Jump to content
FAS Goran
luciano4y

Fiat Stilo 1.9 JTD - gasi se u vožnji / pri preticanju

Recommended Posts

Zbog cega se gasi prilikom preticanja onda vergla nece da upali stilo 1. 9jtd

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

prilikom preticanja se ugasi kad hoces da ga upalis vergla posle 1 minut upali, na tabli gori samo akumulator i lampica za ulje kad se da kontakt

Edited by Sule

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Drustvo, imam problem stilo mi se iz cista mira ugasi u toku voznje ili dok je u leru nema pravila dal je hladan ili zagrejan juce sam ga vozio par km. i primetim da dok vozim 3 ili 4 brzinom dok drzim gas ide i cim malo popustim da malo smanjim brzinu ugasi mi se i onda ubacim u ler i dok idem pod inercijom skinem s kontakta i upalim bez problema i uvek mi upali iz prve tako da nemam problem sa paljenjem da nesto dugo vergla.Bio sam na dijagnostici nema nikakve greske pred zimu mi se to isto desavalo i bio je problem u regulatoru pritiska goriva i tad je sredjen.da li je neko imao ovakav problem i sta bi moglo da bude.pozz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako... Mislm da bi odgovaralo ovde da pitam...

U pitanju je stilo jtd 115 konja, 2005 godiste...

Juce mi je se iz cista mira ugasio na semaforu i nije hteo nikako da upali... Cak ni posle 2 sata... Odslepam ga kuci, zakacim dijagnostiju, greska inj. Cilindar1,2,3,4... Skinem minus klemu, spojim je na plus, zadrzim 10 sekundi, vratim klemu, i auto upali, ali greska ostane... Obrisem gresku.... Danas vozio celo jutro i nista... Sve ok... Parkiram se kuci o da probam da upalim nece... Opet ista greska... I isti ppstupak sa klemama... I auto upali... Sta moze to da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,prikaci ga na dijagnostiku da vidis ima li nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa gasenjem auta Fiat stilo 1.9 JTD ,gasi mi se uvoznji kad naspem gorivo to je pocelo da mi se desava kad sam stavio novi sat od engleskog automobila sad da li je to do racunara ili do nekog dela? 

Edited by neshaoct
prebačeno & skinuta Email adresa

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎5‎/‎2‎/‎2015 at 0:07 PM, morke said:
 

Drustvo, imam problem stilo mi se iz cista mira ugasi u toku voznje ili dok je u leru nema pravila dal je hladan ili zagrejan juce sam ga vozio par km. i primetim da dok vozim 3 ili 4 brzinom dok drzim gas ide i cim malo popustim da malo smanjim brzinu ugasi mi se i onda ubacim u ler i dok idem pod inercijom skinem s kontakta i upalim bez problema i uvek mi upali iz prve tako da nemam problem sa paljenjem da nesto dugo vergla.Bio sam na dijagnostici nema nikakve greske pred zimu mi se to isto desavalo i bio je problem u regulatoru pritiska goriva i tad je sredjen.da li je neko imao ovakav problem i sta bi moglo da bude.pozz

 

ej, pozdrav veliki. imam isti roblem kao ti. isto nema gresku na dijagnostici, regulator pritiska sam probao novi i nije do njega... kako si i da li si resio problem. pozzzz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On Thursday, September 11, 2014 at 10:48 PM, luciano4y said:

Problem resen ,zamenjen je senzor polozaja radilice i sad nema vise problema

E pozz drze. Imam slican problem i tako se i meni ugasi iz cista mira. Ili mi oduzne gas u voznji i kada dam gas on ponovo ide. A ako stisnem kvacilo ugasi se. Jsi li imao takav problem pa ga resio zamenom senzora?

On Saturday, May 02, 2015 at 0:07 PM, morke said:
 

Drustvo, imam problem stilo mi se iz cista mira ugasi u toku voznje ili dok je u leru nema pravila dal je hladan ili zagrejan juce sam ga vozio par km. i primetim da dok vozim 3 ili 4 brzinom dok drzim gas ide i cim malo popustim da malo smanjim brzinu ugasi mi se i onda ubacim u ler i dok idem pod inercijom skinem s kontakta i upalim bez problema i uvek mi upali iz prve tako da nemam problem sa paljenjem da nesto dugo vergla.Bio sam na dijagnostici nema nikakve greske pred zimu mi se to isto desavalo i bio je problem u regulatoru pritiska goriva i tad je sredjen.da li je neko imao ovakav problem i sta bi moglo da bude.pozz

 

E tako i meni se pocelo desavati, nema sta sve nisam probao. I nov ventil regulacioni i ciscenje pumpe filtera. Jesi li druze ti uspeo to da resis? I na koji nacin. Ludim od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se gasi u voznji  skines kontakt upalis auto i vozis dalje pa opet opet nekad radi par dana nekad se gasi svakodnevno to ti je 99 posto senzor pritiska na pumpi

skines senzor odseces filter na crhu senzora vratis i ne gasi se vise

filter je zaprljannemoze elektro ventil da odrzi potreban pritisak goriva za taj rezim voznje jer kroz taj mikro filter treba da deo goriva vraca nazad i odrzava zadat ili povecava pritisak,eku registruje da je pritisak veci nego sto je potrebno i gasi motor ,posle resetovanja posto je za start potreban manji pritisak on pali motor ali pri extremnim ubrzavanjem ili opterecenjem ne slazu se zadani i trenutni pritisak i eccu radi bezbednosti gasi motor

ili kupis novi 100 e i opet posle pola godine isto

ja uradio na mom i sljaka(multipla jtd 110)

e sad dali ce to odstranjivanje mikro filtera da napravi u buducnosti neku havariju zbog propustanja prljavog goriva ne znam ali znam da se cr pumpa moze naci za 50 e a servis je 250,novi r.pritiska je 100 e  a polovan ne vredi stavljati ako se ne odstrani filter

pa sad ko voli nek izvoli

najbolje je sve po fabrickom i novoali kvalitet goriva je takav da i posle filtera za gorivo ipak deo prljavstine dospe i u pumpu taj mikro filter na senzoru pritiska ima sigurno svoju svrhu ali opet kazem ali i radi bez njega a na vama je da kupite novi ili na svom ovo da odradite stim ako je na vasem senzoru otisla spulna ili vec stuja onda vam to nece pomoci

kupio novi 100 e plus majstor pa radio pola godine opet ista stvar gasi se u voznji skinuo filter nikad se vise nije ugasi evo godinu ipo

ali najglavnije dijagnostika i treba da ti je greska upaljena da ne lupetamo puno

ja sam ovde opisao gasenje na mom autu ali ima i drugih stvari sigurno mogucih

samo da jos napomenem da kada mi se ugasio u voznji auto nisam imao problem sa startovanjem odmah je palio ali prvo reset ,kljuc na off pa on i startaj

ljudi nabavite lm 327 i fiat eccu scan program i nije investicija neka 1500 do 2500 din na netu puno puta vam moze pomoci

Edited by odejan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/17/2016 at 8:52 PM, Nikola A said:

E pozz drze. Imam slican problem i tako se i meni ugasi iz cista mira. Ili mi oduzne gas u voznji i kada dam gas on ponovo ide. A ako stisnem kvacilo ugasi se. Jsi li imao takav problem pa ga resio zamenom senzora?

E tako i meni se pocelo desavati, nema sta sve nisam probao. I nov ventil regulacioni i ciscenje pumpe filtera. Jesi li druze ti uspeo to da resis? I na koji nacin. Ludim od toga.

 

To mi se nije desavalo ,samo mi se gasio u voznji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...