Jump to content
FAS Goran
Nidza018

Fiat Stilo Coupe 1.9 JTD 115ks 2004. godiste

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Cale mi kupio auto za 18. rodjendan i odlican uspeh u skoli, pa mislim da sam nasao pravo mesto gde mogu da se informisem za njega i za sve sto zelim da radim na njemu.

Dakle, kao sto sam naveo u naslovu, Fiat Stilo Coupe 1.9 JTD 115ks 2004. godiste. Uvezli smo ga iz Nemacke, presao je 200.000km. Na prvi pogled mi je izgledao savrseno, kao da nema mana, ali sam onda video neke zardjale delove ispod haube, neke manje problemcice sa sijalicama i obrtomer koji ne radi lepo. Tek treba da ga registrujem (za jedno nedelju dana) i da ga teram na servis.

U planu mi je da stavljam xenone, kompjuter, felne, stakla, izduvnu granu za bolji zvuk, menjanje kontrolne table, papucica, itd... Vise ni sam ne mogu da se setim sta sam planirao. :D
Ne zamerite ako mozda postavim neko glupo pitanje ili napravim neki lapsus, ne razumem se toliko dobro oko auta i kako to vec sve ide, zato sam i dosao ovde. :)
Evo nekih slika, nadam se da cu dobiti neke savete, predloge, kritike, sugestije itd.

cxcb111070.jpg  cxcb111050.jpg

cxcb111051.jpg  cxcb111052.jpg  cxcb111053.jpg

cxcb111054.jpg  cxcb111055.jpg  cxcb111056.jpg

cxcb111057.jpg  cxcb111058.jpg  cxcb111059.jpg

cxcb111060.jpg  cxcb111061.jpg  cxcb111062.jpg

cxcb111063.jpg  cxcb111064.jpg  cxcb111065.jpg

cxcb111066.jpg  cxcb111067.jpg  cxcb111068.jpg  cxcb111069.jpg

 

Edited by neshaoct
sredio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prvi savet, kritika.... Nadji upustvo na forumu kako se postavljaju slike, ja ih ovako ne vidim, tj mozda kad bi kliknuo na nju bi mogao da vidim, ali postoji pravilo, preko fona sam pa ne mogu da ti nadjem temu gde je sve objasnjno ali ima a prvoj strani forma crvenim slovima mislim da pise. Ukratko slike prvo bacis na postimage pa imas opciju link za forume, i taj link ovde nalepis i onda mi vidimo sliku odma a ne link. Dobro dosao, uhodaces se lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I izbegavaj da citiraš post koji je prethodio tvom odgovoru.

 

p.s. Sad se vide fotke u postu ali ih smanji malo, mislim da je 1,836px × 2,448px preveliko za forum

 

BTW dobrodosao na FLCS

Edited by Tomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep, lep, odradis servise, pa onda polako felne, pa malo zatamnis stakla i sto se tice mog ukusa ne bi nista vise menjao.

Brzo ucis :)

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unutrašnjost je odlična, ono baš, baš. :thumbup:

Spolja...ovo nisu njegova gepek vrata, odnosno nešto tu nije ok. Stari znak Fiata je sa desne strane, a treba da bude sa leve, obrnuli su redosled oznaka...ustvari, taj stari znak ne treba ni da bude tu ako je 2004. godište, nego samo ovaj novi okrugli po sred gepek vrata. Uglavnom, oko oznaka na gepeku nije ok, što znači da ih je limar vratio kako misli da treba. :D

 

Ako hoćeš, daj broj šasije, nešto mi se čini da nije 2004. godište ;) a, tako može lako da se proveri.

Možda je samo pakovano nešto, a ustvari jeste 2004. godište...ko zna. Nema delove sivog enterijera, a morao bi da je 2004. A, opet. ima tablu sa po 30 Km/h podeocima na brzinomeru, i ima taj svetli enterijer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo održavaj kako treba i trajaće. :thumbup:

Spolja lepa boja, unutrašnjost odlična, kad budeš mogao i ako budeš hteo staviš mu alufelne, ovo-ono... :D i bombona. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo. Dobro dosao zemo, na pravom si mestu dosao. Samo polako bice sve ok ;)

Drugo. Lep ti je auto, lepa unutrasnjost... Kao sto ti je Kuvalja reko odradis mu v servis da budes miran. Onda felnice neke, malo stakla, stopke i bice ko boNbona :)

EDIT: Gde si u Nis :)

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fin Stilo i da te u zdravlju služi! 
Ja bih skinuo i onaj F/I/A/T znak jer ne odgovara tvom modelu i ukrivo je zalepljen.

 

Ako ti treba tabla javi mi se, imam ja za jtd 2004god bez asr-a . Meni je zezala, ali se ispostavilo da nije do table već do akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep Stilo i da te u zdravlju sluzi.Skini oznake sa gepeka lepse ce da izgleda.

Ovo sto je istrulilo je znak ili da je dugo stajao ili da je bio blizu mora.

Na ovoj slici mi deluje da ti fali zastitni lim preko izduvne grane,koji ti savetujem da namestis sto pre.

cxcb111065.jpg

 

Auto je 2004. po zutom cepu za ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sto ste ga napali, auto je sigurno 2004god,i koliko vidim ovo je dobar primjerak. To sto je malo zardjao nedje,i ima tih sitnica pa nije nov! Opet je to auto iz Njemacke,odrzavano je to,a sminkano nije :). Nek je srecan,i pamet u glavu! Lagano samo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al isto gledaj da nadjes tu zastitu na izduvnoj! pusti djavola,mozda je njen nedostatak i uzrok tog rdjanja,a i svasta moze da ti osteti njeno odsustvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, nego mi je problem sto cekam vec dugo da ga registrujem, juce mi stig'o COC papir neki koji mi je bio neophodan, pa sad upravo idem da se otkuca broj motora u AMS i idem na tehnicki. Kad to zavrsim, pocinjem polako sa menjanjem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam video slike iz Nemacke, imao sam u planu i da ga farbam, ali sam se odusevio kad je stig'o. :D

EDIT: Broj sasije: ZFA19200000489081

Edited by Nidza018

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzoni, nek' je sa srecom prvi auto. :fun:  Sredi tih par sitnica sto su rekle kolege, neke felne i teraj to. :D
Evo slike iz ePER-a.
Untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro doso u zdravlje da ga dzaras...:-)

Lepo izgleda ko sto rece Nesa skener ne moz mu nista promakne...:-) oko gepeka je nesto radjeno taj znak fiat desno treba da se izbaci stilo da ostane tu gde je i jtd da se prebaci gde je znak fiat i onaj lim nabavi obavezno uvatila ga rdja verovatno od stajanja da ti ne procuri cev za vodu jer je zafatila bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...