Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta

Recommended Posts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na dobrodošlici! Pročitao sam sve teme koje su u vezi sa Tipom, i ne samo te :)

 

Pogledao sam i dosta testova, uglavnom britanske, a oni baš i nisu pozitivni. Mada, za britansko tržište ide "osakaćena" verzija bez 7" multimedije i u najjačem paketu opreme i svi imaju zamerku na to. Mene zanima 1.4 Fire benzinac, mislim da je neko napisao da je njega nemoguće probati u Srbiji.

 

Išao bih na Lounge opremu uz koju idu i 225/45/R17 gume. Pretpostavljam da je su ove gume dosta skuplje od nekih "normalnih"  R16 ili R15 guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bile nekad, u nekom mid-range kvalitativnom opsegu za nijansu su skuplje nego 16''. Zadnjih par godina, pogotovo se 225/45/17 izdvojila kao relativno jeftina, standardna dimenzija u 17'', koja serijski ide na gomilu vozila.

Tako da licno na to ne bih puno obracao paznju, vise bi mi znacilo da li mi "pasuje" udobnost, performanse i izgled vozila izmedju ovih par dimenzija felni i pneumatika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je sta je vise normalna dimenzija guma :D

Ima vozila C klase koja fabricki dolaze sa 19" felnama. Moj auto je dosao sa 18". 

Tako da ja ne bih bezao od vece felne ako je vec fabrika montira. Uostalom tek za 5 godina kupujes novi letnji set :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta kazes npr. za standardnih 195/55/20 na novom Scenicu :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tux

Ja sam napisao za 1.4 fire... Ne znam da li se nesto promenilo, ali pre dve godine je retko koji salon imao Tipa, test vozilo, sa ovim motorom... Na sajmu sam imao ponudu da probam test 1.4 ali sedan verziju. 

Ostaje ti da zoves, budes uporan, insistiras, pa I budes bezobrazan... ili da zamolis @spaad I druge da ti drugarski daju neki krug, uz jagnjecu (prasecu ko ne voli) kompenzaciju!:lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, Ivan said:

A sta kazes npr. za standardnih 195/55/20 na novom Scenicu :) ?

 

I uz 1.2 kosilicu, po mogucstvu :D

 

Ima smisla staviti vece gume na jaca vozila. Turbo dizel sa 350Nm ce da cupa 15" felne i da potpisuje na svako jace dodavanje gasa, ali odosmo u krajnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bane1321 said:

@Tux

Ja sam napisao za 1.4 fire... Ne znam da li se nesto promenilo, ali pre dve godine je retko koji salon imao Tipa, test vozilo, sa ovim motorom... Na sajmu sam imao ponudu da probam test 1.4 ali sedan verziju. 

Ostaje ti da zoves, budes uporan, insistiras, pa I budes bezobrazan... ili da zamolis @spaad I druge da ti drugarski daju neki krug, uz jagnjecu (prasecu ko ne voli) kompenzaciju!:lol:

 

 

Meni se Lounge Tipo HB sviđa, sedeo sam na sajmu malo u njemu, ali je to dovoljno samo za prvi utisak. Što se performansi tiče, vozim Punta 1.2 44kw i u 99% situacija mi je to bilo dovoljno (vožnja po ograničenju). Nadam se da je 1.4 u Tipu bar malo življi od 1.2 u Puntu.

 

Izabrao bih ponovo Fiat zbog troškova održavanja, i ne samo troškova nego i zbog dostupnosti servisa, delova, raširene mreže. Razmišljao sam o 500L, ali sam nekako bliži Tipu.  Ima sve od opreme što mi je potrebno (Lounge + NAV + kamera).  U 500L je ovo malo skuplje, a performanse 1.4 motora lošije.

 

Pomalo me plaše neki komentari o kvalitetu delova. Bila je skoro u ovoj temi fotke felne nakon rupe ili kometari o kvalitetu amortizera...

 

Da li je ovo normalan zvuk Fiatovog 1.4 atmo?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da ,ima neki zvuk koji je slicniji dizelu nego benzincu. Kad si napolju,u autu se nista ne cuje,kad se spuste obrtaji ne hi nikad pogodio da li radi ili ne. Mene je malo razocarao kvalitet ,jer sam imao nekih problema sa 500Lom ali realno za 12 000 eur u Lounge paketu kolilo sam ga platio ,nije bilo sanse bilo sta ni slicno kupiti. FIAT ima dobru cenovnu politiku kod nas i to treba iskoristiti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Tux said:

Da li je ovo normalan zvuk Fiatovog 1.4 atmo?

 

Sramota.... 

Jbt živimo u vremenu gde se kod pojedinih proizvođača dizeli jedva čuju a gle ovo...:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemam gde da ga poslušam a i nije bitno. 

Nešto debelo nije ok kad sa napretkom tehnologije buka postaje veća^_^ 

Ode jedan od aduta benzinaca (tišina) niz vodu:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Markobgd said:

Nešto debelo nije ok kad sa napretkom tehnologije buka postaje veća^_^ 

 

Interesantno je da se to desava samo kod Fiata, svi ostali uglavnom postaju tisi i tisi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada čita ovo o biću Fiata. Pa kako je onda Tipo 1.6 MJT po testu tiši od 308 1.5 HDI. To je najnoviji Euro 6d motor od PSA dok FCA već dugo nije obnavljala 1.6 dizel iako bi se to trebalo dogoditi tokom ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom je sa vecim pritiskom ubrizgavanja bucniji rad dizni, pa noviji efikasniji motori imaju tu muku, zato je cuvena pumpa dizna bila glasna jer je ubrizgavala preko 2000bara pritiska, dok su prvi CR bili oko 1350bara, sada su i novi cr oko 2000 bara ali su napredovale i izolacije itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama na poslu 500L living troši skoro litar od zamene do zamene! Čika prodavac u AK reče da je to normalno za benzince! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je 1 litra ulja kad u 1.4 sa filterom ulja staje nepune 3 litre a da u motor ide 5 l ulja onda bi ta litra za dodavanje bila mnogo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...