Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta

Recommended Posts

On 26.4.2016. at 1:16 AM, Dante Bg said:

Hatch me podseca na Mazdu 3 i bas mi je dopadljiv auto.

 

On 27.4.2016. at 11:19 AM, Ivan said:

Isti :D .

 

I ja to htede da priupitam. 

 

Gledam svako veče na Vidikovcu (parkirani jedan do drugog ili u blizini) doduše Tipo 4 v tj limo i nova MaCda 3 limo i razlika nebo i zemlja. MaCda opako izgleda.

Takođe i MaCda 5V tj hechback opasna.

 

Tipo Mazda 3.jpgTipo Mazda .jpg

image.jpgattachment.php?attachmentid=300634&d=144

 

 

 

dsc_6898.jpg?itok=rzp50aMZdsc_7161.jpg?itok=sey1IuSc

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni nalik tipo na mazdu 3,al oba auta izgledaju sjajno,jeste da mazda 3 bolje izgleda,al ipak mazda je premium brend i izgleda mnogo bolje od nekih evropskih naduvanih marki,a ovaj tipo je sjajan auto,stvarno italijani znaju da ubodu cena kvalitet,a pre svega dizajn koji je odlican

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford se dobro vozi...

 

 

http://www.lospiffero.com/ls_article.php?id=27731

Koliko razumijem talijanski. Narudžbe za Tipo i Giuliu idu dobro. Tvornica u Bursi (to je ona za Tipa) zbog velikog broja narudžbi radi na preko 100% kapaciteta, radi se u tri smjene kao i prekovremeno, subotom i nedjeljom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast,znaju ljudi sto je dobro,brzo i pristupacno,samo da ih ne rasrafe ko nasi policajci 307ce I puntice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neke su priča da MUP RH neće više uzimati Octavie. da će prijeći na Ford. Valjda je Ford ponudio bolje uvjete ispod stola.

To je lakrdija kako se vodi javna nabava. Octavia se uzima radi kapaciteta prtljažnika koji zadovoljavaju samo oni, a isto je kod A4 presretača ili A6 za Vladu gdje ubace da mora imati stalni 4x4. U svim slučajevima samo određena VAG vozila zadovoljavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silenci, ako je ovo sinonim za brzo, onda jbg

A tenderi su svuda na Balkanu lakrdija. Skoro je kod nas bio neki gde samo nije pisalo Superb po onom što se zahtevalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije to sportski auto,al mislim da sa 1.6 mjet motorom je sasvim ok,cak i za policajski auto,imaju i oni silne a6ice,kao i mi,

pa po pitanju izbora auta za policiju to su sve mucke bilo gde na prostoru bivse jugoslavije,al to je Balkan

 

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/7/2016 at 1:44 PM, ivan.ik said:

I ja to htede da priupitam. 

Gledam svako veče na Vidikovcu (parkirani jedan do drugog ili u blizini) doduše Tipo 4 v tj limo i nova MaCda 3 limo i razlika nebo i zemlja. MaCda opako izgleda.

Takođe i MaCda 5V tj hechback opasna.

 

Dobro,nije bas isti kao sto neko napisa :D al nije ni tolika razlika.

Prednji deo podseca,iz profila i malo svetlosna grupa...

 

On 6/7/2016 at 10:14 PM, totti said:

Gde je Mazda premium? U Biafri? :D

 

+1 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa nije to sportski auto,al mislim da sa 1.6 mjet motorom je sasvim ok,cak i za policajski auto,imaju i oni silne a6ice,kao i mi,

pa po pitanju izbora auta za policiju to su sve mucke bilo gde na prostoru bivse jugoslavije,al to je Balkan

 

Cak i sadasnje Octavie koje imaju su 1.6 tdi tako da Tipo 1.6 mjet bi zadovoljo iste potrebe kao i Octavia, ali po manjoj cijeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dante Bg said:

 

Dobro,nije bas isti kao sto neko napisa :D al nije ni tolika razlika.

Prednji deo podseca,iz profila i malo svetlosna grupa...

 

 

 

 

Pa možda maglenka u donjem delu prednjeg branika. Tu ima sličnosti i to velike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, DinoG said:

Cak i sadasnje Octavie koje imaju su 1.6 tdi tako da Tipo 1.6 mjet bi zadovoljo iste potrebe kao i Octavia, ali po manjoj cijeni.

Smo što je Tipo 1.3 JTD bliže performansama toj Octaviji nego li je ona Tipu 1.6 JTD. :D Uostalom te sve Octavie su valjda još one od 105 KS sa manualcem od 5 brzina i skoro im ističe lease. Samo pitanje je li Tipo uopće što mijenja i je li mijenja Rapida ili Octaviu ili oboje. Za Octavie zamijeniti će im trebati karavan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipo 1.3 180 km/h vs Octavi 1.6 TDI 105 195 km/h ili Tipo 1.6 MJ 200 km/h

Ubrzanje 11,7 ili 10,8 ili 9,7.

Po max brzini vidi se da je daleko bliži 1.6 nego 1,3 , ubrzanje za 0,1 s vuče ka 1,3 u odnosu na idealnu polovinu.

Dok ova sa 110ks šiba celih 206 km/h.

Potrošnja drugi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znamo kako VAG brojke znaju biti preoptimistične, naročito CO2. Ima razloga zašto su Škode u EU homologirane baš u UK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sam npr. za Golf 7 sa tim motorom našao:

http://www.alvolante.it/prova/volkswagen-golf-tdi

Mjereno 11.1 s do 100 km/h, Vmax 194.7 km/h (ne znam kojom metodom mjere). Ima podosta opreme, znamo koliko ide mjereno Tipo 5 porte sa isto tako nemalo opreme. Ako se ne varam 10.1 s do 100 km/h, a toliko je ako se ne varam tom modelu i službeno ubrzanje. Znači sa manje opreme bi i brže.
Evo i Leon:
http://www.alvolante.it/prova/seat-leon-tdi
Mjereno 10.9 do 100 km/h i Vmax 188 km/h. Iz ovoga pretpostavljam da mjere GPS-om kada su im ovakva odstupanja, a ne na kotaču(tako Vmax mjeri 4R). Uredno za sve ne-karavane u VAG-u proklamiraju 10.7 do 100 km/h sa tim 1.6 TDI 105 KS.

 

 

A evo na linku iz 4R za Octaviu karavan:
http://www.quattroruote.it/prove/2013/la_nostra_prova_su_strada_skoda_octavia_wagon_1_6_tdi.prestazioni.html
Stvarno ne znam koja bi oprema bila. I baš me zanima usporedba sa Tipom karavanom kada dođe test.


No sve je ovo nebitno. Živo me zanima je li AC upao u sa Tipom kod MUP-a. To je ravno čudu ako se zna koliko su inače aljkavi i nesposobni što se privatnih kupaca i servisa tiče.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎6‎/‎7‎/‎2016 at 0:55 PM, bane1321 said:

Čekajte, zar nije cena limuzine 14000€?

Pardon, 14280€

http://www.stojanov.rs/wp-content/uploads/2016/03/TIPO-APRIL-2016-1.pdf

 

Eto da citiram sam sebe, odavno vazi ovaj cenovnik, a prica ide da ce cene biti kao i za limuzinu!

Inace, danas zvao Fiat Centar u BG I na moje pitanje kada ce poceti prodaja Tipa HB, devojcica sa druge strane odgovara da nece do kraja meseca. A kako se onda vrsi prodaja u NS? Pa gospodine to je nemoguce! Imate cenovnik na sajtu AK Stojanov. Ne, nemoguce, sve porudzbine idu preko nas! Pogledajte sajt! Ju vidi, stvarno... Pa ne znam sta da Vam kazem... Rekoh, a sta je sa cenom od 15k, najavili ste da ce biti 12k? Devojce odgovara - CENE CE BITI IDENTICNE kao za limuzinu! Eto, dok se oni dogovore, mozda ce I cena spasti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...