Jump to content
FAS Goran
cileee

Da li je zabranjeno u kolima imati palicu i slična sredstva za odbranu?

Recommended Posts

Mene zanima samo ako hoces da mi objasnis od koga trazis odobrenje za dobijanje dozvole za nosenje. Ko to treba da ti da odobrenje za podnosenje zahteva za dobijanje dozvole za nosenje,koju nema sanse da dobijes a mozes da drzis 14 menjacnica????

ma baronise, naravno da ne moze dobiti dozvolu, a odobrenje je verovatno dobio od djeda :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto vidim da se tema nastavlja,ajmo ovak oprvo se raspitate o zakonu gde PU daje odobrenje za izdavanje dozvole za NOŠENJE oružija,evo još mi stoji na gajbi to odobrenje pa neverne tome mogu da navrate na pivo i da uživo vide odobrenje PU Kragujevac za izdavanje dozvole za nošenje oružija na osnovu ranije utvrđenih ukolnosti koje ugrožavaju bezbednost lica koje je podnelo zahtev tj mene.Malo je dve menjačnice i građevinska firma sa sedam radnika,ok nisam znao da sam došao među buržuje koje imaju lance firimi iza sebe  :turned: A to dal mi neko veruje ili ne me tangira koliko i cena žita ove godine.

 

I ovo je kraj teme za mene ko želi da se uveri u validnost može da dobije adresu na PP i dođe da uz piće o moj trošak vidi uverenje,svi ste dobrodošli tako da izvolete samo nakon toga treba da usledi izvinjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moramo na pivo,mozes i da slikas pa da postavis.

Mi verovatno ne zivimo u istoj Srbiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve postoji zakon, a ti nikako ne mozes biti iznad zakona, to sto tvoj cale ima firmu sa 7 radnika i 2 menjacnice, nikako ne moze tebi da bude razlog da podneses zahtev za nosenje oruzja ;)

 

U skladu sa članom 11a. Zakona o oružju i municiji, oružje za ličnu bezbednost (pištolji i revolveri kalibra. 5,6 i većeg) može da nosi lice koje poseduje oružni list i dozvolu za nošenje tog oružja, dok je za držanje ostalog oružja potrebno da lice poseduje samo oružni list.
 
Nošenje oružja za ličnu bezbednost odobrava se rešenjem ako se utvrdi da postoje izuzetno opravdani razlozi za zaštitu lične bezbednosti podnosioca zahteva. Dozvola za nošenje oružja se izdaje na pet godina, a može se oduzeti i pre isteka roka ukoliko prestanu razlozi zbog kojih je izdata. Zahtev se podnosi u policijskoj stanici gde je registrovano oružje i u zahtevu se navode opravdani razlozi za davanje odobrenja za nošenje oružja. Odluku o zahtevu donosi ovlašćeno lice Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije.
 
E sad da ne bude da sam ja sve to izmislio kao sto neki ovde izmisljaju poslednjih dana ... 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prste mogu da se izbroje ljudi koji imaju dozvole za nosenje oruzja. Bar koliko sam ja upoznat,ne racunam firme za obezbedenje,policiju i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je nekom bila ugrozena bezbednost pa je dobio tu dozvolu?

Ne bih da pametujem jer ne poznajem tu tematiku,ali koliko sam cuo i u mom gradu policija gleda kroz prste vlasnicima menjacnica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma od toga nema nista, po smederevu se pricalo da taksisti nose pistolje, pa su ih tukli i tuku ih redovno, a jos ni jedan metak nije opalio ... to je samo mit ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde da uradim atest za T-84 (tenak) sredio sam ga u fullu,samo cev da se ispolira,nego izduv mu je naopacke,napred pa me zato brine da ne prodje atest... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja coveka samo necu da pisem ovde, da ne bude da se hvalim ... vodio sam tetku da atestira BOV, pa se tetka vozi sa osmehom, da nema usi preko glave bi se smejala :D

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto vidim da se tema nastavlja,ajmo ovak oprvo se raspitate o zakonu gde PU daje odobrenje za izdavanje dozvole za NOŠENJE oružija,evo još mi stoji na gajbi to odobrenje pa neverne tome mogu da navrate na pivo i da uživo vide odobrenje PU Kragujevac za izdavanje dozvole za nošenje oružija na osnovu ranije utvrđenih ukolnosti koje ugrožavaju bezbednost lica koje je podnelo zahtev tj mene.Malo je dve menjačnice i građevinska firma sa sedam radnika,ok nisam znao da sam došao među buržuje koje imaju lance firimi iza sebe  :turned: A to dal mi neko veruje ili ne me tangira koliko i cena žita ove godine.

 

I ovo je kraj teme za mene ko želi da se uveri u validnost može da dobije adresu na PP i dođe da uz piće o moj trošak vidi uverenje,svi ste dobrodošli tako da izvolete samo nakon toga treba da usledi izvinjenje.

 

 

Nije bogat onaj koji mnogo ima vec je bogat onaj kome malo treba.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cile kupuj palicu, menja se zakon, mozes imati sta oces kod sebe sad :)

Ja cu videti neki malo jaci elektro soker da nabavim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video iz Meksika: Pokušali da je otmu, ali ona ih je pregazila i pobegla

 

otmica.jpg

 

U Meksiku su otmice svakodnevna pojava, a na njih nisu imuni ni najbogatiji.

Jedan od poslednjih pokušaja otmice je snimila kamera, a pokazuje dramatičnu borbu vozačice s brojčano i snagom nadmoćnijim otmičarima. Snimak prikazuje vozačicu skupocenog Mercedesovog SUV-a koja se na rikverc uparkirala u garažu. I baš kad su vrata počela da se zatvaraju, dojurio je drugi SUV iz kojeg su izletela četvorica i odjurila prema garaži. Nakon nekoliko sekundi iščekivanja možemo videti Mercedes koji izleće iz garaže, gazi otmičare i zabija se u njihov terenac. Vozačica je pritom dovoljno prisebna da ispravi vozilo, ubaci opet u D i odjuri. Otmičari su očigledno ostali zbunjeni i jedino što su mogli da naprave je da uđu u razbijeni auto i pobegnu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...