Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta

Recommended Posts

1 hour ago, Martin said:

Auto je produžio pravo, gde je trebao da skrene - šta je tu dobro? 

Jedva prošao i sa 71 km/h. Sa gredom na zadnjoj osovini ne može bolje. Pa čak i da je ESP iskalibrisaniji.

 

Bacite pogled na Scalu - 1.5 tsi ima multilink pozadi. Prođe test sa 80 km/h.

 

Scala 1.5tsi cenim da ce se manje prodati nego m3, amg c63 i slicnih auta koji se ne prodaju u velikim serijama :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Martin said:

Auto je produžio pravo, gde je trebao da skrene - šta je tu dobro? 

Sami testeri su naglasili da je dobro u smislu da iako je ostvarena ulazna brzina nesto niza, auto se predvidivo ponasa, nema neocekivanih nervoznih reakcija ili odskakanja. Videli ste po drugim temama gde smo kacili Moose testove, kako su prosli pojedini izvikani brendovi i njihovi modeli.

1 hour ago, Martin said:

Bacite pogled na Scalu - 1.5 tsi ima multilink pozadi. Prođe test sa 80 km/h.

Scala na broj manjoj MQB A0 platformi za segment ispod, na ovom testu prodje sa 79 km/h i ispade bolja od grupacijskih Golfa (69 km/h) i Leona u Sport modu (75 km/h) :D , a oba na pravoj Compact platformi (MQB Evo).

I u tom odmeravanju, fer je reci da je Scala bila u nekoj sporCkoj verziji :) . Treba obratiti paznju i na te detalje koji se, doduse kratko, ali ipak navode u svakom testu. Kao prvo, za Scalu su naveli "Sport Chassis Control", -15mm nize vesanje, elektronsku kontrolu amortizera, sigurno bolje GY Eagle F1 gume (od Turanze na Golfu ili EcoContacta), doduze uzi ali i nizi profil 205/45/18. Pogledajte samo sedista, retko koja ce na putu biti u toj verziji. I opet delimicno podupravljanje, a pri povratku u traku zadnji levi tocak u vazduhu i delimicno odskakanje u brzim prolazima. Kuckali smo se na nekoj od tema u vezi MultiLink na Scali, neko tvrdi da postoji u nekim verzijama, neko ne? Ali svakako odlican rezultat za takav budget pristup, bar u ovoj poboljsanoj verziji. Bilo bi lepo uporediti i rezultat neke standardne, kojih ce naravno biti najvise.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Martin said:

Da, baš je za poređenje sa M3 i AMG. :lol:

Mislim u smislu da ce scala 1.5tsi biti redja pojava od M i AMG modela :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li, ljudi, na kraju MultiLink ili ne :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalazim na razne kontradiktorne informacije, jedni tvrde da na MQB A0 ne moze MultiLink, drugi tvrde da ga ima (znam da Golf na vecoj MQB Evo naravno ima, ali samo u jacim verzijama).

Meni bi bilo logicno da ga u ovakvoj izvedbi i pozicioniranju modela nema, zato i pitam. Pogotovo sto na tu manju platformu i spoljne dimenzije ima onoliki gepek (skoro 470 l) i trunku veci WB od Golfa.

2 hours ago, Martin said:

Bacite pogled na Scalu - 1.5 tsi ima multilink pozadi.

Evo bukvalno identicne verzije koju si pomenuo i koja je bila na Moose testu - 1.5 TSI 150 DSG, u istom sporCkom trimu, itd... U testu se kaze da nema MultiLink npr.:

https://autoprova.be/2019/12/18/we-drove-the-skoda-scala-1-5-tsi-150-dsg-your-stylish-and-practical-friend/

 

Evo da ostane i na forumu, ako link nestane nekad:

 

Untitled.thumb.png.4d4bf62cc57aa9d791b78cec5967b00c.png

 

Pa je pitanje gde onda ima MultiLink, s obzirom da je sve slabija motorizacija? 2.0 TDI ne ide u Scalu, od dizela samo 115 1.6 TDI. A ostali benzinci su 1.0 .

Pa slobodno dopisite ako imate proverena saznanja, infromacije na netu su nesto tanke po tom pitanju.

 

SCALA_Technical_Overview-1920x1357.thumb.jpg.605c0f096f29de8e2be114e3a8404df3.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustva sa kupovinom Tipa su iz tehnicke teme o modelu prebacena u odgovarajuci podforum sa Savete pri kupovini:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteh na sajt gde nalazi knjiga o elekto instalaciji za Tipo, višejezično izdanje.

 

https://www.manualslib.de/manual/739390/Fiat-Tipo.html#manual

 

Sama knjiga može i da se skine, PDF je veličine oko 14,5 MB, možda ne bi bilo loše da je skine admin i postavi u deo foruma sa uputstvima,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lapsus...

 

PS: Nista mi ne prepustamo slucaju. Svaciji rad i doprinos se prati - @Zakeralo za moderatora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

polovniautomobili.jpg PolovniAutomobili: 2021. Fiat Nuova Tipo

 

Od kako se pojavila druga generacija Fiata Tipo - interesovanje tržišta ne jenjava. Više od 700.000 prodatih jedinica dovoljno svedoči o tome da postoji širok krug kupaca koji želi ekonomično rešenje prevoza, dok sa druge strane nema previše izbirljiv ukus. Na našem testu našla se sedan varijanta ovog bestselera, opremljena ''starim znancem'' zapremine 1400ccm, snage 95 konja. Šta sve podrazumeva paket opreme ''Life'' i kako se vozi novi Fiat Tipo - pogledajte u najnovijem testu:

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo su izbaceni rezultati prodaje za septembar 2021. Tipo je u Evropi prodat u 3.373 primerka.

Ili za Q3 2021. (prvih 9 meseci ove godine) - ukupno 31.648 komada:

 

Untitled.thumb.png.e20313b968e8345a4b61d3382475240d.png 

 

Mislio sam da ce MY21 verzije malo vise pogurati prodaju. Ali uzimajuci u obzir i ove zastoje zbog isporuke, ocigledno ce model u Evropi nastaviti da pada po -20% svake godine:

 

Untitled1.thumb.png.42893ce1dafbed0c53e431937eee8c8a.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se jos nekom desava da tipa svaki ili svaki drugi dan se "corner lights" opcija upali iako je iskljucim? Takodje primetio sam da mi se i units za potrosnju menjaju sami od sebe sa L/100km na KM/L ?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andrija93

Secam se da sam o slicnom bug-u caskao sa kolegom, jedino sto je u pitanju bio 500L.

Posto je kod drugih to radilo kako treba, na kraju je covek zakljucio da je problem bio u verziji firmware Uconnect-a :wacko: , odakle su se ti parametri setovali.

Flesovanjem na drugu verziju, kaze da je problem otklonjen:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/83182-fiat-500l-cross-corner-lights-da-li-je-moguće-trajno-isključivanje/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li se jos nekom desava da tipa svaki ili svaki drugi dan se "corner lights" opcija upali iako je iskljucim? Takodje primetio sam da mi se i units za potrosnju menjaju sami od sebe sa L/100km na KM/L ?? 
Meni se desilo par puta za 5 meseci da promeni jedinicu merenja potrošnje. Ne iritira me nešto specijalno, kad budem išao na prvi mali servis, pitaću dal ina neko azuriranje softvera.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji rezultati prodaje, za oktobar 2021. Tipo je u Evropi prodat u 2.314 primerka.

Ili za prvih 10 meseci ove godine - ukupno 33.962 komada:

 

Untitled.thumb.png.f22ab6ce4ca6e1f57b72a6b1a6912540.png

 

Ako se nastavi dinamikom kao zadnjih meseci, tesko da ce model dobaciti i do 40.000 kom u 2021. u Evropi. Ove godine, sa jedne strane su nove MY21 verzije, sa druge kasnjenja sa isporukama (i komponenti i krajnjim korisnicima). Ocigledno prodaju zadnjih godina drzi jedino Turska, iz tog razloga je ranije njihova drzava ulozila u produzavanje zivota modelu sa 2022., na 2024., kao i u MY21 verzije:

 

Untitled1.thumb.png.c2138c9240718713c34c659e2ff0d3ec.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...