Jump to content
FAS Goran
Iggy NS

Punjači akumulatora

Recommended Posts

On 10/15/2019 at 2:32 PM, Djuk85 said:
Nema carine do 50e

Nemoj da budes 100% siguran... To sto si rekao stoji ali... Neretko se desava da moras da se cimas i dokazujes cenu kupljenog proizvoda iako su zutaci napisali cenu,pa se i pored toga cesto desi da to uopste ne uvaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam već negde, imam mejl carine ns, u naslov stavim broj pošiljke, ispod uredno poštovani, molim vas da u toku carinskog postupka uzmete u obzir

Onda ide screen shoot završnog računa poručbine I screen shoot skidanja sa računa, nikad problem.

Najsrdačnije zahvaljujem ime prezime

Mejl šaljem prateći pošiljku kada stigne u BG carinarnicu

Pošiljke pratim preko android aplikacije, tako da je i to neka vrsta zabave

Ove što nemaju praćenje, to su uglavnom sitnice 2-10 e ne radim to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji put sam kupio prednju gumicu za kljuc od auta, naravno da sam pogledao komentare, ocene, onaj deo sa isporukama, itd, i izabrao naizgled najpouzdanijeg, ali eto svejedno - nije mi stiglo nikad (3 meseca proslo) .... 

 

Nisu kinezi to sto su bili pre 30 godina, ali nisu ni evropljani... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po trackingu nije stiglo do BG nikad... moguce je svasta, stvarno ne znam, ali sve je to deo iskustva zbog kojeg ne volim da porucujem sa alija... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/15/2019 at 4:48 PM, alfini0507 said:

Nemoj da budes 100% siguran... To sto si rekao stoji ali... Neretko se desava da moras da se cimas i dokazujes cenu kupljenog proizvoda iako su zutaci napisali cenu,pa se i pored toga cesto desi da to uopste ne uvaze...

Znam, nekad nemaju pojma vrednost proizvoda pa cimaju kupca, ali bi trebalo da je rešivo posao mi je povezan malo sa tim pa znam dark_close.gif

 

Meni jednom prilikom stigla pošiljka tek kad mi kinez vratio pare za istu...toga god njih jako puno ima i lako se zagubi, pogotovo ako je sitno.... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/15/2019 at 4:40 PM, bit said:

Krš iz nemačke kineskiemoji16.png pogotovo u srbiji

Šalim se, kupi šta ti se sviđa samo

nemojte biti skeptični i uskogrudi, uđite na YouTube, pogledajte kako im izgledaju gradovi. Nisu Kinezi to što su bili pre 30g.

Ima prevaranata, gde ih nema, pogledate koliko je ljudi kupilo, koliko je dalo 5 i rešili ste bar 90% sumnji.

Mi smo sad za njih "kinezi"

Ako se ovo odnosilo na opasku vezanu za Aliexpress, nije to bila poenta. Stvar je u tome da postoji više sertifikata kao što je CE, FCC i slično koje moraju da poseduju uređaji koji se prodaju na određenoj teritoriji, npr. FCC za Ameriku. Ti uređaji moraju da zadovoljavaju neke standarde koji zaista minimizuju mogućnost strujnog udara ili požara. Naročito je važna izolacija mrežnog, primarnog dela od ostatka kola. Razmaci na PCB-u moraju da budu toliki i toliki, izolacija na transformatoru mora da bude takva i takva, itd. Problem je što ova sertifikacija košta. A na Aliexpressu ocene ne daju inženjeri, složićeš se :). Video sam prekidačko napajanje za 12V sa Aliexpressa koje je probilo na mestu na kome nikako to ne bi smelo da se desi. Ovo se odnosi samo na uređaje koji idu na mrežni napon, ovi niskonaponski su manje opasni. Ono što se prodaje u Lidlu bi moralo da ima ove sertifikate. Na primer skoro sam uzeo FM transmiter sa Aliexpressa i oduševljen sam kvalitetom. Elektronika je zaista na profesionalnom nivou, štampanu ploču je projektovao neko ko zaista zna šta radi. Ali i da nije kao da je bitno, izbiće mi osigurač na kolima, big deal. Ali ne znam baš za mrežne uređaje. Na primer UNI-T merni uređaji su odlični, a prodaju se na Aliexpressu i prave se u Kini. Tako da ovo nije kritika kineskih uređaja, možda su i ti punjači sa Aliexpressa dobri. Samo osvrt na sertifikaciju i izolaciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve piše ako znaš šta tražiš

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Djuk85 Stara garda verovatno bolje zna kakvi su ali se tada sve pravilo kvalitetno. 

 

Inače ja prošle godine kupio Vilager auto punjač, koristio ga 4 puta prošle godine. Bio je na akciji u Tehnomaniji za 2.300 dinara inače je redovna cena oko 3.000.

Tad nije bilo onog iz Lidla koji je manji praktičniji pa sam se odlučio za ovaj na kraju. 

 

 

 

Screenshot_20200513_234014_com.android.chrome.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da napisem info iz prve ruke za taj punjac iz Lidla posto sam ga uzeo pre par meseci.

Sprava je odlicna a kosta tricavih 2 soma. U rangu je Ctek punjaca za delic njegove cene. Pritom nije kineska kanta, proizvodi se u Nemackoj. Ima 4 moda za moto i auto punjace od 6 i 12 volti. Moze da radi normalno punjenje, takozvano ozivljavanje (pulsno sa menjanjem jacine punjenja) i odrzavanje sto je meni za moto punjac sjajna stvar.

Mislim da je ovo bilo jedno od najbolje potrosenih 2000 dinara u zadnje vreme.

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam isti, ali samo da naglasim, ne moze da 'probudi iz mrtvih', pokusao sam da napunim jedan akumulator koji je dosta dugo stajao i auto nije mogao da upali sa njim, i nije ga 'spasio'... sto je verovatno i ocekivano :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećaš li se koliki je bio napon kad si priključio punjač? Ja sam punio već oštećeni akumulator za motor koji se poprilično ispraznio jer je proveo zimu napolju i mislim da tu nema pomoći šta god mu radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, da me ubijes ne secam se :( 

 

Ali, isto mislim. Kad 'mre, onda nema spasa bilo kojim punjacem. Osim toga, potvrdjujem to sto je francuz napisao, stvarno je fin i deluje kvalitetno a malo kosta :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego što sam uzeo ovaj punjač pokušavao sam da oživim akumulator na razne načine više iz radoznalosti. Sa vrlo malim strujama tipa 100mA, 500mA i slično, pa sa propisanom, 900mA (9Ah akumulator) pa opet sa malim strujama ali ništa nije dalo rezultat. Napon dostigne nominalnu vrednost, ali čim ostaviš akumulator da odstoji jedan dan napon padne ispod 12V što je baš nisko za tek napunjen akumulator. I brzo sam ga zamenio pošto takav akumulator bespotrebno opterećuje alternator. A ovaj novi je i nekoliko dana posle punjenja stajao zakucan na 12.6V.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Desmo said:

 

 

D737-C14-B-209-B-4289-AD16-7-A92-E19-F8965.thumb.jpg.e2e530875b07bf252de3ddd85ecc98bb.jpg

E ovo je punjač za akumulator  u pravom smislu te reči ali opet u poređenju  sa ovim smart  punjačima  zaostaje. 

Mada da ne bude zabune.  Ovo je za akumulatore od 100Ah pa naviše jer se akumulatori  pune sa desetinom struje od kapaciteta.  Dakle ako je 100Ah puni se sa 10A a ovoj zveri je 10A na početku skale.  Ali daleko od toga  da ne može puniti znatno slabije samo treba malo više opreza da se ne pretera sa strujom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, horvat said:

Kupio sam isti, ali samo da naglasim, ne moze da 'probudi iz mrtvih', pokusao sam da napunim jedan akumulator koji je dosta dugo stajao i auto nije mogao da upali sa njim, i nije ga 'spasio'... sto je verovatno i ocekivano :) 

Moj moto aku je probudio iz mrtvih posle zime stajanja. Nije imao snage ni far da upali.

Nema toliko veze za ispraznjenoscu koliko sa provodljivoscu celija. Ako je provodljivost na akumulatoru otisla, nista ga nece vratiti. Umro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio bih pametni punjač za akumulatore.

Može li neko da mi preporuči nesto konkretno a kvalitetno?

 

Imam akumulatore od 50 do 120Ah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi onda neki malo jači npr od 8A. Ja sam uzeo sa aliexpresa. 

Računaj na početnu cifru od 45 USD bez dostave ako ćeš odande uzimati ali koliko znam sada je dostava problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekom treba smart punjač za akumulator iz lidla,biće na akciji od 17.01. ponedeljak. Pošto su kolege već pisale da su zadovoljni sa njime,planiram da ga kupim

Screenshot_20220109-164124.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...