Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta

Recommended Posts

Cekaj, puna cena Tipo Cross-a 1.0T je samo 1000€ niza od mog Tucsona 1.6T u slicnoj opremi???!!! :o

 

Oni lizu neke slicice ocigledno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je i Tucsonu org cena bila visa, ali se slazem da im cenovna politika nije bas na nivou.

Mada se generalno svi automobili poskupeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je standardna Fiat poilitika. Prvi put kada mi se Giullieta dopala, klotara bez opreme je kostala oko 19 000e. Par godina kasnije, odem ja da vidim isti model i motor (1.4 120ks ako me secanje dobro sluzi) za 12 000e.

 

Bas sam bio resen da je kupim, ali su ljubazna gospoda iz AK Kole u vise navrata uspela da ubiju moju zelju za kupovinom kola :D 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da sam oko 14 najnize video, potpunu klotaru, 1.4 105 ks cak ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

AutoservisEmisija.jpg AutoservisEmisija: Fiat Tipo Cross

 

1.0 GSE (turbo-benzinac sa 100KS/190Nm iz tri cilindra), i manuelni menjač:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.0 TBI Cross verzija

Gradska potrošnja - zaokružimo na 8l/100 km

kombinovana - 6,5 l/100 km

Capture.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/12/2021 at 8:17 PM, igor0511 said:

Ruku na srce i ostali to rade. Secam se kada sam uzimao Leona da je style (najniza) oprema bila 12900e, a FR 18900e za 1.2 tsi. Verovatno nisu ni ocekivali da iko pogleda 1.2 kada je malo skuplji bio 2.0, ali to je bio zvanicni cenovnik

Mislim da je 1.2 style bio 14.500, pa su podigli na 15.500 uz jos jedan komplet tockova na alu 15 i zimskim felnama... Pricali smo onda da sam hteo da ga pogledam, ali mi uleteo Auris!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultati za mart 2021., Evropa: 4225 prodatih primeraka Tipa.

Q1 2021, Evropa: 8976 prodatih jedinica:

 

Untitled.thumb.png.5f7624b3dc50c906f665c7b039b24481.png Untitled1.thumb.png.8e0735c10ba63525f6e347c9a6c1cc46.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam jednog u ZR. Isti , malo našminkan, višlji par santimetara. Inače sam zvao da pitam za zamenu, staro za novo. Cros u metalik plavoj u full oremi sa 10 inc ekranom doplata 8000 evra! Za 60 Nm na motoru i par sigurnosnih džidžabidža, za isti auto, sa menjačem od 5 brzina,  MNOGO!  Potrošnja ista, Malo agilniji motor, i sve ostalo ne vredi ovoliko para. Mada ovo moje nije iskustvo, samo info o razlici u modelima i ceni.:welcome:

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga video u salonu, ali, bio je zaključan. Kažu "prodat". I nije bilo šanse da ga razgledam iznutra ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Tipa 1.6 Multijet da li je u upotrebi problematični GMom 6stepeni ručni mjenjač ili je Fiatov mjenjač?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Nema bitnih razlika u enterijeru.

Opcija je 10 incni tablet i drugacija grafika instrumenata.

Koliko sam video u katalogu oplata prednjih vrata u donjem delu je od neke reljefne plastike u boji karoserije.

Ostalo je sve i dalje tmurno crno, za razliku od veselog 500L/500X!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76

16.800 su meni tražili za metalik i 10-ku za Cross opremu. Procena auta od 3 godine, u garanciji, Lounge paket (što je ozbiljna razlika u enterijeru od ostalih varijanti), servisiran redovno,sa 42K km max 8500E.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipo 1.4 HB Lounge . Kupljen i sve servisirano, i rađeno u istoj auto kući.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam, sviđa mi se taj povišeni klirens, led pozicije i štopaljke a i motor novije konstrukcije sa turbinom. E o tom motoru nisam našao skoro ništa jer se skoro pojavio pa i nema nekih utisaka iz prve ruke. Gledao sam neke klipove, deluje baš pristojno u vožnji, onako pravi porodični allarounder.
500x mi deluje manji dosta, nisam gledao specifikacije zapremina, mada mi I njega nude al mi je tipo lepši i komotniji.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče procene pri zameni staro za novo, kada sam se nedavno raspitivao za nov 500L Sport 1,3 MJ (sa par opcija), meni su moj 500L 1,6 MJ 105 iz 2015 procenili na 7.000 ( dva dilera dala istu procenu ), a sama zamena „staro za novo“ ( za 500L ) podrazumeva i dodatni popust od 2.200, pa to „na oko“ deluje kao da ti ga procenjuju na 9.200. Ali, nov 500L Sport 1,3 MJ (sa par opcija), uz „akcijski popust“ od 3.410e, ima tako bolesnu cenu ( 19.490e ), da im džaba i procena starog vozila i mogući dodatni popust od 2.200 za zamenu staro za novo. I to zato jer nov Renegade 1,6 MJ u top opremi ima da se nadje i za samo 21.000 (metalik siva je gratis), a to je samo 1.500e više od cene za onog 500L sport-a sa 1,3 MJ (pri čemu je oprema ta dva vozila bukvalno neuporediva, tako da ne bi smela da postoji tako mala razlike cene čak i da su oba modela sa 1,6 MJ od 130 ks, a ne kao sada, jedan sa 130 ks, a drugi sa 95 ks). Drrugim rečima, nov 500L bi morao da košta značajno manje nego ga oni sada nude, što se vidi i kada se njegova cena poredi sa cenom Tipo Cross-a. Jer, na sve pakete i motore može da se dobije isti popust. Pa tako i Tipo Cross 1,6 Mj 130 ispadne maltene jeftniji nego 500L Sport 1,3 MJ. To prosto nije u redu. Po meni.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da im i ne treba vise realno. Eventualno 1.6 mjet. 
 

Pretpostavljam da ce u nekom trenutku 1.0 da zameni 1.4, a ostalo da se nastavi. Imaju vec lepu prodaju tako da im ne treba nesto revolucionarno

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

Eventualno 1.6 mjet. 

 

Svakako im treba i to u ponudi. Da nemaju novi, ekološki usaglašen 1,6 MJ ( sa 130ks), razumeo bih što ga više nema u ponudi i uz 500L. Ovako mi zaista nisu jasni.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...