Jump to content
FAS Goran
Kragujevcanin

Moje kotarče (Fiat Punto 1.2 8v ELX)

Recommended Posts

Izgleda sam ja jedini koji oseca razliku kod Stila JTD 115 izmedju 195 i 205 (mala,ali postoji) :D

Osecam i ja, sa 195-65-15 imam osecaj da cu da se prevrnem u svakoj krivini i nagloj promeni pravca, naravno i udobniji je auto ali to mi bas ne znaci nista, dok sa 205-55-16 je skroz druga prica, ali po mom ukusu fali da se auto malo spusti i naravno tvdje opruge, ali ovaj put nista od toga, dosta mi je bilo kacenja svega i svacega i trazenja idealnog parkinga i nevoznje zimi :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je za Stila 16" zlatna sredina.Ja sam stavio 205/60,tako da nema neke razlike u udobnosti i sad nemam problema sa kacenjem.Sto ti kazes mnogo je bolja upravljivost tako da bih rado ostao na ovoj dimenziji zimi.Ja sam primetio da uzbrdo kad potopim gas malo kasni u odnosu na 195,ali to je veoma malo.Na ravnom nema razlike,kao sto sam rekao veoma malo uzbrdo kasni,ne povuce bas odmah kao sa 195,ali posle puni isto.Doduse tvoj je 140ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam primetio da u levoj stop lampi ispod maglenke ima vode.Najverovatnije bi zimi zaledila voda i pukla stop lampa.Voda nije mogla nikako da izadje tako da sam morao lampu da izbusim malom burgijom da bi voda izasla.

Posle otisao do grada da vidim nesto za Stila,i kupio granule za pepeljaru jer su prosle izvetrele.

Punto_3.jpg

Sto se tice felni jos nista nisam uradio,petokrake 15" su prodate.Video sam da ima 14" Sporting sa gumama sa prihvatljivom cenom,tako da i one dolaze u obzir.

Isao sam juce malo van grada,potrosnja oko 6l.Potrosnjom i performansama  sam zadovoljan.

Punto_1.jpg

Punto_2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbup:  sa novim termostatom verovatno greje bolje nego Stilo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle otisao do grada da vidim nesto za Stila,i kupio granule za pepeljaru jer su prosle izvetrele.

Punto_3.jpg

 

 

A moja nova, nikad upotrebljena :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takva je situacija bila u Unu,Alfi i na suzukiju :) ,kada me pitaju ,imas piksluodgovor je "nemam " :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni u moj se nije pusilo, ali kad su pojedinci videli da imam volan podesiv po visini, odma navalili :) hahahaa u prevodu znate vec sta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo bi mu stajale i 14 sporting :)

Sigurno ce biti lepse nego sad :)

 

 

Danas riknuo akumulator.Jutros teze upalio,provozao ga malo po gradu,kad sam se vratio kuci i posle hteo da preparkiram nista.Gurnuo sam ga u garazu i prikljucio na ispravljac.Posle odredjenog vremena otkacio,upalio jedva prvi put,drugog puta ni da se javi,tako da sutra kupujem novi akumulator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exide 47 Ah sa 450A udarne snage fenomenalan za Punta. Stavio ga prosle godine u auto i za sada prezadovoljan s njim. Malo je jaca cena ali neces pogresiti ako uzmes njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak nije bilo do akumulatora.Bilo mi sumnjivo da ne pali nijednu gresku prilikom verglanja,tako da sam od komsije pozajmio skoro nov akumulator sa Punta,medjutim isto se desava.Jedino sto je preostalo je alnaser.Kupio sam polovan alnaser,namontirao i sad pali bez problema.Odneo sam stari kod elektricara da popravi,tako da cu imati jedan alnaser vise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni u moj se nije pusilo, ali kad su pojedinci videli da imam volan podesiv po visini, odma navalili :) hahahaa u prevodu znate vec sta :)

 

mene ovaj deo zabrinjava ... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni u moj se nije pusilo, ali kad su pojedinci videli da imam volan podesiv po visini, odma navalili :) hahahaa u prevodu znate vec sta :)

mene ovaj deo zabrinjava ... :D

Hhaaahahha pa taj rad!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...