Jump to content
FAS Goran
Iggy NS

Punjači akumulatora

Recommended Posts

Sve je to lepo,ali za 2-3 punjenja godisnje ili ni jedno da dam 70e na ovu skupocu meni je mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo šta da kupujem a posebno elektroniku,uvek gledam da bude nešto što nije na dnu liste kvaliteta a onda pogledam koliko je sredina ili vrh kvaliteta.U ovom slučaju neke sredine i nije bilo a sam vrh kvliteta nije skup,mislim nije to 200,500 1000 eura pa se sad spremam za operaciju na otvorenom novčaniku.

Nekih 40 ili 50 eura više od dno dna liste nije nikakva para a pri tome će sigurno nadživeti bilo kog kineza i pri tome puniti kako treba akumulator i to ne samo moj već i u okviru familije tipa brat,otac i naravno ženin auto.Uz sve to uopšte ne znam da li kineski akumulator može da puni AGM akumulator.Start stop sistemima je takoreći uvek potreban full akumulator a to je teško postići zimi na kratkim relacijama ili uopšteno ako se automobil ne vozi svaki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da vratim ovu temu na prvu stranu i da potsetim na post kolege lomisa sa prve strane, od 23.septembra.2014. 

 

Svako ko hoće da razume akumulatore treba sa pažnjom i razumevanjem da pročita taj post. Posle nema zime  B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAuE7mDAO_22LxCw1_6Yz4C_XY0RIm2JhiJvgLWf Emisija SAT: Kako pravilno napuniti akumulator?

 

Da vas akumulator ne bi izneverio u hladnim zimskim jutrima i da bi duže trajao, stručnjaci preporučuju da se povremeno napuni. Sa druge strane, poslednjih godina sve je više savremenih, elektronskih punjača koji su jednostavniji za korišćenje od klasičnih. Evo na šta sve treba da obratite pažnju kada je reč o punjenju akumulatora:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo izgleda kao reklama za nove punjače nego neki koristan savet..Imam neki stari vojni punjač težak i glomazan..Nema šta taj ne moze da napuni..Nema ništa bez punjača na trafo..

Sve ovo su samo igračke i lepo izgledaju..Dobar punjač košta dosta para a i vredi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zove me skoro komsija da mu dam punjac...zaboravio svetla na kolima... Imao je taj novi punjac ali ako se akumulator isprazni ispod 12v on ga ne vidi kao takvog nego kao da je od 6v i ne moze da ga napuni... Nista bez starog dobrog ispravljaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko kupovao pametne punjace za akumulatore u skorije vreme? Neke preporuke? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stane uzeo bosch pa mi pokazao. Kaze da jedino on vredi. Puni i te AGM aku. Ima 100 modova, da odrzava aku stalnom punim tokom recimo par meseci ako ne diras kola. Sam se iskljucuje. Sam sve odredjuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa Aliexpressa narucio i uzeo FoxSur 12/24V punjac za sve tipove akumulatora za cca 40E i prezadovoljan. IP 65 standard (moze na kishu da ide) i ima manualan odabir tipa akumulatora. Ima i neki poseban rezim za hladno vreme i 11 rezima punjenja. (Slike u prilogu) i neku desulfatizaciju / desulfurizaciju stagod. Licno nemam zamerki a carina na isti bila 0 dinara 

 

Digao iz mrtvih 5 akumulatora kojima 'nije bilo spasa'. 

IMG_20190323_074553.jpg

IMG_20190323_074527.jpg

IMG_20190323_074541.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat

Vidi druze, posto je kinez, ne mogu da ga 'preprucim'. U principu ja sam igrao na to jer mi trebao univerzalni punjac koji ce mi vrsiti posao a puni sve i svasta i 'smart' je. Drugo, ako mi rikne, garancija je poslati ga nazad (ako rikne...meni deluje jako kvalitetno i licno sam zadovoljan) a trece putuje avionom. Meni je bio ok upakovan i ne zalim se. Ako hoces pribliznije informacije, potrazi na Aliju Smart battery charger i nadji ovaj bas sto puni 12/24 (mislim da na kuiji ima i model ako nema napisacu pa da ti bude lakse da nadjes) i procitas tudje komentare. 

@horvat

Vidi druze, posto je kinez, ne mogu da ga 'preprucim'. U principu ja sam igrao na to jer mi trebao univerzalni punjac koji ce mi vrsiti posao a puni sve i svasta i 'smart' je. Drugo, ako mi rikne, garancija je poslati ga nazad (ako rikne...meni deluje jako kvalitetno i licno sam zadovoljan) a trece putuje avionom. Meni je bio ok upakovan i ne zalim se. Ako hoces pribliznije informacije, potrazi na Aliju Smart battery charger i nadji ovaj bas sto puni 12/24 (mislim da na kuiji ima i model ako nema napisacu pa da ti bude lakse da nadjes) i procitas tudje komentare. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, jasno, nego kazem, napisao si lepo svoje iskustvo, na to sam mislio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, tu smo da razmenimo iskustva i misljenja. Inace cale ima neki pra-matori punjac sto ima staklene osigurace i snagu punjenja 500mAh ali taj je punio sve sporo ali jako kvalitetno. Problem su ti osiguraci koji se slabije nalaze za njega ali i posle 25+ godina odlican je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti stari klasični punjači mogu efektno napuniti prazan akumulator i tu je kraj.

Moderni Smart punjači imaju program gde sa impulsnom strujom rastvaraju olovo sulfat koji je među glavnim krivcima za smanjen kapacitet akumulatora.

Ukoliko to ovi za 40e zaista rade to je dobra investicija koja će sigurno produžiti vek akumulatora. Nažalost imala bi potpuno smisla kada bi je kupilo i koristilo 10 ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pred zimu uzeo u Tehnomaniji Vilager punjac, nepunih 3.000 dinara i dobar je. Ima taster za punjenje od 6V i 12V tako da može da puni akumulatore kako skutera tako i automobila. Nije bilo u Lidlu onog za 2.000 dinara pa se odlučih za ovaj.

 

133131.thumb.jpg.f85cc38efc0b660480cb17e6a9f1d0cb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam slican, cale uzeo na buvljaku pre 7,8 godina.. Napunio bar 30 akumulatora sto nasih sto komsijskih.. Samo se zameni osigurac kad crkne i teraj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam kupio u Lidlu za 2000 rsd, mislim da ih ima jos uvek. Ima raznih modova, moze i 6v i 12v, ima raznih zastita, dizajniran u Nemackoj, proizveden u Kini, eto videcemo ove zime kako ce se pokazati, planiram da malo isprobam kako na svom, tako na autima rodbine, prijatelja, itd... :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što ne pogledate na aliju za dve crvene punjač iz 21 veka, ekran modovi punjenja, sve moguće zaštite. Pulsno punjenje na pr, za oživljavanje starijih aku i sl.
Car battery charger

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bit Pa bukvalno sve sto si naveo od funkcionalnosti ima i ovaj iz Lidla... 

 

Ok je to sa alija, samo sto kaze alfini, em imas carinu, em se ceka, a eto meni nedavno recimo uopste nije ni stigao paket. I sad sam u procesu da mi vrate novac, mislim nije to sustina, sica je u pitanju, ali me smara taj proces poprilicno. Plus, garancija je prakticno nepostojeca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aliexpress je odličan inače, ima super uređaja ali sam mnooogo skeptičan prema uređajima koji idu na mrežni napon, pošto njihov CE sertifikat često zna da bude Chinese Export :D Ima i propisno dizajniranih uređaja ali je lutrija. Mislim da Lidl ipak mora da pazi šta prodaje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krš iz nemačke kineski pogotovo u srbiji

Šalim se, kupi šta ti se sviđa samo

nemojte biti skeptični i uskogrudi, uđite na YouTube, pogledajte kako im izgledaju gradovi. Nisu Kinezi to što su bili pre 30g.

Ima prevaranata, gde ih nema, pogledate koliko je ljudi kupilo, koliko je dalo 5 i rešili ste bar 90% sumnji.

Mi smo sad za njih "kinezi"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...