Jump to content
FAS Goran
error974

Ford Focus 1.0 ecoboost 100Ks

Recommended Posts

Šta fali plivajućem dok radi ?

 

Ne fali nista ni kad prestane da radi,odes u radnju pazaris drugi,majstor ga ugradi i samo gas-gaas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

srdjos , ti jednom mesečno u proseku postavljaš pitanja u ovoj temi i to oko 10 - 15 u mesecu.

Dokon pop i jariće krsti

ako me razumeš :)

 

Šta fali plivajućem dok radi ?

 

Ko je napisao da negde nešto fali, samo se interesujem.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta fali plivajućem dok radi ?

Ne fali nista ni kad prestane da radi,odes u radnju pazaris drugi,majstor ga ugradi i samo gas-gaas :D

Sto bi kupovao drugi, ima jedan nas drug clan koji ima precizne elektrode :p

on 2x pecne i vecno resen problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha


Dante, nešto si pobrkao, mi  vozimo vrhovima prstiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam još pre par meseci test ovog automobila i motora. Performanse su stvarno zavidne iako sam bio skeptičan.

Vidim da je i u novoj Corsi sličan mali turbo benzinac sa 3 cilindra.

Pošto Focus nije mali auto, mene interesuje kako ovaj motor tera kada u njega uđe još putnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveca potrosnja za koju sam ja cuo je 10l u "brdskim" gradskim uslovima. Ima kolega na drugom forumu koji se zali na potrosnju. Meni se krece do 6.5 (6.9 na januarskim minusima sa odmrzavanjem automobila u mestu). Kolega koga muci potrosnja prelazi jako malo (3000 godisnje) pa je pretpostavka da mu zbog toga tolilko i trosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ona tema na Fordovom forumu. Čitao sam je, lik kupio novi auto da bi prelazio 3000 km godisnje (ako ne pali raju na forumu), pa toliko ja predjem biciklom kad dodje leto :) .

@joshibeast je gore postavio dobro pitanje, kako se taj motoric ponaša kad se auto natovari tj optereti?

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne posustaje previse kad se optereti. Vozio sam ga bas punog sa klimom, sve je ok, nisam osetio da mu ponestaje snage. Odlican auto C segmenta, ja sam bas zadovoljan. Ne znam kakva je bila prethodna generacija Focusa, ali prva misao za ovaj model je tisina :-). Zaista auto odlicno ide, tih je, udoban...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio novog Focusa samo u ST verziji tako da ne bih smeo da pokušavan sa standard verzijom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa tim drugarom išao i po auto putu, i regionalnim putevima. Bilo nas je četvoro, nas dvojica, i dve ženke...pozadi nije bilo puno stvari. Ali svakako čupa, maltene i ne osetiš razliku. U preticanjima je siguran, ne posustaje....na autoputu baš prijatno kruzuira, tako da nema zamerke. Stvarno, za motor nema šta negativno da se kaže. 

 

Potrošnja mu je kako mi reče oko 7.3 u gradskim uslovima. Verujem da može manje obzirom da se ne trudi postići neku ekonomičnost. U toj situaciji kada smo se potegli na Košutnjaku, autonomiju mu je od podnožja do vrha skinuo verovali ili ne za 90km... Znači da hoće da srkne kada se potera. :) 

 

Interesantan paradoks je, pošto mu je sestra maltene isti dan pazarila fiestu, isto novu, sa 1.4 benzincem. Taj se motor baš muči... Dok ga ne digneš na nekih 4500 obrtaja nema nikakav odgovor na gas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ide. Gledao sam fotke koliki je. Deluje mi da ako se pokvari otkačiš ga, staviš u ranac i busom do da je to na remont. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko km cenite da moze da predje taj od 100+ks?

A sta nas to briga,vidis da je covek uzeo nov auto uz garanciju od 5 god... :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa briga me, radoznao sam a i imam neke svoje razloge :). Znam sta je nasviran mali motor

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...