Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta

Recommended Posts

I velika razlika u ceni izmedju 1.4 16v i 1.0T, otprilike kao razlika izmeddju 1.3mj i 1.6mj! :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je samo 1.000e razlika kod dizela od 95 i 130 ks. Nigde nema tako jeftine razlike. Ranije je više kod dizela koštao prelaz sa 105 na 120 ks. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Mislio sam na tursko trziste, razlika je oko 30000 TL izmedju dva dizela ili benzinca.

To je vise od 3000 eura!

Nema jos cenovnika za Tipo MY2021

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

FCA Srbija predstavlja Novi Tipo Cross i na našem tržištu

 

Vreme je za otkrivanje novih puteva i to sa savršenim partnerom za svakodnevne avanture. Novi Tipo Cross, je Crossover spreman da vas iznenadi svojim privlačnim izgledom, boljom tehnologijom i unapređenim performansama.

 

Detaljno o Tipo Cross

 

Kada otkrivate nove puteve sve je pitanje stava. I naravno opreme. Dobra vest je da Tipo Cross ima i jedno i drugo. Od svoje prepoznatljive narandžaste boje, preko redizajniranih branika i svetala za maglu, do metaliziranih krovnih nosača, pragova i zaštite podvozja. Novi Cross DNK je pred vama, i u stanju je da vas odveze gde god poželite, a uz full led tehnologiju ce vam osvetliti svaki put kojim se krećete.

 

Novi LED farovi

cross tipo01.jpg cross tipo09.jpg

Cross pogled, koji osvetljava svaki put ispred Vas.

Najbolja vidljivost, sa tehnologijom koja obezbeđuje manju potrošnju.

 

Nova LED zadnja svetla

cross tipo02.jpg cross tipo010.jpg

Ostavite Cross potpis iza sebe. Nepogrešivo osvetljenje i sa zadnje strane.

 

Cross detalji

cross tipo03.jpg

Ice mat završna obrada.

 

Crne lajsne

cross tipo04.jpg

Pružaju Cross stav lukovima točkova.

 

Potpuni Cross duh

cross tipo05.jpg

Specifične bočne lajsne i ice mat krovni nosači: upadajte i oživite avanturu.

 

Poseban branik i maglenke

cross tipo06.jpg

Diktirajte svoje uslove gde god poželite da idete.

 

Nove aluminijumske felne 17-ce od dijamantskog oblika

cross tipo07.jpg

Ostavite trag na svakoj putanji, sa stilom.

 

Hromirani novi logo

cross tipo08.jpg

Neka svaki put upozna tvoje ime, sa sjajnim slovnim FIAT logom na prednjoj strani.

 

Sjajna crna rešetka i okviri

cross tipo011.jpg

 

Novi Tipo Cross krasi napredna tehnologija
Sve informacije o vasem putovanju vidljive su na instrument tabli u boji od 7''. Novi, opcioni infotainment od 10.25'' sa touch screen ekranom obezbedjuje vam posebno iskustvo tokom vožnje kako u pogledu muzike tako i u pogledu navigacije. Sa Wireless Apple CarPlay konekcijom, korišćenje vašeg telefona je lakše nego ikada. Možete telefonirati, slati poruke, koristiti navigaciju, slušati muziku i još mnogo toga a da ne gubite fokus pri vožnji. A sa novim opcionim wireless punjačem vaš pametni telefon će uvek biti povezan i napunjen.

 

Novi Tipo Cross nije jedina novina kada je Tipo porodica u pitanju: Celokupna Tipo gama je puna iznenadjenja. Novi Tipo City Cross kombinacija je tradicionalnog pop nivoa opreme i Cross izgleda. Life gama dostupna je u tri verzije: Tipo, City Life i Life. Tu je I izbor izmedju tri tipa karoserije Hatchback, Station Wagon ili Sedan koji će vama I vasoj porodici omogućiti ispunjenje svih potreba. A unapređene performanse obezbediće vam iI osvežena gama motora: benzinski 1.0 motor sa 100ks i dizel motori 1.3 95 ks i 1.6 130 ks koji su još efikasniji i jos ekološki prihvatljiviji.

 

Novi Tipo Cross

FCA Cenovnik za Tipo Cross

 

stellantis logo vesti.png

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

 

Hromirani novi logo

 

1763951510_crosstipo08.jpg.05a42254293d9e58ec036cefde57bc7f.thumb.jpg.08e765d6c327fddd1a76068e5a942a49.jpg

Do kraja produkcije, deluje da Fiat nije uspeo da u potpunosti ovlada tehnologijom proizvodnje plavih, pa crvenih bedzeva.

Ocigledno se komplikovana tehnika sastavljanja iz dve komponente vremenom pokazala kao neresiva, pa se preslo na jednostavnije resenje. Da li su bili razbijani kamencicima sa puta, odlepljeni, naceti vlagom, otpadali - kako god, prodavci stikera za reparaciju na aparatima :D :

 

maxresdefault.thumb.jpg.6fa4931fb16d70027bbc3b128b644461.jpg

 

Salu na stranu, odlicno mi izgleda ovo novo resenje logoa. Uz "namrgodjeni" i zalomljeni DRL ovako sa gornje strane, Full LED farove, izmene na braniku i maglenkama - sama pojava automobila deluje daleko agresivnije i atraktivnije nego verzije sa pocetka produkcije. Sto se mene tice, sve pohvale za unapredjenja u eksterijeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako krece i Tipo MY21, pa cemo pratiti kako ce ga evropsko trziste prihvatiti.

Rezultati prodaje modela, za januar i februar 2021., Evropa:

 

t1.thumb.png.849b1c6423eba148daa505ef26c5f929.png t2.thumb.png.86d8d8687e580b1dafd5aa289fcf2479.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i pametnije, generalno. Prve verzije obicno budu sa sitnim bubicama, koje se kasnije kroz produkciju ispeglaju.

A Tipo je dobio i nove motore (koji se, doduse, vec odavno ugradjuju) ali i dosta opcionala u opremi. I naravno novu cenu :D .

3 hours ago, moron said:

Lepa vest, moram da odem da vidim :)

Sa zadovoljstvom cu procitati detaljan izvestaj naseg oficijalnog FLCS testera mesta na zadnjoj klupi ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć sam se bukvalno zaljubio u jedna kola iz davne 2003. godine. Drugar nedavno kupio Yaris Verso. Vozilo kome je veća visina od širine  :) Vozilo u kome i na prednjim, a i na zadnjim sedištima, imam oko 10 cm slobodno iznad glave  :) Neverovatno.

Verujem da će mi u Tipo Crossu nedostajati pozadi malo za glavu i trup "psa jazavičara"  :) Ali, treba probati. Nada umire poslednja.

 

viber_image_2021-04-11_22-06-58.jpg viber_image_2021-04-11_22-06-51.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Tipo Cross ima istu kabinu kao HB, tako da nemoj ocekivati previse...

Nazalost enterijer je i dalje sumorno crn (vidi oplate vrata i centralnu konzolu).

Mislim da je suludo placati 50% vecu cenu za zastareli model iz 2016-e, sa par bezbednosnih uredjaja bez kojih svi mozemo i i maleni troclindras...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se sećam razočarenja komforom za moju visinu i proporcije tela kada sam pre par godina seo u salonski Tipo SW i HB. Bez dileme, tu ima sasvim dovoljno mesta (i napred i pozadi) za ljude prosečne visine. Ali, za one koji su "preko" - "mrka kapa".

Ipak se nadam čudu kada je pitanju Cross  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, italiano said:

@moron

Mislim da je suludo placati 50% vecu cenu za zastareli model iz 2016-e, sa par bezbednosnih uredjaja bez kojih svi mozemo i i maleni troclindras...

Pa nije baš 50%, poznajem neke koji su kupili Tipa 1.4 u Lounge opremi, on je vredeo 13.500eur (što je opet bilo van mojih rezona al.. ) tako da je razlika na lounge 3.000 sa štedljivijim motorom, privlačnijeg izgleda, par sigurnosnih sistema... dal to vredi 3.000 ili 2.000 ko će ga znati :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruku na srce i ostali to rade. Secam se kada sam uzimao Leona da je style (najniza) oprema bila 12900e, a FR 18900e za 1.2 tsi. Verovatno nisu ni ocekivali da iko pogleda 1.2 kada je malo skuplji bio 2.0, ali to je bio zvanicni cenovnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare bolje uzeti 500x na akciji za 15990!

120ks umesto 100, ozbiljniji automobil, daleko kvalitetniji enterijer...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/12/2021 at 4:02 PM, moron said:
Ja se sećam razočarenja komforom za moju visinu i proporcije tela kada sam pre par godina seo u salonski Tipo SW i HB. Bez dileme, tu ima sasvim dovoljno mesta (i napred i pozadi) za ljude prosečne visine. Ali, za one koji su "preko" - "mrka kapa".
Ipak se nadam čudu kada je pitanju Cross  

Razlog zasto je mene" kupio" Scenic III. Sve sto mi se svidjalo i ulazilo u razmatranje je palo u vodu kada sednem, pogledam oko sebe i namestim sediste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji diletant im je na toj web stranici radio onaj popis i opis bezbednosne opreme noovg Tipo Cross-a. Zaboravio je da iz cenovnika prepiše jednu bitnu stavku/poziciju (koja je kod baznjaka opcija pod šifrom 412 + 7Z6 ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar pre Lounge u HB i SW nije imao bogatiju opremu ? Alu felne ? Sada je, čini mi se, više opcija ...

A serijska oprema Tipo Cross-a je bogatija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo promešali opcije, ali ponuda je po mojem mišljenju u skladu sa prethodnom, čist redizajn i nije doneo neko povećanje cena, s obzriom da znači sada za 12.000 eur može da se uzme redizajnirani 1.4  (maska, znak. led...) sa alu felnama i svim onim što je imao i street i forte posle + 7'' multimedijom sa andriod što znači da nema onu ''budžu'', tako da je od tog forte skuplji  par stotina a opet ima nešto plus. Ovaj srednji nivo opreme ima i dalje staru verziju cajgera, full digital je u narednoj. Verovanto će posle nekog vremena i HB 1.0 doći po nekoj akcijskoj ceni od oko 14.500eur u srednjem paketu, jer evo na primer SW nema u ponudi sa 1.4 motorom i cena mu je akcijska 15.100 eur srednji paket. Alu felne 16'' su im ekstra dizajna. 

Edited by djole81ar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...