Jump to content
FAS Goran
cileee

Da li je zabranjeno u kolima imati palicu i slična sredstva za odbranu?

Recommended Posts

Posto su mi mngo rekli da je zabranjeno to sto ja nosim ponekad, moze li mi neko reci da li je ovo hladno oruzije ili ne. Da li ja to smem nositi, tj, da li ce mi se nakarikirati neka prijava ukoliko me policajac uhvati (neka oduzme) i da li me moze privesti?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

police_teleskopska_palica-1342727966-874

 

Clanak iz Kurira kaze da ovo nije hladno oruzije i da nije zakonom zabranjeo, kome verovati?

 

Evo teksta: http://www.kurir-info.rs/surikeni-i-teleskopske-palice-nisu-hladno-oruzje-clanak-138348

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam palicu i rucku od dizalice, i kad pitaju sta je ovo ja kazem da se branim od kretena u saobracaju, oni pocnu se smeju, a ja mrtav ozbiljan :D

Tako da ne znam sta da ti kazem, da nismo u srbiji ne bi bilo potrebe al ovako realno gledano, to ti je potrebno u autu ;)

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za auto je okej, ali da li npr. dok se setam nocu po kraju (posto imam upadljivu facu jer sam celav i pomisle svasta  :thumbdown: ) i onda kad krenu da me pretresaju ako mi nadju da ne zavrsim u aps  :no , u II godini srednje sam nosio stalno u rancu i ispadne mi i pokrenuli disciplinsku i 2 iz vladanja, ali nisu zvali plavce? Pa sam se malo smirio sa time i odlozio na stranu, ali burazeru mi zivimo u Beogradu,toliko mi je bezbedno da nisam to imao jednom kod sebe ko zna sta bi bilo...obicno izbegavam kasno ostajanje i kasne setnje, ali kad idem da se vidim sa nekom lepsom polovinom i kad se vracam hoce da startuju, ne znam zasto im je toliko zanimljiv moji auto (da mi je neko rekao da ce tako stalno da mi rade ne bih ga ni kupovao) kad zagledaju isto pitaju sta je ovo ja reko palica i on sta ce ti ja reko dok vi dodjete ko zna sta ce biti sa mnom, a on samo nastavi da krene ceprka dalje...ne znam sta da radim  :ball:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računaj da šta god upotrebiš i nekome naneseš povredu automatski dobijaš krivičnu prijavu nanošenje telesne povrede (lake ili teške zavisi od tebe i tvoje ruke) sredstvom opasnim po život. Tu već situacija može dodatno da se iskomplikuje , (zavisi od izveštaja policajca i daljejavnog tužioca ) i kazne nisu nimalo naivne. Pročešljaj malo net.

 

Da se ne mučiš od člana 121 http://www.ilo.org/dyn/natlex/docs/ELECTRONIC/71947/72713/F1188924123/SRB71947.pdf

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakon za sve te "alatke za smirenje"

Ne bijes ga a on vec place...

Jos sam ja na mom odradio nalepnicu WD-40 u krug cisto zbog organa pri pregledu... ;)

 

4f1646cc46c4b37f8c6de5209.jpg

Edited by fiat128s

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta sada, mene napadnu njih 3ica i ja izvucem ovo i svima im rascopam glave, oni krenuli prvi, dosli plavci i naravno ja cu biti kriv...to samo moze kod nas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakon za sve te "alatke za smirenje"

Ne bijes ga a on vec place...

Jos sam ja na mom odradio nalepnicu WD-40 u krug cisto zbog organa pri pregledu... ;)

 

4f1646cc46c4b37f8c6de5209.jpg

 

 

Ako poprskas nekog sa ovim, tretira sa kao napad hemisjkim oruzjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta sada, mene napadnu njih 3ica i ja izvucem ovo i svima im rascopam glave, oni krenuli prvi, dosli plavci i naravno ja cu biti kriv...to samo moze kod nas!

 

Nužna odbrana i prekoračenje iste. Tanko da tanje ne može biti.

Pozoveš organe reda i moliš boga da te ne nagrde dok dođu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako ih izmlatis i lagano-brzinski odsetas, caletov drug izmlatio komsiju u svom posedu ovaj ga prvi napao, dosla policija ni 5 ni 6 pravo kod caletovog druga, jedva im je objasnio, ali je opet izvukao deblji kraj...ovaj ga prvi napao. Dobrodosli u Srbiju.


 

Zakon za sve te "alatke za smirenje"

Ne bijes ga a on vec place...

Jos sam ja na mom odradio nalepnicu WD-40 u krug cisto zbog organa pri pregledu... ;)

 

4f1646cc46c4b37f8c6de5209.jpg

 

 

Ako poprskas nekog sa ovim, tretira sa kao napad hemisjkim oruzjem

 

 

 

I sta sada, mene napadnu njih 3ica i ja izvucem ovo i svima im rascopam glave, oni krenuli prvi, dosli plavci i naravno ja cu biti kriv...to samo moze kod nas!

 

Nužna odbrana i prekoračenje iste. Tanko da tanje ne može biti.

Pozoveš organe reda i moliš boga da te ne nagrde dok dođu.

 

 

Dok oni dodju ja sam vec ..... ako se ne branim. Jedino da bezim i da ih zovem :D

 

Tomase gde si to nabavio? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zakon za sve te "alatke za smirenje"

Ne bijes ga a on vec place...

Jos sam ja na mom odradio nalepnicu WD-40 u krug cisto zbog organa pri pregledu... ;)

 

4f1646cc46c4b37f8c6de5209.jpg

 

 

Ako poprskas nekog sa ovim, tretira sa kao napad hemisjkim oruzjem

 

 

Kako god a ja ziv i zdrav,a ako je vece zlo onda ima klinaca u kraju samo im das sliku i 100e i odrade sve u fullu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 100e ce nekoga i ubiti...danasnjica u Beogradu, ovo je stvarno super, ovo ako bude nesto prsnes, u kola i paljba...bolje ja da pobegnem na vreme nego da ga izlemam pa da sacekam plavce da im objasnim zasto sam ih lemao...njih to ne zanima, samo ce pitati ko JE KOGA istukao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih 15ak godina nisam imao apsolutnih problema u saobracaju tipa tuca napad i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jednom samo i to je nisam ja zapoceo, ali smo i ja i on dobili batine (jedan od drugog) vise on  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Di ja to mogu da nabavim? :whistle:  :whistle:   :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mani se toga to nije lepo da imas ;)

Pa pise ti ko ih pravi i ciji su ;)

Edited by fiat128s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od njih ne bih ni 100000e uzeo...no necemo sada o tome, a da li su skakavci dozvoljeni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turi me odma' na listu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta sada, mene napadnu njih 3ica i ja izvucem ovo i svima im rascopam glave, oni krenuli prvi, dosli plavci i naravno ja cu biti kriv...to samo moze kod nas!

ako bi oni tebe napali istim ili slicnim orudjem/oruzjem onda bi smeo da koristis ovu palicu u svrhu nuzne odbrane. mada ni tad ne bi smeo da im rascopas glave zato sto zakon kaze da je nuzna odbrana dozvoljena samo do stepena koji je dovoljan da se odbije napad. sve preko toga bi bilo prekoracenje i za sve to preko nuzne odbrane bi odgovarao po kz-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bukvalno i u kucu da mi provali i ja da ga obogaljim opet bih ja bio kriv...e logiko moja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cile ja mislim da sa tvojim razmisljanjem nesto nije u redu ... koliko ti imas godina i cime se bavis kad samo razmisljas da li ce neko da te napadne, da li ce panduri da ti kazu nesto neprimereno dok te kontrolisu i slicno ...

Pendreci, nozevi, bokseri, suzavci i ostalo mogu da ti naprave problem u svakom trenutku, zamisli scenu ti izvadis noz, a gospodin od prekoputa utoku ... ne ide da bezis, ispadas piiip, a nije svejedno ni da stojis!

Sve sto treba na ulici su mozak, strpljenje i muda ... za svaki slucaj, ako to nemas bolje se vrati u Majdanpek i uzivaj ;)

Drugar je bio samnom u kolima, nosio suzavac, zaustavi nas interventna u V. Stepe i bili su dobro raspolozeni pa je bilo ili baci u kontejner ili pisemo prijavu ... drugi put su ga uhvatili negde u Beogradu, pretresli mu taxi i nasli pendrek i zavrsio je kod sudije za prekrsaje ;)

Inace ti kad prolazis uvece kroz Beograd i vidis interventnu, mahni im pendrekom, zaustavi ih i pitaj da li je to dozvoljeno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...