Jump to content
FAS Goran
cileee

Da li je zabranjeno u kolima imati palicu i slična sredstva za odbranu?

Recommended Posts

beli je 100% upravu...a inace ako se odlucite za te dezodoranse taj nato je smesan ovo vam je prava stvar...malo je skuplji,teze se dolazi do njega ali...

a4e4adus.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli , totalno drugačiji čovek u odnosu na pre par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je covek u 5.50h glas razuma, nesto nije u redu s njim :p

 

 

@Cile, stvarno covece, kolko imas godina? Uvek su mi bili simpaticni likovi koji non stop upadaju u probleme i neke frke i sa drugima i sa policijom i u saobracaju i kao pesaci a uvek su po sopstvenim recima zrtve.

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bukvalno i u kucu da mi provali i ja da ga obogaljim opet bih ja bio kriv...e logiko moja.

bio bi kriv zato sto Zakon kaze da je dozvoljeno primeniti samo onoliku silu koja je potrebna da se odbije napad a da se obogalji neko treba vremena i klasicnog izivljavanja sto je opet kd samo po sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad u maju punim 20. Ne upadam u frke stalno (poslednju sam imao sa 18. i od tads hvala bogu nista). Teleskopsku inace nosim radi preventive i za sada u kolima nisam imao problema sa plavcima ali su uvek pitali sta ce mi...nadam se da je necu vise nikada upotreboti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tfu tfu, da ne ureknem, nisam imao nekih problema, naročito sa policijom. Za poslednjih recimo 14 godina od kada sam se vratio iz Rusije sa faksa, zaustavili su me 5-6 puta. Od toga dve kazne, jedna za brzinu i jedna za punu liniju. Ja sve fino, dobar dan itd. Par puta noću rutinska kontrola, sve je bilo ok. Naravno da ne pijem dok vozim, niti filozofiram, a možda sam uvek naleteo na normalne žandare.

E sada nisam pametan, ja mislim da je ipak bolje da ne nosim neko oružje, jer koji će mi ako ga ne upotrebim, i treba da robijam za budalu, jer stvarno ne znam kako čovek može u zajebanoj situaciji da se kontroliše da ne prekorači jebenu "nužnu odbranu". Ne mogu da merim da li ću da ga puknem po sred glave ili malo levo, pa da ga manje oštetim.

Video sam kako se proveo jedan kamiondžija, vozio je neku Scaniju, i zakačio se sa drugim kamiondžijom u FAP-u. Radnja se dešava kod autobuske stanice u Karađorđevoj. Ovaj iz Scanije se napravio pametan, pa je otišao u kamion i uzeo pajser, i krenuo na ovoga iz FAP-a, ali mu je majstor FAP-ovac oteo pajser i prebrojao mu sve koske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma neka on skuplja prasinu...samo da je sve za sada okej. Na Miljakovcu dosta uvece ima interventne...nemam ja problem sa njima, rutinska kontrola i nista vise, valjda zatos sto nisu BG tablice, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je covek u 5.50h glas razuma, nesto nije u redu s njim :p

 

 

@Cile, stvarno covece, kolko imas godina? Uvek su mi bili simpaticni likovi koji non stop upadaju u probleme i neke frke i sa drugima i sa policijom i u saobracaju i kao pesaci a uvek su po sopstvenim recima zrtve.

Veruj mi da nikada prvi nista ne zapocinjem, ali uvek vozim po pravilima saobracaja, makar me odvalio neko sa nekim kamionom,naravno kada vidim da neko juri 200 pustim budalu, ali uvek nekoga isecem a da sam JA u pravu i svima to smeta, pogotovu kada vidi BO tablice pa se malo iznerviraju zato sto neko iz unutrasnjosti zna bolje pravila (inace sa iz BG-a :D ) pa krenu da psuju i ako oni staju stajem i ja...mada to jos uvek (da staju) nisam doziveo i ne bih voleo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao situaciju pre par godina da me zaustavila interventna i nasla moju rucno pravljenu palicu od nogice od stola. I dan danas je nosim

Ali tada poceo da mi prica kako je meni ucinio uslugu sto me nisu priveli,kazna tada 50 hiljada dinara i ne znam sta jos.

Tako da ne verujem da je dozvoljeno bilo sta sto ima takvu namenu ili oni pomisle da je za tu namenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona je u sustini dozvoljena, ali ako plavac proceni da ces nekoga povrediti sa istom moze pisati prijavu, tako da zavisi od njega na koju je nogu tog jutra ustao :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cile,staju bogami,ja sam imao par situacija,ali kada vide mog Mirka,odma se menja prica...

Imao sam cak situaciju sa nekim likom sa stilom,ja imam prednost a on izlece,ja mu svirnem ali njih dvojica,mangupi staju i izlecu iz kola. Ja sa zenom i detetom,stanem,izadjem i ponesem mirka. Dobro su prosli da im i kola nisam izlupao. Uvek vozim po pravilima,bas se trudim da ne krsim propise,da ne secem ljude,ali isto tako to ocekujem i od drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna se za šta je potrebna dozvola za posedovanje i nošenje, a to svakako nisu palice, ključevi, sprejevi i šta ja znam. 

 

Probleme svakako možeš imati ako te legitimišu u okolini neke huliganije ili u noći gde je bilo neke pucnjave/obračuna (a kakvo je vreme došlo ima ga svako veče), ali opet moraju da dokažu da si ti "jedan od njih", a ako si ti samo vozio i oni ti to pronašli u rutinskoj kontroli onda nemaju ništa, osim što mogu da te privedu na neko saslušanje i tako to. 

 

Takođe, veoma je važno da li ti to stoji pored sedišta ili u gepeku kao i to da li ti to stoji ili si sa tim izleteo napolje... ;) 

 

U svakom slučaju, mislim da ne postoji realna potreba za tako nečim u autu osim ako ne želiš da sebi samo napraviš problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nista od toga ne namjeravas koristiti onda ti ni ne treba u autu, neces to sigurno drzati u autu za ukras.

Ja sam isto jedan od tih koji ako ima prednost ne pusta nikog tko se ubacuje na silu, ali isto tako dogadjalo mi se da tip stane ispred mene, krene izlazit, a ja ni ne usporim samo zaobidjem budalu i vozim dalje svoju voznju. Neki deda me je pratio i maho mi pilom, cim sam prislonio telefon na uho samo je skreno u prvu ulicu koja je dosla.

Sta ce ti to, samo mozes probleme imati, a pogotovo ovo sto Beli kaze, sta znas sta on ima kod sebe u autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da kazem, ja imam neku cevku, kao pomoc za kljuc za tockove, nju drzim izmedju vozacevog sedista i praga...za ne daj Boze...svakakvog sveta ima...Ne spadam u problematicne i nikad nisam bio jedan od takvih. Ali svu imamo "momenat" kad moramo da reagujemo...Jednom su me zaustavili policajci u Futoskoj ulici (skoro) i odma su je primetili...Isto pitanja tipa sta ce mi to, hoces prijavu, itd...Kad sam im pokazao sta su mi uradili od haube "neki" sto iskacu ispred kola...nista mi nisu rekli, sad moram da poliram haubu, jer je izgrebana strasno... :realmad:  :wallbash: ...Kako uopste objasniti da si normalan kad zivis u ludom svetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas tako te mangupe...evo sta mi se desilo pre 2 godine, ja krenuo na drugov rodjendan i posto nisam hteo da idem Fiatom uzeo sam dedinog GOlfa 1, Bo tablice i posto sam isao nesto do VMV...uglavnom ne bitno ja krenem ka Trosarini iz pravca BMV i skretanje kod 5 solitera u desno takodje ka Trosarini i taj lik je imao USLOVNU strelicu, Megan bio i ja kako sam ga video da nece stati samo vratim GOlfana brzinu nize i po gasu, zaleteo sam se bog me jedno 70 i kad je video batica da necu da stanem nego sma prosisao on za mnom i na semaforu njih dvoica staju i kao jesi li normalan majmune hoces da izginemo, ja reko batuska imao si uslovnu i on tu nesto prica i od jednom izlaze, ja imao ovaj kljuc ispod sedista i stavim iza ledja i krenuo vozac da me klepi ja se izmaknem izvucem i po nogama, ovaj drugi isto da skoci za ledja, kako je skocio ja ga lupim u glavu i padose oboica, reko brisite dok vas nisam pobio majku li vam je**** vi cete meni nesto...pokupise se i pobegose NA CRVENO! Od tada hvala bogu nikakve intervencije nisam imao (takve) inace psovanje je redovno po srpskim putevima  :laughing:

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pomagala imam ruke i kola za ne daj Boze :) dobro je dok ne vadi noz, jer i da se on uplasi kako god nekako ce da te okrzne i povredi .

@iggy a za sprej sam reko jer sam ga u srednjoj cesto koristio :) kad smo imali neki kontrolni ili neko ispitivanje, ja dam drugaru i on otvori vrata i spricne par puta. Kako se to sirilo u ucionici, tako brzo a i deluje isto tako .. naravno sedeo sam uvek u zadnjoj klupi do prozora, ali i mene je zahvatalo. Ali dobro casovi su bili prekidani sto je i bila poenta ;) tad i nikad vise. A uglavnom zene kupuju zs ne daj Boze... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nista od toga ne namjeravas koristiti onda ti ni ne treba u autu, neces to sigurno drzati u autu za ukras.

Ja sam isto jedan od tih koji ako ima prednost ne pusta nikog tko se ubacuje na silu, ali isto tako dogadjalo mi se da tip stane ispred mene, krene izlazit, a ja ni ne usporim samo zaobidjem budalu i vozim dalje svoju voznju. Neki deda me je pratio i maho mi pilom, cim sam prislonio telefon na uho samo je skreno u prvu ulicu koja je dosla.

Sta ce ti to, samo mozes probleme imati, a pogotovo ovo sto Beli kaze, sta znas sta on ima kod sebe u autu.

Samo ako ih je vise u kolima...tada ja koristim. Nikada ne znas na koju budalu mozes da naletis, to mi je da se ja obezbedim...a ovi sprejcici su stvarno odlicni, a za pravila saobracaja sam toliko krut da sam spreman da mu zapalim auto, nadam se da niko nece to koristiti...ali sto se mora nije tesko :p Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi je Totti lako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...