Jump to content
FAS Goran
pantadv

Fiat 500L - krovni nosači

Recommended Posts

On 21.8.2014. at 7:38 PM, pavaobg said:

Na Talijanskom ebay-u ih ima već od 40€.

Vidi da li neko ima Cam. Oni su reda veličine 60€ kod nas.

 

Univerzalni ili za neki drugi model nisu od pomoći jer ti treba sistem kačenja koji odgovara L-u, a mislim da niko nema isti. Inače većina proizvođača i prodaje šipke kao univerzalan deo i nosače kao namenski za određeni model.

Samo da znate da krovni nosači originalni ne mogu da se montiraju ako ima pokretna panorama (deo koji leže na karoseriju delimično se naslanja na panoramu). Probao sa prodavcem u AK Kole, on kaže može. Reko' "ajd da probamo". Nismo skroz zašrafili nosače i kad pođeš da otvoriš panoramu krene da podiže nosače. Sreća te sam posumnjao da se to može desiti pa sam odmah prekinuo sa otvaranjem, inače ko zna šta bi bilo sa onim staklom ili mehanizmom. Nigde nema nikakvo obaveštenje/preporuka da je takva situacija, čak i ovi iz AK su se iznenadili kako ne može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, sa pokretnim krovom treba zaboraviti na nosač. Čak i da može da se montira, krovni kofer ima svoj mehanizam montiranja koji dodatno smanjuje razliku između visine poprečne cevke nosača i krova za još par cm. Tako da ono... uživaj u svom pokretnom panorama krovu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh danas na Bubanj Potoku krovne nosače za  5500 din,originalni sa alu ŝipkama u Kompresoru 17200 a sa montažom 19700. Za ono koliko meni treba i ovi obavljaju posao.

 

IMG_20170930_154650.jpgIMG_20170930_212213.jpgIMG_20170930_212224.jpgIMG_20170930_212525.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz :) Da li je neko uspeo da montira drzac za bicikle na 5. vratima? Oni sa kaisevima. Da li ima nekog resenja?

 

Vidim da ima da se kupi neka marka Menabo... ok cena, ali se plasim zbog onog spojlera pozadi, kao sto je neko spomenuo u temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kacio jedan bajs s karaburme do ade...izdrzao je....ali sam donje "noge" stavio na branik(i zavezao ih iz gepeka)  tako da su kaisevi bili blago zategnuti a ne kako su planirani da drze 80% tezine bajseva.....ali ne bi smeo dva da okacim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/11/2019 at 7:39 PM, Phantom85 said:

Evo ovu sliku sam nasao negde na netu... mozda moze nosac da se podigne gore da ne vrsi pritisak jako na spojler.

EA51D26C-3578-4075-86FA-4A89742DE51E.jpeg

pa to sam i uradio....ali ne na gore vec na dole, na branik oslonio.(posto ovo sto vislje.....)

13 hours ago, Sinnerman said:

A jel zna neko koja je cena onog "fabričkog" nosača za bicikl

a jel zna neko kako izgleda a da nije kacenje na kuku.....il na krov....

Svaki koji se kaci na 5ta vrata ima te kaiseve sa kukama koji ce "zakacinjati" spojler.

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam danas da pitam za fabricke... ne postoje fabricki za peta vrata, samo za krov i kuku. Za krov naravno treba prvo uzeti krovne nosace koji su 19000 din, i plus nosac za jedan bajs je 19000 din (ima i neka jeftinija varijanta za 9000).

 

Nego Zhorz, ako jos uvek imas te nosace za 5. vrata, da li bi mogao da probas da te kaiseve provuces skroz iza spojlera i zakacis sa unutrasnje strane gepeka na nesto metalno npr. na sarke od 5. vrata? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mmm...mogu da probam za vikend ali ako me secanje ne vara nema gde da se okaci.

Ono sto sam ja mislio je da napravim neki profil kao spojler V ali da je duzi od kuke bar duplo, da se raspodeli sila pa onda ne bi bio pritisak na spojler na maloj povrsini

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao...nema gde da se okaci a da ne napravi vecu stetu nego zakacaljka na spojler....samo neka budzevina. Mada je bolje nabudziti oko spojlera nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje. Imam neku opciju verovatno da dobijem Thule nosace za bicikl, za krov. E sad, da li to znaci da moram uzeti i original Thule sipke/nosace, ili npr mogu sipke nekog drugog proizvodjaca? Na primer, uzmem original fiatove nosace/sipke, a da moze Thule nosac da se namontira na njih? Ako mora sve Thule, cenim da ce mi biti jeftinije da uzmem i nosace i sipke od nekog drugog brenda nego samo original Thule sipke (ako ih i ima za 500l).

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/30/2017 at 9:38 PM, Drasko bgd said:

Uzeh danas na Bubanj Potoku krovne nosače za  5500 din,originalni sa alu ŝipkama u Kompresoru 17200 a sa montažom 19700. Za ono koliko meni treba i ovi obavljaju posao.

 

IMG_20170930_154650.jpgIMG_20170930_212213.jpgIMG_20170930_212224.jpgIMG_20170930_212525.jpg

I na ovakve nosace mozes da "prikacis" Thule nosac bicikla ili bilo koje druge krovne nosace.

Ono sto je vaznije je nosivost istih. 

npr za razilku od ovih Draskovih original su dosta jaci nosaci(masivniji) pa mozes i 2-3 bicikle sigurno bez bojaznosti od savijanja itd.

ne znam koje thule gledas ali npr samo treba videti kolika je max debljina na koje nosace moze da se instalira mada mislim da to ide od 20mm do 70mm.

 

ovaj deo: nosac.thumb.jpg.750cb02e8a0f2000cfe60cf1934ce8a1.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mala pomoc oko originalnih krovnih nosaca :) 

Nasao sam neke na kupujem-prodajem, ali mi je malo sumnjivo stanje, tj guma na sredini je sva u nekim tackicama, verovatno od stezanja kofera.

Da li je to tako kod svih nakon koriscenja?

Nikad ih nisam koristio pa ne znam kako treba ta guma da izgleda :)

Uostalom evo i link ka oglasu:

https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-101862541-6.htm

E8B1A39E-1F34-4B9D-ABE4-7F0BBB9F05D2.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Phantom85 said:

Moze li mala pomoc oko originalnih krovnih nosaca :) 

Nasao sam neke na kupujem-prodajem, ali mi je malo sumnjivo stanje, tj guma na sredini je sva u nekim tackicama, verovatno od stezanja kofera.

Da li je to tako kod svih nakon koriscenja?

Nikad ih nisam koristio pa ne znam kako treba ta guma da izgleda :)

Uostalom evo i link ka oglasu:

https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-101862541-6.htm

E8B1A39E-1F34-4B9D-ABE4-7F0BBB9F05D2.jpeg

Ja imam iste... Kada vozis preko 60km\h kao da avion leti iznad.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je od nekog stezanja kofera i slicno plus sto ih je drzao lupam, godinu dana na nosacima......mogu da vidim moje sutra ali mislim da nema ovih tackica

7 hours ago, Goran Zemun said:

60km\h kao da avion leti iznad

preko 120 avion je ispod nosaca :smoke:

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Phantom85 gledao moje , nemaju te tackice, naboranost.... nije bas ko nova mada ja to stavim 10 dana godisnje tako da za ovih 7god je koriscen mozda 40dana sa koferom .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite - da li bi moglo da se uradi ovako:

Stavim nosač za bicikle, model za 5. vrata, ali gornje tregere, umesto na spojler, zakačim na zadnji krovni nosač, a donji deo nosača, oslonim na zadnji branik?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo ovu sliku sam nasao negde na netu... mozda moze nosac da se podigne gore da ne vrsi pritisak jako na spojler.
EA51D26C-3578-4075-86FA-4A89742DE51E.thumb.jpeg.dc1d53967f081802847d24c5da60dca3.jpeg
@moron ovako i ja kacim! Isti takav je i moj nosac i tako ga nakacim.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...