Jump to content
FAS Goran
Macvanin

Patike/Garancija na patike? - / Kupovina u Srbiji

Recommended Posts

Kupio sam patike pre 3 meseca, i vec su pocele da pucaju. Zanima me da li postoji garancija na patike, i ako postoji kolika je? Imam i fiskalni racun od njih.

  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je to nedje na TVu...garancija je 14 dana. Jer covjek prosjecno prodje za 14 dana toliko koraka na koliko daju garanciju i koliko patika mora da izdrzi...

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom reklamirao uz fiskalni ali sam toliko insistirao da nisu imali izbora,doduše ovo je bilo posle par dana.

Na deklaraciji piše na svakoj obući kako je za suvo vreme,mislim da to pišu baš iz tog razloga-reklamacije.

Mislim da je Bojankov u pravu,bilo je na TV-u baš na tu temu

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je na obuću 6 meseci. Samo ako nije mehaničko oštećenje ili od vode.

Inače sve reklamacije šalju u ovlašćene institute / labaratorije gde gledaju kako je nastalo oštećenje i odobravaju ili ne reklamaciju.


Inače  tri puta sam reklamirao klinkine patike i na kraju ih bacio. Svaki put dobijem novu patiku i za pola broja veću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, mislim da je 6 meseci...

U sport visionu sam reklamirao Sergio Tacchini patike koje su mi se bukvalno raspale posle samo 25 dana nosenja...slali su u BG i nazvali me posle jedno 10-ak dana, dosao sam u radnju i rekli mi da ili biram neke nove kod njih ili mogu da mi vrate pare, naravno uzeo pare...
A racun koji su mi da lipoceo da bledi vec posle 20-ak dana, ali iskusan - pa fotokopirao odmah ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam SVAKI PROJZVOD UZ FISKALNI RACUN IMA GARANCIJU 6 MESECI. Sada da l' to neko postuje ne znam. Uglavnom ja kupujem samo Adidas i Nike. Evo imam rukometne (posto treniram rukomet) koje mi traju vec 3 godine. Doduse mnogo  od znoja ali koliko skacem u njima i sve i nigde nisu mnogo nacete (da su krenule da se cepaju). A za svakodnevnu imam AirMax koje mi traju vec godinu dana, Adidas neke koje traju 2 i Hummel koje sam dobio iz kluba ali ih nesto nisam ni nosio.

Za patike je normalno dati do 8000rsd, sve preko toga je razbacivanje.

Hteo sam da imam jedne kvalitetne i kupio AirMax tacnije sestra uzela neke, pa joj se nisu svidele pa sam ih ja uzeo i doplatio. Pokisao u njima 3 puta i oprane jednom, eno idalje ih nosim.

A kupio sam jednom neke od 4000, 3950 tacnije. Odigrao fudbal jednom i otisle u tri lepe. A sa svim ovim gore sam barem po jednom odigrao i nista.

Moja preporuka bilo koje Adidas od 5000+ ili Nike, necete se pokajati

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko ces dobiti druge.Vadice se da si ih koristio po kisi sto verovatno i jesi..a posto nije prava koza nije ni cudo da su pocele da pucaju :thumbdown:

 

Bas iz tog razloga nikad ne kupujem obucu od vestacke koze.Ili platno/krpa ili prirodna koza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su Nike Downshifter 5 i placene su 6990 dinara, i eto za tri meseca pocele su da pucaju.

Iskreno, jel su ti pokisle?

Tesko ces dobiti druge.Vadice se da si ih koristio po kisi sto verovatno i jesi..a posto nije prava koza nije ni cudo da su pocele da pucaju

Bas iz tog razloga nikad ne kupujem obucu od vestacke koze.Ili platno/krpa ili prirodna koza.

To je drugo. Ja volim platnene patike ili obicbe (koje nisu kozne)

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiskalni i u prodavnicu,,da li su od prave,vestacke koze ili majmunskih podocnjaka tebe ne zanima...6 meseci je garancija i 99% ce ti uvaziti stim sto verovatno taj model vise nemaju,ponudice ti nesto drugo iz radnje ti naravno hoces pare ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te downshifter 5 sam jurio pre 2-3 meseca i sve koje su imali su bili zadnji parovi izloženi. Jedna žuta duga fabrički bela. Dobijao silne popuste ali šta da radim  sa Nike BiColore ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rece Boki-probaj,nema sta da izgubis.

Ja sam samo malo skeptican zbog losih iskustava koja imam sa reklamacijama..

Znam da se u zadnje vreme mnogi zale kako ih odbijaju prilikom reklamacije za mobilni ili laptop,izgovor servisera je da je u njih prodrla vlaga i nema nista od reklamacije iako to naravno nije istina...

Ali da ne idem dalje u off ipak su ovo patike pa je tu situacija mozda bolja.

 

Srecno :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I uvek prihvati da ti daju neke druge (ili iste takve), jer ako ih salju u Jugoinspekt (ili kako se vec zove institucija zaduzena za garancije) postoji velika verovatnoca da te odbiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahaahahhaahah :D nisam ja golman :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garancija za obucu je neki odredjeni broj koraka sto svaki covek odprilike ispuni za petnaest dana..Preko sigurno nece uvaziti..Imate na you tubu snimak emisije o tome,zastita potrosaca kucajte i nacicete..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su svaku reklamaciju uvažavali, generalno sve su bile realne. Čak sam jednom dobio nove cipele jer se jedan nazovi driker kroz koji prolazi pertla otkačio ????? Po meni nebuloza ali bile neke italijanske cipele bez rez. delova i tako posle par meseci korišćenja dobijem nove.

Niko neće da uvaži reklamaciju ako je đon sastrugan ili patika odvaljena ili nekako drugačije mehanički oštećena.

Samo treba biti realan.

Inače što se tiče patika najbolji utisak su na mene ostavile Nike, traju godinama, koža ostaje kao na novim jedino što naravno prvo strada đon i platno kod pete. Sve ostalo kao na novoj patici. Nosio sam i i po kiši i po snegu kad me nahvata i nikad im ništa nije falilo.

Ove teške kineze po pijacama i markirane kineze treba izbegavati jer kod njih đon nema šanse (kod mene) da sastavi više od 3-5 meseci. Pukne po sredini. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nosim pumine vec 4god. Mada poceo je pre mesec-dva dana da se odlepljuje djon napred a gore su i dalje kao nove. Platio sam ih tacno 9990din.u Cacku-Mercatoru na nekom snizenju. Svaki dan sam u njima i na skuteru i kad je zima po snegu ma samo na poslu sto ih ne nosim :D. Inace voleo sam pumine patike da nosim i obicno su mi trajale pumine pre ovih oko 2god.uzeo bi ih opet ali sad vec slabiji izbor nude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...