Jump to content
FAS Goran
extrabojan

Fiat Stilo JTD/MultiJet - plavi dim na auspuhu

Recommended Posts

Pozdrav svima , nedavno sam kupio stila karavana i problem je sledeci. U radu izpacuje plavicast dim na izduvnoj grani a kada se turira katastrofa izlazi. Potrosio 1 l ulja na 500 km .Otisao kod majstora kaze za generalni ja napravim deo kao dizna za mrenje kompresije  i ona mu 25,24,26,25 bara po klipovima, kaze majstor ekstra nije za generalnu, skinuo sam crevo od turbine nema ni malo lufta, kaze majstor da su verovatno gumice na ventilima  a najbolji nacin da se proveri da se ubaci u 5 i da se na velikom nizbrdu vozi bez kocenja i da  se na kraju da gas naglo i da treba da izbaci brdo dima ako su one i ja probam na bubanj potoku to sve i jedva da bilo dima , Pomagajte ljudi sta da mu radim . zamenio sam ulje stavio sam 10-40 i presao oko 150 km i ne smanjuje kruzice od ulja ali i dalje dimi pod turazom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se dobro secam, postoje kompresione karike (dve) i uljna karika. Tebi je izgleda nastradala uljna karika dok su kompresione dobre. Predlazem generalnu iz sebicnih razloga, jer ne bih da te sretnem negde na putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto ti rece kolega iznad,otisle uljne karike,iako kompresiju ima dobru. A to ti je velika investicija,ali sta je tu je. Javice se jos neko da da neki predlog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cak sam i crevo od liberlaufuka otkacio sto ide u interkuler i blokirao , stavio flasu i crevo u nju i vozio ga nekih 100 km i ni kap ulja nema u flasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dimi samo kada se turira ovako neprimetno a ko za inat nisam ga turirao kada sam ga kupovao , inace ide kao babaroga bolje od benzinca 130 ks koji sam imao pre njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je dugo stajao ili u italiji ili tu na placu, onda spekle uljne karike, tako je bilo poznaniku na 156ici ali on je to znao i svesno uzeo auto, sem toga i turbo mu bio los, sve to uradili i sada je sve super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam brate.. konsultuj se sa jos nekim majstorom pa kreni od gumica a budi spreman na sve.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozda da se proba neki aditiv za ispiranje motora? Mozda bi on pomogao ako su malo zapekle uljane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dok turiram pusi kada prestanem prestane i pusenje


Da li neko zna ako su otisle uljne karike koliko iznosi zamena karika sa obradom glave gumicama ventila i dihtunzima 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa karike moras u garnituri da kupujes, komplet sve. Obrada glave ti je oko 50-70e, zavisi da li se menjaju i ventili i sl.a i razlikuju se cene od mesta do mesta. Hilznovanje ti je oko 80e, lezajevi ne znam ali nisu skupi obicno, 50-ak eura, obrada radilice 30-ak eura, set dihtunga ne znam, lupam 70-ak eura, ulje, filteri, set zupcastog pa kakav ce set kvacila biti, plus ruke majstora 150-200e..

Sve cene delova ces lako proveriti u prodavnici, okrenes i telefonom ako ne ides..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav potrebna mala pomoc

Stilo prvo paljenje ujutru i svako tokom dana kad se ohladi ima neki cudniji zvuk nego uobicajno (tk tkd tk tkd) i pusi plav nekad bjelji dim i to bas ima odvratan smrad.  Cim postigne radnu temp i kasnije ovaj zvuk se smanji maltene i necujee nikako i ne cadi. Svako sledece paljenje tokom dana ce se isto ponoviti ako se ohladi. 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Staras

Nepotrebno otvorena nova tema je spojena sa postojecom sa istim naslovom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, treba mi pomoc kako bih utvrdio sta treba da popravljam. Problem je taj da auto izbacuje plavicasto beli dim

u toku voznje kada se pritisne papucica gasa. To je slucaj kada auto vec dostigne radnu temperaturu i kada su obrtaji od 2000 i navise, dovoljno je par puta da stisnem malo jaci gas i dim je jedva primetan, verovatno se negde nakupi pa dok ne sagori. Na autu je radjen remont turbine pre 12000km , pre 1000km je odradjen mali servis i zamenjene gumice ventila. Pre zamene gumica potrosnja ulja je bila oko 4 dcl na 1000km,sad posle predjenih 1000km nakon malog servisa ulje palo za nekih 2,5-3mm(nisam dolivao). Auto pali lako kako leti tako i zimi, ne dimi u leru i ima miran ler gas, ali kad se stane pored njega oseti se miris iz auspuha, verovatno sagorelo ulje. 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ti neka od ovih tema pomogne obzirom da su isti motori u pitanju, ali koliko ja shvatam plavi dim je obicno mehanicki kvar..

 

 

Do još odgovora možeš doći pretragom u gornjem desnom ćošku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistavao sam i ove teme, ali nigde nisam nasao nesto slicno mom problemu. Majstor mi odbacuje sumnju na turbinu i gumice, znaci ostaju jos karike, al koliko sam slusao da kada odu karike auto dimi konstantno ili ne nora da vazi to pravilo, moj dimi ko sto sam rekao kada dostigne radnu temperaturu i preko 2000 obrtaja i posle par jacih stisaka na gas, dim nestaje. 

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tomisla_

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom, sa identicnim naslovom.

3 hours ago, Tomisla_ said:

Pre zamene gumica potrosnja ulja je bila oko 4 dcl na 1000km,sad posle predjenih 1000km nakon malog servisa ulje palo za nekih 2,5-3mm(nisam dolivao)

Potrosnja je svakako bila abnormalna pre zamene. A ovo sto navodis posle zamene je uobicajeno ali za ceo interval malog servisa, a ne za 1000 km. Mozes da pratis i preko "kockica" na sipci, izmedju MIN i MAX je oko 1l, a 2 "kockice" su oko 1.5 dl. Lepo odrzavan JTD treba da ima maltene zanemarljivu potrosnju ulja, bar je to iskustvo prilicno nas na forumu. Koje ulje i gradaciju sipas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...