Jump to content
FAS Goran
Ninoslav

Grande Punto - problem sa ručkama zadnjih vrata

Recommended Posts

Istu muku delim  :( ..čini mi se da je rešavam tako što 'hvat' izvršim više ka levoj deonici ručke (govorim za zadnja desna vrata) i tokom podizanja, kratkim brzim potezanjem otvorim vrata. Nešto poput,, kao kada na fliperu u prstima zadate komandu okidanja, e nešto tog koncepta. Za sada tako funkcioniše.. videćemo u buduće.

 

- Jedva čekam slike. Zanima me po kom principu radi brava; kakvog je sadržaja. Ako je na bazi sajle kao što je u zadnjim prozorima, onda me ni ne čudi da buksna (kuglica/kliker) pri vrhu sajle olabavi, omlitavi, popusti..

 

Ako stignem ovih dana odradiću i druga vrata i slikati šta treba uraditi,pa ko bude raspoložen uz malo alata (inbus,krstasti,makaze za lim),može da reši ovaj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

- Jedva čekam slike. Zanima me po kom principu radi brava; kakvog je sadržaja. Ako je na bazi sajle kao što je u zadnjim prozorima, onda me ni ne čudi da buksna (kuglica/kliker) pri vrhu sajle olabavi, omlitavi, popusti..

 

Ako stignem ovih dana odradiću i druga vrata i slikati šta treba uraditi,pa ko bude raspoložen uz malo alata (inbus,krstasti,makaze za lim),može da reši ovaj problem.

 

svi to jedva cekamo al nesto slabo ide :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Istu muku delim  :( ..čini mi se da je rešavam tako što 'hvat' izvršim više ka levoj deonici ručke (govorim za zadnja desna vrata) i tokom podizanja, kratkim brzim potezanjem otvorim vrata. Nešto poput,, kao kada na fliperu u prstima zadate komandu okidanja, e nešto tog koncepta. Za sada tako funkcioniše.. videćemo u buduće.

 

- Jedva čekam slike. Zanima me po kom principu radi brava; kakvog je sadržaja. Ako je na bazi sajle kao što je u zadnjim prozorima, onda me ni ne čudi da buksna (kuglica/kliker) pri vrhu sajle olabavi, omlitavi, popusti..

 

Ako stignem ovih dana odradiću i druga vrata i slikati šta treba uraditi,pa ko bude raspoložen uz malo alata (inbus,krstasti,makaze za lim),može da reši ovaj problem.

 

U pravu si brava je tako konstruisana da se lakše otvara ako je povlačite delu brave koji je bliži zadnjem delu auta.Nema sajli na bravi samo ta kuglica koja je na bravi i  koja inicira otvaranje vrata. Obecanje za slike cu ispuniti u decembru,ako vreme dozvoli,jer sutra putujem na Kipar.Ako je neko nestrpljiv,mogu ovih dana da napišem kako se skida tapacirung,brava,i kako sam ja rešio limom problem,mada je dobro rešenje i kolege Duleta iz gornjih postova,ali ja nisam imao čime da nanesem drugi sloj plastike.

Edited by punto jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam obećao danas sam odradio i bravu na drugim vratima i odlično je ispalo. Evo kako sam skinuo tapacirung i sredio bravu,ako nekome bude trebalo.Kod unutrašnje ručke za otvaranje vrata skinete čep i imate imbus šraf  CAM00184.jpg     Posle toga odvijate dva imbusa ispod ručke za zatvaranje vrata,skinete ručku za otvaranje prozora i odvijete dva krstasta šrafa na u donjem delu tapacira.Tapacir se oslobadja od plastičnih čepova, kad ga odvojite od vrata otkačite sajlu za otvaranje vrata  CAM00188.jpg  Potom odvijete dve matice CAM00189.jpg    i izvučete plastiku. Onda su preostale još dve matice i brava je slobodna.   CAM00191.jpg     Plastični deo zaokružen na slici je deo koji inicira otvaranje vrata i tu plastiku treba povećati bilo lemilicom,ili kao što sam ja aluminijumskim limom sam obmotao dva sloja i zalepio super lepkom. Rezultat je odličan,vrata se otvaraju lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo objašnjeno bar za sada. Nisam pokušao da skidam. Hoćeš da kažeš da tapacirung ne drže nikakve žabice nego samo ovi inbusi koje si ti ovde napomenuo? Ako je tako odmah večeras skidam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad skineš inbuse i krstaste šrafove ostaje samo da povučeš tapacirung koji se drži na žabicama. Ako treba još neka daljinska pomoć, traži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju u žabice. Veoma čvrsto drže ali isto tako drže i kada se vrati dakle neće ništa klepetati posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravu sam namontirao i nemam više slika. Kad skineš bravu videćeš crni plastični deo koji sam zaokružio na poslednjoj slici. On inicira otvaranje vrata i oko njega sam uvio lim,odnosno uvećao ga kako bi brava pre krenula s otvaranjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog iskistva sa zadnjim rucicama,levu zadnju bravu sam sredio tako sto sam ispred burenceta sajle izolirao malo sajlu (debljine burenceta pa izgleda kao burence ispred burenceta) i samim tim zategao sajlu i sad radi lagano  kao na prednjim vratima.

Zadnja desna pri istom postupku mi je pravila problem kada daljincem zakljucam auto (jer se tako izolirana sajla glavila kada zakljucam auto daljincem) iako je radila ko nova dok se auto ne zakljuca.Problem na njoj je resen tako sto sam tu izolaciju skinuo i usrafio parce plastike na okidacu i sada radi kao nova.

Telefon mi se punio pa nisam slikao dok sam sve ovo radio.Pre ovog majstorisanja vrata sam otvarao tako sto sam gurao vrata unutra pa tek povlacio bravu.

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada i ja imam ovaj problem, ali mi bas nije najjasnije kako cu ga resiti, tj nije mi jasno zasto se javlja.

 

Desilo mi se isto pre par meseci, ali sam tada uhvatio kvaku i slucajno stisnuo daljinac pa mi posle nije radila. Otvorio vrata iznutra i bilo je sve ok.

 

Od juce ujutro, vozacka vrata ne mogu da otvorim na kvaku na "normalan nacin".

Fora je da mogu da ih otvorim ako vrata drugom rukom pritisnem, cak mogu i palcem da pritisnem vrata dok drugim prstima povlacim kvaku na gore i to je sasvim ok.

Eto toliko treba vrata da se pritisnu da bi se vrata otvorila. Izem ti kvaku.

 

Jel to ovaj isti problem koji ovde navode?

 

Inace, iznutra kad otvaram, kao da malo zapne kvaka, osetno lakse se otvaraju suvozacka, i iznutra i spolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj problem sa bravom je resen, tj kvakom.

Problem nije bio kao gore navedeni. Izrazen je samo bio kad je toplo, a kad je hladnije vrata se otvaraju skoro pa ok.

Kako je ustanovljeno da sam mehanizam sasvim ok radi, tj kada prstom zatvorim mehanizam dok su vrata otvorena i isti se otvori na povlacenje kvake, majstor je samo malo nategao metalnu deo za bravljenje koji se nalazi na B stubu i sada je sasvim ok. Mozda cak i previse ok, jer iznutra treba izuzetno malo napora pri potezanju kvake, mozda cu to malcice vratiti nazad, za svaki slucaj. :)

 

Mozda se na slican nacin mogu resiti i zadnja vrata, ali je bitno prethodno proveriti da sam mehanizam kvake radi dok su vrata otvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko skoro popravljao ovaj kvar u domaćoj radinosti ili kod majstora,
Koliko bi ovo moglo da košta kod majstora i da li neko zna nekog dobrog u Beogradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/23/2015 at 10:56 PM, dockiljone said:

Evo mog iskistva sa zadnjim rucicama,levu zadnju bravu sam sredio tako sto sam ispred burenceta sajle izolirao malo sajlu (debljine burenceta pa izgleda kao burence ispred burenceta) i samim tim zategao sajlu i sad radi lagano  kao na prednjim vratima.

Zadnja desna pri istom postupku mi je pravila problem kada daljincem zakljucam auto (jer se tako izolirana sajla glavila kada zakljucam auto daljincem) iako je radila ko nova dok se auto ne zakljuca.Problem na njoj je resen tako sto sam tu izolaciju skinuo i usrafio parce plastike na okidacu i sada radi kao nova.

Telefon mi se punio pa nisam slikao dok sam sve ovo radio.Pre ovog majstorisanja vrata sam otvarao tako sto sam gurao vrata unutra pa tek povlacio bravu.

pozdrav

Jel može neko malo detaljnije ovaj deo da mi objasni? 

 

Bravu sam *popravio* i ona radi sve dok se daljinski ne zakljuca. Cim pritisnem zakljucavanje, problem ostaje. Kad je otvorim iznutra, otvaranje sa spoljne strane radi bez problema sve dok ne zakljucam daljincem i tako sve u krug. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko sve radi kako treba sve dok se ne zakljuca na daljinski - problem je sto je sajla previse "skracena" , odnosno prenategnuta je. Deo koji je ubačen treba smanjiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma moguce, prvo sam dodao 2 sloja tvrde plastike pa sam naknadno ubacio i nazubljeni deo srafa sa gore postavljenog klipa. Pokusacu pa javljam... 

 

Dok na levim vratima je neko divljacki zavrnuo maticu koja drži bravu i sad slajfuje, teoretske sanse nema da odvrnem:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/16/2017 at 1:11 PM, Pluto said:

 

Eo moj stari ludio mjesecima oko lijeve zadnje brave (ko za klinac strana na koju ja ulazim pa mi dođe da razbijem prozor i uđem kroz njega jer je čak i to jednostavnije). Danas je popravio bravu za 6 minuta zbog ovog post-a. Zahvaljuje se (iako je prošlo skoro 10 godina od objave xD) a bome se i ja zahvaljujem, sve brave super al' ova lijeva ubijala dosad. HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...