Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

d5eea27ca94584c49101c9cdf6a47647.jpg senzor za vodu u gorivu, na slici levo je senzor koji je crkao a desno drugi koji sam kupio, da li smeta sto je ovaj drugi veci od prethodnog i sto na vrhu ima sraf? Probao sam ovaj novi prikljucio na dzek ispod filtera nafte odgovara sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da osvezim temu, sve po starom auto se vozi svaki dan. Pocela opet greska engine fault da me zeza, ovaj put sam siguran da je smrdljivi EGR posto se pali gasi greska a auto sve ok radi. Provericu na dijagnostici da li sam u pravu. Uspeo sam da slomim sve zabice koje drze ukrasnu lajsnu na vozacevim vratima pa ako neko zna gde da nabavim zabice moze pomoc. :) Ceka me uskoro veliki servis, posle toga amortizeri. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta sve radis i u kom kvalitetu.

Ako uzimas krstene delove, set za zupcenje+vodena pumpa je 100+EUR, ruke oko 60, ako radis i mali servis filteri 40-ak EUR, ulje oko 40 EUR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kao i kad sam radio prvi put 300e, rekoh da pitam da li su se menjale cene do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi prvi put izbacilo gresku ABS Failure, malo otezano auto isao prvih 100m posle ugasio gresku... Zamrzo Stilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se danas prvi put i

izbacio abs gresku i negasi se.

Kupio sam onaj wag kkl interfejs sa prekidacima ali ne znam u koji polozaj dodje prekidac za abs.Inace uzeo sam od Vlake doo. ako neko zna bio bi mu zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce crkla sijalica za oboreno svetlo u vozacevom faru danas u suvozacevom, i jos mi izleti engine fault greska pa da ga ebem... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je mozda neko zainteresovan da kupi moj letnji set alu felne plus gume komplet sa srafovima? :) izletele mi abart 17 felne u super stanju pa se razmisljam da prodam moj letnji set. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, oglasi ih u delu foruma predvidjenom za to uz par reci i slicica. Ovde u temi tesko da ce neko pogledati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu Stilu radimo mali servis, na 50 000km. Veliki servis zaokruzicu na 60 000km, posle malog servisa amortizeri, citao sam temu vezana za iskustva amortizera, iskreno nista specijalno neko kaze dobri, drugi ne valjaju itd, moj izbor bice Sachs ili Monroe, pa kad se ugrade prenecu moje utiske. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caoooo malo da osvezim temu nije me bilo dugo... Stilo se i dalje vozi sredjen tip top spolja-iznutra, uzeo gume, uradio servise i dalje sluzi fantasticno... :)) Ostalo mi je da sredim zvucnike posto su mi svi crkli od muzike, cekam samo lepse vreme pa u garazi polako da ih sve zamenim. Kako krene lepse vreme malo ce se manje voziti jer sam ovih dana pazario i skuter.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Caoooo malo da osvezim temu nije me bilo dugo... Stilo se i dalje vozi sredjen tip top spolja-iznutra, uzeo gume, uradio servise i dalje sluzi fantasticno... :)) Ostalo mi je da sredim zvucnike posto su mi svi crkli od muzike, cekam samo lepse vreme pa u garazi polako da ih sve zamenim. Kako krene lepse vreme malo ce se manje voziti jer sam ovih dana pazario i skuter..

Okaci neke slicice da vidimo kako sve to izgleda :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad sam video poruku, ne stizem cesto da udjem na forum na 500 strana sam bukvalno. Skuter iz navedenog teksta gore je prodat, drugar ga kupio i ne silazi sa njega, 50cc ali ide 100 na sat. :D

Inace trenutno je akutelna kupovina jos jednog automobila, gledam da uzimam Fiat punta 1.3 multijet ili Citroen Saxo benzinac bez plina.

Odlucio sam se za ta dva modela i nista drugo me ne zanima, nadam se da cu naci neki dobar primerak dok sam zagrejan. Jedan punto mi je pobegao, sad cekam neki drugi da izleti a u medjuvremenu jurim i dobrog Saxo model. Gledao sam i Audi A2 u pocetku ali odustao sam ne svidja mi se. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ali neću to da radim, nije nov i drugo što je sad sav u "ožiljcima" od beogradske vožnje i parkiranja.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maloo da osvežimo temu

 

Stilo danas na kontroli u servisu i imaaa da se radi a to je sledeće:

 

Pumpa visokog pritiska piša naftu, radiću remont.

Obe prednje šolje cvile.preko neravnina i to počelo od skoro jer sam menjao komplet opruge jer su mi pukle i stavio nove Kayaba.

Zadnje pločice i šta god da zatreba isto pozadi da se menja biće zamenjeno. Da proveri klešta, gumice itd

Jedan od nosača motora će isto biti zamenjen ali ne znam tačno koji, to će drugar naknadno da utvrdi kad bude proveravao.

 

Čekam jesen da uhvatim jesenju akciju za amortizere pošto nisam bio u Srbiji kad je bila ova prolećna akcija i da ih konačnoooo zamenim.

I kad budem radio amortizere ide i drugi set kvačila komplet jer je pri kraju.

Kvačilo baš nisko hvata ali ne proklizava i ništa ne lupa!!

I hvala bogu još nisam ugradio zvučnike jer ne stižem a i hoću da odvojim pola dana za to, da odradim polako i ne polomim žabice od tapacirunga.....čuo sam da je "napeto" skidanje tapaciringa....

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

 

 

 

Iii da editujem

 

I dalje sam u potrazi za manjim kolima, ništa za sad da valja sve neke priče muljažee ali suzio sam izbor na Opel Corsa C 1.3 CDTi , peugeot 206 1.4 HDI, i Djunto ili Punto 1.3 JTDM. I naravno samo troje vrata i neću auto iz uvoza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo UP temu :)
Pokupio mašinu sa servisa sređeno je sledeće:
Zadnje pločice
Zadnje Šape
Zadnja sajla ručne i namešena sajla sad radi kao nova
Pumpa visokog pritiska komplet urađena
Prednje šolje

Od danas sam na odmoru sad cu da odem da ga operem i usisam jer sam ga usra oo koliko je prljav pa cu da okačim i neku fotku. :)
Tražim po netu i kucao sam i ovde ali ne mogu da nađem, kako da skinem prednje tapacire i zadnje da promenim zvučnike, ako neko zna, značilo bi mi objašnjenje hvalaaaa unapred :)

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i par slika nisam skoro nijednu stavio :)60f78757950a6495da44da3aa17e59c0.jpg85201b162458a8139eb302d2a2a92653.jpg0fb2a4c28d334293e89e079024bc5ddd.jpgd15eb8ed4393c791ae6e10dedb64615e.jpgf39e61ce5623939b2592ee9b9e960b5c.jpg005d14a5f0897f4def7ffd31061047ef.jpg

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prednje zvucnike najbolje da skines prednje tapacire, imas na forumu uputstvo.

Skines svetlo sa tapacira, otkacis komandu podizaca prozora. Odsrafis par krstaka sa donje strane i par skrivenih imbusa ispod plasticnih poklopaca, sve ostalo su zabice. Poguras na gore gde je keder, otkacis sajlu i to je sva mudrost. 

Za zadnje ne moras da skidas potpuno tapacire, mogu da se nategnu sa gornje strane i uz malo gimnastike zamene zvucnici. Bar sam tako radio kod sebe, imas i na mojoj temi takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane, probacu pa sta bude, pogledacu na tvojoj temi kako funkcionise gimnastika za zadnje tapacire. Uzeo sam od pedje iz indjije zvucnike pa da ih zamenim.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...