Jump to content
FAS Goran
Mihailovic

Italija

Recommended Posts

On 8/3/2018 at 10:00 AM, totti said:

A hotel Toledo... jesi siguran da nisi bio u Španiji? emoji3.png

Nisam ali bih rado u Španiju makar se tamo hotel zvao Punto. :D

 

Evo nekih sličica

 

FB_IMG_15332865275705457.jpgFB_IMG_15332865167450329.jpg

FB_IMG_15332865075275866.jpgFB_IMG_15332864774860164.jpgFB_IMG_15332867168516718.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct kacim cim uhvatim pristojnu Internet konekciju.

Po meni se isplati itekako preci ovu kilometrazu, pogotovu za one koji vole da obilaze. 

Odlazak avionom je po meni greska za severniji deo Italije jer su i izleti i rent a car bolesno skupi (izlet do San Marina 50e po osobi, a rent a car 90e na dan dok trosak kolima bude gorivo za 40km).

 

@MS PK Mico ne bi pogresio. Lepo mesto, zivahno, ali ne divlje, bas onako za uzivanje.

 

Ono sto ljudi najvise zameraju Jadranskom delu Italije je boja mora koja nije najlepsa, ali plaze su pescane i bas lepe i voda je nerealno topla.

 

@Axic deo se zove Mariabelli. Zapadni deo Riminija. 

Bio sam vec u Raveni i u San Marinu i super su. Ravena mi je ostavila nesto lepsi utisak jer je filmski italijanski gradic sa spojem modernog i dosta istorijskog. Sa druge strane San Marino me mnogo podseca na Monako i sicilijski gradic Taorminu pa mi je nekako bilo sve "vec vidjeno".

Meni je ovo cetvrto letovanje u Italiji i jako sam zadovoljan. Za odlazak kolima na more nema mnogo razmisljanja kod mene - Halkidiki ili severna Italija.

 

Moram jos nesto da napomenem za Italiju da znate za zene i devojke :)

Cene odece su smesno niske pa ko planira nabavku, isplati se obaviti je na moru. Pricam o redu velicine 5-20e za kosulje i polo majice, pantalone od 20ak evra, sakoi do 50e i tako...nije ni cudo sto ovi Italijani i na Vespu idu u mokasinama i u odelu :D

 

Da ne bude da je sve tako sjajno, imam i jednu zamerku. Mesta za parking gotovo da nema u celoj Italiji tako da su garaze preskupe. Najjeftinije nocenje za kola je od 8e pa do 15e. Tako da za smestaj obavezno gledati besplatan parking.

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, MS PK said:

15e nocenje za kola

@igor0511 vidi ako budeš mogao Mići da platiš parking unapred a on... Paaaaaa neće da te zaboravi ali neće ni da ti plati ali će te se sećati. :lol:

 

Inače temperatura vode je stvarno nerealno topla, znam da sam po sat - sat i po bio u vodi ali se prsti smežuraju pa izađem malo na ležaljke i pivo dok se ne vrate u normalu. 

 

A jesi li bio do Bolonje, Modene?  Znam da su oba mesta blizu i verujem da ima šta da se vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sat - sat i po cak!? Jbt...skoro ko moj Laza
Brt udjem u 12, izadjem u 18h i zdravo
A za parking...pa brt moja kola ce do godine da vrete ko taj parking za mesec dana 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic nisam, videcu jos da li da ih obidjem. Vrlo rado, ali zao mi je da gubimo jos dana za kupanje.

 

A cak i ja koji ne volim dugo da provodim u vodi (zanimljivo da jaknu nikad zimi ne nosim, a voda u moru mi je uvek hladna) provedem po sat lagano u vodi. Cak sam bio u iskusenju da kupim lezaljku i stavim u vodu koliko je prijatna i plitka :)

 

Mico nije to nista neuobicajeno za Evropske cene parkinga. U Berlinu sam placao 16e po danu parkinga i jos je bila neka garazica u kojoj auto C klase zauzima 2 mesta, a pola parking mesta je i nedostupno od stubova...a ja sa 508 SW, milina :D

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u Riminiju recimo 2013. godine, ne mogu tacno da se setim koje.

I nikako mi se nije svideo. Sve je cisto, uredno, namesteno, jedne travke ili pikavca na plazi ali sve je  nekako sterilno, bez smeka ikakvog, ni morskog, ni italijanskog. Plus nije bio njihov god. odmor pa je to bio jedan organizovani napad debelih i rasplinjenih baba i deda <_<
More je nikakvo, po izgledu bi mogla biti i neka reka. Da je toplo jeste, ali to je sve, a i ne volim toplo more.

 

S druge strane, kao sto je Igor spomenuo, to more su nam izvukli obilasci. San Marino, Venezia (3 puna dana), a secam se da je u Riminiji bio bas neki dobar aqua-park pa smo (zbog mora kakvo je divno) isli 2 puta.

 

Sto se Italije i mora tice...po meni... Sicilija...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

emisijaSATyoutubelogonovi.jpg EmisijaSAT: Patrola do Italije - Lido di Jezolo, Venecija, Rimini

 

Ove nedelje u patroli otkrivamo vam potpuno novu destinaciju. Na putovanju po Italiji obišli smo poznato letovalište Lido di Jezolo, predložemo izlet u Veneciju, a kao finalnu destinaciju izabrali smo Rimini.

Saznaćete na koji način Italijani organizuju boravak turista, ali i šta sve okolina nudi.  Tako ćete videti zanimljiv, malo poznati muzej Lamborginijevih modela koji je osnovao sin nekadašnjeg vlasnika kompanije, nekoliko različitih akva-parkova, ali i dve svetski poznate piste: Mizano Adrijatiko i Imolu. Posebna zanimljivost je izlet do San Marina. Naravno, sve servisne informacije na čitavom putovanju se podrazumevaju, a naročito neobična pravila na plažama i diskusija o cenama, koje mogu biti kao u Grčkoj ali i kao na Azurnoj obali:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pet sat si u Ljubljani,za šest si prešao italijansku granicu....ima kilometara ali je auto put dobar i brz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...