Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta

Recommended Posts

@moron

Postoji 1.3 sa 130 KS ali ne još samostalno.

 

@neshtry

Ja koliko imam informaciju FCA će 48V MHEV ponuditi u automobilima sa prednjim pogonom tek 2021. i to u drugoj polovici godine. Zapravo i u planu ti stoji da ta tehnologija neće kod FCA prije 2021.

 

@moron

Treba razlikovati vrste mild hybrida. Je li 12, 24 ili 48 V. Zatim je li P0, P1 ili P2. FCA na automobilima sa stražnjim pogonima nudi 48V P0/BSG MHEV baš kao što je taj Ford. U malima Pandi, 500 i Ypsilonu nudi 12V MHEV. No u ostalim prednjepogonašima će nuditi 48V P2 MHEV. Tu je električni motor na ulazu u mjenjač. Može biti integriran, a može biti između motora i mjenjača i u ovom slučaju povećava ukupne dimenzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

 

OK no velika je razlika je li to P0/BSG ili P2. Nije to isto ni približno kao ni mogućnosti uštede goriva i modovi rada. FCA, PSA i mislim čak Renault su imali ili imaju planove na FWD autima gurati gotovo isključivo P2 MHEV.

 

Sa druge strane VAG i FoMoCo su već krenuli na veliko sa P0/BSG MHEV sustavima. Ima i FCA taj sustav u Sjevernoj Americi na RWD automobilima, imati će ga od ove godine i Ghibli na 2.0 benzincu sa 330 KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. To sam rekao ima  već preko godinu dana da će doći. Koliko znam oni su zadovoljni prodajom Tipa do sada. Što su 2019. izgubili u Europi su dobili u Turskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako to lepo uklope u ostatak enterijera, biće "podnošljivo".

Iskreno, meni je bio dizajnerski super rešen postojeći "tablet" kod Tipa, onaj od 7".

Pa i oni oko 8" (ili malo preko), možda kod Renegade FL.

Ali, "modni trendovi"  su neumoljivi, pa i sa tim tabletima od preko 10", grom ih ubio ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/22/2020 at 4:17 PM, Danilo1 said:

 

-Potvrdjeno iz Fiata, krajem godine u Tipa se ubacuje 1.3 130ks.. 

Odakle ti to? Ali izgleda da je istina. Ulazni motor će imati 100 KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stizu i prvi "nenormalni" rezultati, kao posledice Corone. Konkretno je objavljeno za mart 2020.

Pitanje je samo koliko ce se ko od proizvodjaca manje hvatati za glavu...

 

c2.thumb.png.f27c30bd7827c66e2c02628400d8f3cb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, kada budemo znali celi "paket" ( odnos cene, motorizacije i opreme ), reći ćemo ti kako cenimo izgleda za uspeh  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse visokih auta :(  

 

Definitivno je prosecan evropski automobil evoluirao iz klasicnog C hecbeka u krosover tipa Quashqai ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno propuštena šansa da se zarade veći novci u toj klasi, ali mislim da bi 70-80k modela mogli da izguraju godišnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo veoma lep auto, prvi put su uboli i sad je i ovo oku milo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne stave veći motor od 1.6 mjet, džaba. Fiat bez 2.0mjet nije to to :)  

Nije stvar da li treba ili ne, nego jednostavno kako je ok taj motor u Renegade a za tipa nije. Ili u Giu, npr.

Doduše, i u 500x ide tako da bih očekivao i ovde da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skroz razumem porast traznje krosovera, jer je to vracanje korenima i koncepciji starih hecbekova.

Recimo reno 4 je imao klirens 175mm, vw buba i prvi fiat tipo, punto su bili 160mm, a danas su automobili uglavnom 120-140mm klirens.

A moderni suv tipa qashqai / tucson su danas na 170-180mm klirensa.

Pritom kada dodas da su zbog stabilnosti i aerodinamike hecbekovi nizi, pa se sedi nize, a i krov je nizi.

Tako da prosecnom coveku/zeni znaci sto se vislje sedi, a klirens znaci po gradu, jer je sve vise betonska dzungla, pa se moras dovijati za parking, da ne kazem sto na dosta mesta bude visoka bankina pa parkiras se na regularno mesto, a zakacis branik lagano itd.

Recimo ovde sam sa 159 morao u rikverc da se penjem, a i kad silazim morao sam bas lagano inace zadere branik.

 

Screenshot_2020-05-27-14-08-08-509_com.android.chrome.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako mi se u najavi čini preskup. Iskreno. Gledajući Tipa limo verziju kao najjeftiniju, ovaj dignuti Tipo HB mi deluje skuplje bar 2-4K eura. Paravan će biti ako sa dizelom budu cenovno nedostižni za normalnog smrtnika, aka najveću grupu ljudi, a totalno razočarenje će biti u ponudi najslabiji benz takođe iz Tipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^I ovo očekujem isto. Pod maskom crossovera da dignu cenu na preko 20k (ko što je škoda poludela sa cenama oktavije)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...