pola. Na vecim vozilima je to, bar za mene, vrlo upitno (sto se i pokazalo kroz prodaju L i X).

100 ljudi, 100 cudi i ukusa, ali neka je Zabarima sam Bog u pomoci sa ovakvim razvojem. Zao mi je da su kao kompletna grupacija (Fiat-Lancia-Alfa) od onakvog giganta iz 80-ih i 90-ih, svi zajedno spali na nekoliko modela. Od kojih se iole prodaju mozda 3-4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu lepo da ocenim sa slike, ali deluje mi da su zadnje staklo i gepek vrata u istoj liniji. Taj deo me podseca na Ladu Rivu karavan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prethodni X mi je prelep, 500 na mišićima, uz neku interesantnu boju i felne, odličan... Nakon redizajna i izbacivanja E-torqua još bolji. Ali ovo mi je blago rečeno užas!

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Nikola031 said:

ali deluje mi da su zadnje staklo i gepek vrata u istoj liniji. Taj deo me podseca na Ladu Rivu karavan :D

2 hours ago, Ivan said:

Pozadi ravan, bezlican, bez ikakvog italijanskog smeka

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PSA je bukvalno FCA smazao za užinu. Ne pitaju se ni koliko Dacia u RNA. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je prsko Fiat kao brend...

Odem na sajt Fiat Italy.

Fiat 500

Fiat panda

Fiat 500x

Fiat tipo.

 

Sve modeli od 9-15 godina starosti...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto vidite sve je lepsi i lepsi...:D

Zadnji kraj uopste nije bezlican, tacno se vidi pripadnost tj.kontinuitet linije 500/500L/500X.

Prednji deo je vec diskutabilan mada se i on oslanja na novi 500.

Sa boka je dosta masivniji, podseca me na Infiniti SUV, ne znam naziv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj model nje zamjena za 500X, nije zamšljen tako. Iako je Stellantis odlučio da se se 500X linija jednostavno izgasi. Orginalni plan je bio da 500X naraste.

 

Ovaj model je trebao biti 500 Giardiniera, platforma eMini-Wide, ista onaj kao novi 500 samo širi, a u biti u ponudi modela zamjena za 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je skroz dobar, ali ove oči od farova...

Bogdaproste, što kažu braća Rumuni

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/30/2023 at 11:10 PM, N.N. said:

Ovaj model nje zamjena za 500X, nije zamšljen tako. Iako je Stellantis odlučio da se se 500X linija jednostavno izgasi. Orginalni plan je bio da 500X naraste.

 

Ovaj model je trebao biti 500 Giardiniera, platforma eMini-Wide, ista onaj kao novi 500 samo širi, a u biti u ponudi modela zamjena za 500L.

Fiat u narednim godinama - Topolino, 500, Panda, 600, Multipla. Ništa više od CMP platforme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat u videu predstavio električni SUV 600e

 

Fiatov novi mali crossover deli puno toga sa Jeep Avengerom, a na evropsko tržište stiže nešto kasnije ove godine.

Brendovi često prave atmosferu pre lansiranja novog modela tako što objavljuju najave i pojedine detalje, ali FIat je izabrao drugačiji pristup. Italijanska kompanija je u video o događaju u Vatikanu uključila snimak eksterijera i unutrašnjosti modela Fiat 600e. Ovaj električni SUV smo videli i u maju kada je ''uhvaćen'' bez kamuflaža tokom snimanja promotivnih snimaka, ali zvanični video daje još boji uvid u ovaj model prikazujući ga iz različitih uglova i nudeći pogled u unutrašnjost.

 

Kao što se moglo očekivati, mali SUV je usvojio prepoznatljive karakteristike dizajna porodice 500, ali je uveo i neke nove elemente poput ''trepavica''. U unutrašnjosti je prednja konzola ''čistog'' i minimalističkog dizajna, u kojoj se nalazi okrugli digitalni instrument klaster i istaknuti samostojeći infotainment ekran. Uprkos oznakama ''600'' na karoseriji, mali SUV iz Fiata je zapravo nazvan 600e. Ovo ime je u skladu sa imenom za hatchback Fiat 500e i naglašava da je reč o potpuno električnom pogonu.

 

Međutim, važno je reći da Fiat 600e nije zamišljen kao zamena za nešto veći 500X. Glasine govore da 500X prelazi u kompaktni segment kada stigne njegova sledeća generacija, što ukazuje na različito pozicioniranje u Fiatovoj ponudi. Zvaničnih detalja o nadolazećem 600e B-SUV modelu nema, pa se špekuliše da će deliti platformu sa Jeep Avengerom i drugim modelima slične veličine iz grupacije Stellantis. Očekuje se da će Fiat 600e pokretati električni motor koji će isporučivati 154 KS i 260 Nm obrtnog momenta, a imaće i bateriju kapaciteta 54 kWh.

 

Izveštaji govore da će model 600, baš kao i njegov rođak Jeep Avenger, biti dostupan sa benzinskim motorom na određenim tržištima uključujući Italiju. Ovu verziju će pokretati 1.2 trocilindrični turbobenzinac, koji će razvijati 100 konja i biti uparen sa manuelnim menjačem. Kada će Fiat 600e zvanično debitovati nema informacija, mada bi se to moglo dogoditi 4. jula na 65. godišnjicu modela 500.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@italiano

 

Unapređeni stil, poboljšani domet sa više od 600 km po gradu i 400 km kombinovane vožnje, sa čistom električnom energijom. Unapređeni prostor sa najboljim prostorom u klasi, unapređena prostranost sa 5 vrata i 5 sedišta.

Ovo nije dan iz snova, to je potpuno novi Fiat 600:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...