Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Za zadnje ne moras da se mucis da rasturas sve komplet. Samo neka ti neko pomogne da se nategne gornji deo tapacira, a sa nekim kracim srafcigerom se opusteno menja zadnji zvucnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala puno Ivane na odgovoru, iscimacu ortaka ili burazera da pomognu oko zadnjig tapacira.

Djomla cekam jesenju akciju za amortizere, sad je bila akcija kao prolecna akcija 3+1 gratis amortizeri Bilstein ali sam propustio jbg nisam bio u BG...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si to nasao za Bilstein? Znam da su akcije 3+1 bilo za Monroe, tako se prilicno i prodaju :) .

Komplet za Stila u tom slucaju izadje oko 150 EUR ako je Reflex u pitanju, oni Original su jos jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam u momo ili moto servis, bila je akcija do 31.maja za bilstein b4 ja mislim... ne mogu da tacno da se setim...
Danas napunjena klima u auto klime Bebe u Zemunu, od 650 gr koliko treba da bude u ostalo mi je samo 130 gr pa je i zato slabo radila klima. Posle 4 godine i 100 i kusur hiljada kilometara predjenih red je doslo i da napunim klimu taman sad pred more. :)

 

3f70ee7783ba3e3faf0849670314fdc9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno Bilstein B4, ovi ostali tipa B6 su dosta skuplji.

Samo treba paziti da nisu neke kopije po bagatelnim cenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekam jesenju akciju pa ce biti ili monroe kao sto si gore napisao ili bilstein po akciji, za sad sve ok.
Ostalo je to i set kvacila jer mi je sumnjivo pa cu preventivno raditi na jesen.
Ne proklizava, ne lupa ništa, sve super radi jedino pedala kvacila bas nisko hvata.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lazaromix u kojoj radnji je bila akcija? Euroauto? Pošto i mene čeka u nekom momentu zamena amortizera, skoro su mi skrenuli pažnju da su mi prednje opruge malo vise sabijene, pa ako se nategnem da odradim sve od jednom.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam gore iznad, nešto moto ili momo servis, kod njih je bila akcija bilstein amortizera.
Jel mogu ja da zamenim volan moj sa drugim volanom, nasao sam dobar kozni volan ali nema MF funkcije kao moj, pa da prepakujem sve to jer se ovaj moj volan raspao gore. Pocela koza da pucaa

Inace stilo danas u akciji, od kad sam stavio kuku ovo je treci put da je koriscena. :)
Vuce prikolicu ne oseca je, svaki dan i posle 4 godine me odusevljava ovaj motor koliko je jak i pouzdan. :)

 

838122ec36835139086287449c5d6624.jpg58864a34055f8ac7d2ec0401d52c9dba.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takva je to naprava :)
Budite spremni da ce dobro da se podigne kad zamenite amorte i opruge.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam skoro komplet opruge i podigao se dosta posle zamene opruga, stavio sam Kayaba opruge jer su mi u istom trenutku pukle stare fabricke.. sad se posle nekog vremena vratio na normalu :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sa amortima ce jos gore da ide :) Ja sam stavio monroe obicne jer na stanju bila samo jedna kayaba a cena im bila fakticki ista. Moj utisak je da su tvrdi vise nego sto bi trebalo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće se podići auto nakon zamene amortizera jer samo opruga utiče na visinu, amortizer nema nikakav uticaj na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozemo nas 20 sa foruma da te demantujemo :D I ja sam uvek tako pricao pa sad mi vislji napred nego pozadi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, ChobbyNS said:

Neće se podići auto nakon zamene amortizera jer samo opruga utiče na visinu, amortizer nema nikakav uticaj na to.

Kao što kaže Mića već toliko puta pokazano na forumu da je auto posle zamene ISKLJUČIVO amortizera otišao ohoho gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su opruge kraće više za sportsku upotrebu, znam da je kod mene auto bio podignut samo sa zamenom opruga kao da vozim dzipa. Vremenom se vratio na normalnu visinu ali očekujem prilikom zamene amortizera da će biti duplo više u visinu. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo stigao do grčke, nije osetio put. :)
 

80ac730d975f7ba558be30713cfeddc9.jpg

 

Slika je iz makedonije na pauzi pre granice. 700 km sam prešao u jednom pravcu sa prosečnom potrošnjom od 4.7l ;)
Malo manje od pola rezervoara u jednom pravcu, nisam ga punio u makedoniji ali sigurno cu u povratku za BG.

Video sam samo da je litar dizela 48 denara u makedoniji, a 1 evro je 60 denara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko gde mogu da uradim reparaciju dugmića na fabričkoj navigaciji za Stila i da je proverim u kakvom je stanju, mislim na elektronsko, da nije pred crkavanje itd...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na fb imas profil reparacija dugmica na automobilima, pa vidi slike kako rade.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa poznajes makar nekog ko ima pa moze da ti nadje stranicu da vidis slike, nisu u pitanju stikeri, nego se farbaju dugmici....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...