Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta

Recommended Posts

Nemam potrebe izmišljati, a Tipo je već tu. SUSW je jako efikasna što se tiče ponude prostora. Pričam o tome koliko se prostora dobije na stražnjoj klupi za koljena s obzirom na međuosovinski razmak. 

Octavia dobije zbog kapaciteta portapaka, ali je i sa 467 cm uvjerljivo najduža u klasi.

Evo npr. iz jednog testa zanimljivi podatci. Radi se o mjerenim podacima. 308, Golf, Astra, novi i30, i onda još Civic odvojeno.

 

Radi se o:
Golf 1.0 TSI 110 KS
Astra 1.0 Turbo 105 KS

i30 1.0 T-GDI 120 KS

308 1.2 Turbo 131 KS

Civic 1.0 T-VTEC 129 KS

 

Prosječna izmjerena potrošnja (km/l)

Golf 1.0 TSI - 16.3
Astra 1.0 Turbo - 14.8

i30 1.0 T-GDI - 14.2

308 1.2 Turbo - 14.3

Civic 1.0 T-VTEC - 16.4

 

0-100 km/h (sekunde)

Golf 1.0 TSI - 10.5
Astra 1.0 Turbo - 11.0

i30 1.0 T-GDI - 11.0

308 1.2 Turbo - 9.1

Civic 1.0 T-VTEC - 10.7

 

Dužina od naprijed do stražnjeg naslona (cm)

Golf 1.0 TSI - 203
Astra 1.0 Turbo - 202

i30 1.0 T-GDI - 203

308 1.2 Turbo - 197

Civic 1.0 T-VTEC - 209

 

Kapacitet prtljažnika (litre)

Golf 1.0 TSI - 349
Astra 1.0 Turbo - 334

i30 1.0 T-GDI - 363

308 1.2 Turbo - 407

Civic 1.0 T-VTEC - 436

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost, novi tipo se pozicionira tamo gde je nekad bila Linea, pogotovo limuzina. Hatch i Sw su tu da pariraju ceedu i i30. Ljudi koju kupuju golf će uvek kupovati golf. Jednostavno, to su takvi tipovi ljudi. Octavia je ispred Tipa u svakom segmentu, pogotovo što se tiče prostora.

Tipo je stvarno dopadljiv i upadljiv auto. Ali kad se uđe unutra svo to oduševljenje splasne.

@N.N. počinješ da ličiš na likove koji se kunu golf 2, samo što je kod tebe u pitanju Fiat grupa. 

Treba biti objektivan, tipo ne nudi ništa posebno u odnosu na cenu. A, po meni, da valja, to je nekih 17500 evra koliko košta sa višim paketom opreme i sa 1.6mjet motorom. Za te pare nikad ga ne bih kupio samo zato što lepo izgleda

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipo nudi vodeći prostor u klasi kada je u pitanju jedan hatchback. Bilo da je u pitanju prtljažnik ili prostor za noge straga. To mu je glavna prednost, da je pravi obiteljski automobil. 

Ja i sam tvrdim da su mu pravi takmaci Koreanci i recimo C4. Ja to ne sporim. Neki bi ga trpali sa jeftinijim PSA dvojcem i Rapidom. U tome se pak ne slažem.

Moje je mišljenje da tipu treba mali moderni 1.0 turbak. Sa tim bi zadovoljio veliku većinu ponude. 1.4 T-JET uz LPG je već tu. Da ponude u novi moderni 1.3 turbak oni imaju pokriveno preko 80% potreba kupaca ove klase. Treba li im više? pa možda i ne, rijetko se ljudi odlučuju na skupe Fiate sa jakim motorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, nisam rekao da je Tipo s***e, vreme ce pokazati, nadam se da ce im se isplatiti ta igra. Ali samo mislim da se dizajnom, pa I kvalitetom enterijera ne moze meriti sa vecinom Evropljana, dok je idalje bolja solucija od KIE ili Hyundaia jos uvek (videcemo kolika ce cena biti novom I30)! Dizajnerski enterijer mu je tri koraka unazad od enterijera Bravoa, ali to je vec stvar ukusa. Glavni favoriti su mu veliki prostor, veliki prtljaznik i korektna oprema za tu cenu!

Ukratko, za nekog ko je spreman dati do 13000e maksimalno za auto, zeli veliki prostor i korektnu opremu, a ne voli dizajn 500L, onda je Tipo pravo resenje.

Licno, nikada, vise, ne bih uzeo nov auto sa osnovnim motorom i osnovnom opremom i to je jedan od razloga zasto se nisam upustao u tu avanturu ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno mene bas briga koliko koja fabrika zaradi, da li su uspeli da ubudze vesanje sa prethodnog modela i ustede, da li su otvorili fabriku u Srbiji i proizvode kola duplo jeftinije i sve ostalo sto izgleda simpaticno na papiru, ali za mene, kao krajnjeg korisnika, nema apsolutno nikakvog znacaja.

 

Ono sto me zanima je kakav je taj proizvod za mene licno. Moj stav se, naravno, razlikuje od testova i uveliko je subjektivan kakav i treba da bude.

To sto se Clarksonu ili ko zna kome svideo neki auto, ne mora da znaci da ce meni.

 

Recimo ja kada vidim ove tanke papucice i neocekivano naglasenu plastiku ispod volana, meni je u glavi Grande Punto:

 

Capture3.PNG

Takodje, izdignutost rucica ablendera u odnosu na volan kod mene ukazuje da se neko plasio da zauzme previse prostora.

Cajger je, opet, suvise slabo naglasen za vozilo C segmenta.

Nema nista lose u vezi sa tim, ali naslednik Stila po meni ne treba tako da izgleda.

Stilo ima, po misljenju vecine ruzan cajger. Ali dosta velik i svetao sto je meni bilo sjajno.

 

Onda multimedijalni uredjaj ne sme da ima velike dugmice u odnosu na dimenzije ekrana inace deluje kao starinski radio:

 

Capture2.PNGCapture1.PNG

 

Ima tu jos dosta sitnica koje ja zameram Fiat-u i koje su, razmuljivo,  uradjene zbog ustede.


I razumem da ce ovo doneti daleko veci profit jer se slican ili isti uredjaj koristi i u 500 i L-u, ali to nije ono sto ja kao krajnji korisnik ocekujem.

Zbog toga ja ne mogu da vidim Tipa kao naslednika Brava ili Stila, vec, kao sto neko rece, naslednika Linee.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clarkson voli auto za koji dobije pare da reklamira. Ne računam ovde super automobile.

Jednom je toliko nahvalio Logana karavana da sam crkao od smeha.

Inače, njegova filozofija je da Englezi imaju najbolje aute i to Aston Martin na prvom mestu.

 

A za papučice Leskovčanin je lepo rekao da su dobro pozicionirane, u ravni, ima dovoljno prostora... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3 hours ago, igor0511 said:

Cajger je, opet, suvise slabo naglasen za vozilo C segmenta.

Posto se stalno vuku poredjenja, trudio sam se da postavim slicne i nenasminkane slike zadnja 3 Fiata u C klasi:

 

- dizajn samih cajgera, bez iluminacije:

900043144_9_card.thumb.jpg.357d3083bdc24897232a0eeda8cd2133.jpg104500_19_big.thumb.jpg.87c144b9df5eb56ebdef8e0e1a71355e.jpgFiat-Tipo-cluster-at-the-2015-Dubai-Motor-Show.thumb.jpg.090bfed7a59f3a4083d06b3d647aec78.jpg

 

- dizajn enterijera (neka imaju ekran i digitalnu klimu):

car-fiat-stilo-hatchback-lower-middle-sized-class-model-year-2001-B4CP9A.thumb.jpg.c912c3d60fd3feb77d9b127b405f57ad.jpgfiat-bravo-absolute-auto-press-9.thumb.JPG.e12f9dfe10d282db69f3c33ee0f794e9.JPGnuevo-fiat-tipo-interior-1.thumb.jpg.a0b4c1a53716488b6e4bb76a0621bfc0.jpg

 

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipo je auto koji u sedan verziji odlicno pristaje istocnim trzistima i koji u jeftinijim verzijama nudi sve potrebno za voznju od A do B po korektnoj cijeni. HB i SW su dosli kao blaga nadogradnja tog koncepta. Ako izuzmemo Lounge paket (da bi enterijerom bio konkurentan modernim predstavnicima u klasi) koji pretpostavljam i nema zastupljenost u prodaji preko 30%, enterijer HB i SW modela je na pola puta izmedju 301 i recimo početnih nivoa opreme starog i30, Corole, a u rangu Megana Generation.

Probao sam i aktuelni C4 (kada sam bio u potrazi za automobilom) i enetrijerom je isti klasu iznad Tipa (ne Lounge). Po ponasanju u voznji su tu negdje, s tim da je 1.6 HDI 68 KW ipak osjetno zivlji motor od 1.3 Multijeta. Tipo ima meni bolje rijeseno kvacilo i krace hodove mjenjaca. Prostranost je tu negdje, a Tipo bolje podnosi dinamicniju voznju, C4 je udobniji i ima puno bolja prednja sjedista.

Licno bih kupio Tipa 1.6 Multijet Lounge, ali po nekoj akcijskoj cijeni jer je regularno vrlo blizu novom Meganu, Astri, Leonu, 308 koji se vrlo cesto nalaze na akcijama. Jedan primjer

 

http://www.fiat.sk/UserFiles/File/cenikySK/SK_357_Tipo hatchback_s0_20-03-2017.pdf

http://www.opel.sk/content/dam/Opel/Europe/slovakia/nscwebsite/sk/13_Tools/01_Pricelists/Promo_Pricelists/Astra_Smile_SK.pdf

http://www.mycitroen.sk/Resources/Content/SK/Cenniky/cennik_c4_2.pdf

 

Za Fiat je bitno da Tipo ima dobru prodaju i da donosi profit.

 

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elra

 

Evo ga Lounge paket u SRB sa cenom od:

 

Fiat Tipo HB 1.4 Lounge i Tipo Sedan 1.4 Lounge po ceni od 12.490 evra

 

165158-fiat%20tipo%20hb.jpg

 

Blizanci, ali ne identični - Koji od njih je vaš izbor? I jedan i drugi imaju najviši nivo opreme Lounge koji sadrži:

alufelne 17-ce, touchscreen multimediju, digitalnu klimu, hrom paket, tempomat, parking senzore, maglenke, naslon za ruku...

Izaberite Tipo Sedan ili Tipo sa 5 vrata u najvišem nivou opreme Lounge po istoj ceni 12.490 evra.

 

Izvor vesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

16740 eura za 1.6 Mjet Lounge je za pohvalu. U pregovorima se moze otkinuti i ovih 740 eura i onda je to vise nego dobra ponuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan Fiatov diler iz BiH (Auto Start Mostar) na akciji trenutno nudi Tipo 1.4 Pop sa klimom za 19990 KM do registracije (10.200 eura) sto je odlicna ponuda.

Na webu nemaju info o akciji, a nisam na reklami uspio da vidim da li imaju u akciji dizel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prava mera za njega bi bila 1.3mjet. Inace auto je sasvim pristojan. Igrom prilika vozio sam ga 20tak dana kao zamensko vozilo. Sedan je bio u pitanju. Spolja izgleda izuzetno lepo. Iznutra su mogli malo i bolje,ali s obzirom na cenu mislim da je to ok. E sad ja sam presao iz 500l-a u njega pa mi je sve nekako bilo blizu i tesno ,ali sam se posle privikao. Motor je bio 1.4 95ks , iako imam isti u mom autu sad da ga kupujem kupio bih 1.4 t-jet . Tabla sa gornje strane je sva oblozena mekanim materijalom. Moji su bili odusevljeni sa njim. Ja da uzimam uzeo bih ipak HB ,mada to je subjektivno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš me zanima oće li ih stavit u Tipa ali:
Bielsko-Biała Area, Polonia
New project GSE( Global Small Engine) T3 MultiAir 120hp and T4 MultiAir 180hp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...