Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta

Recommended Posts

Moj stilo bio 2004. god. sa pravih predjenih 120 000km, svi se cudili ko je mogao za 3 godine da predje toliko, a oni se i danas prodaju sa tom kilometrazom. Ja ga vozio do  2011, a posle ga dao ocu, koji ga je prodao pre 6 meseci za 2400 sa malo preko 200 000km

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa pravih predjenih 120 000km, svi se cudili ko je mogao za 3 godine da predje toliko, a oni se i danas prodaju sa tom kilometrazom.

:laughing:

Pa to je to, racuna se da je godisnji prosek oko 35k godisnje. Ovde svi po placevima vozeni bas tako, max 3-4 godine :) ... Da ne offujem, posto je tema novi C segment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da kome je taj naziv bio upucen ali si i ti prozvao nas ostale.I meni su se cudili kad sam uzeo punta davne 2003 i govorili sto nisam uzeo golfa.A ja se sit navozao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisli smo u off, neka neko negde prebaci, ali sa tih 120 000 je stvarno izgledao kao da je iz salona izasao. I sam sam se cudio kako je moguce? Posle sam utvrdio da je bio vozilo firme General Electric, vozila ga neka zena koja je jedinu vidljivu stetu napravila jer je cipelom sa stiklom pocepala pod ispod kvacila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuti delovi oko nekakvog sanduka, komentarisali ste o tome danas jer niste provalili da je to skinuto još juče. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Misljenje o ukusima bi trebao da zadrzis za sebe, listajuci ovu temu na brzinu, vidim da si pljun'o vec dva Fiat modela ;)

 

Pa ja sam i rekao na pocetku da cu da ga napljujem (Egea\Tipo),  ne zbog toga sto mrzim Fiat ili ti sta god, Na kraju krajeva vise od 6god. vozim Stilo i zadovoljan sam s njim..... Jes da je gadan al radi pos"o ;)

To je zato sto mislim da Fiat moze mnogo bolje, Za mene je Fiat uvek imao Sportsku dizajnersku notu koju je trebalo da nastavi da prati.....

Zato su GP i Bravo dobili epitete Mali Maserati i mali Ferrari.

 

Od mene, Peticija Fiatu da vrati Maserati/ ferrari  stajling u svoju gamu..... :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napljuvati auto zbog mana i nedostataka, svakako podrzavam ali

Pa dobro sad covek ima pravo na svoje misljenje (iako se ne slazem snjim).

Ne razumem sto svaka diskusija predje u svadju:question:

Pogrešna percepcija, ja sam samo onu staru "o ukusima se ne vredi raspravljati" stavio u malo ostriji kotekst. Toliko o ruznoci ili finoci svih modela, svih marki automobila :) Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rano je za mane i nedostatke ovog automobila, mislim da jos ni jedan nije prodat.....

U svakom slucaju radi se o Low cost segmentu, gde je konfor i kvalitet u drugom planu, bitno je koliko se dobije za ulozen novac, a u prodaji ce cena svakako igrati veliku ulogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rano je za mane i nedostatke ovog automobila, mislim da jos ni jedan nije prodat.....

U svakom slucaju radi se o Low cost segmentu, gde je konfor i kvalitet u drugom planu, bitno je koliko se dobije za ulozen novac, a u prodaji ce cena svakako igrati veliku ulogu.

 

Prodano ih je, a ja sam pisao nešto o tome i to:

 

Na jednom talijanskom forumu jako pozitivne kritike na Tipo. Vozili ih ljudi jer ovi vikend u FIAT salonima im bili nekakvi dani otvorenih vrata.

Uglavnom se svi slažu da je jako fina izrada sa mekanom plastikom gdje treba biti, jedini zamjerka na panele na vratima. Kažu da su štedili ali tamo gdje se vizualno ne vidi tek tako

Iznimne pohvale u pravilu na C635 mjenjač i rad 1.6 dizela motora za kojeg kažu da je tiši i uglađeniji nego prijašnje verzije 1.6 JTD-a, a po običaju odlično vuče.

Citirat ću čovjeka, inače iz Hrvatske koji rade u Italiji:

paneli na vratima kao i na bravu

, a evo i link na post na alfist.hr.

http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=77350.msg1581941#msg1581941

Za prodaju je istina da dobar dio nije isporučen u tom trenutku ali su kaparani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 102. i 103. je opisan postupak zamene sijalica

http://aftersales.fiat.com/eLumData/EN/00/356_TIPO/00_356_TIPO_603.99.859_EN_01_11.15_L_LG/00_356_TIPO_603.99.859_EN_01_11.15_L_LG.pdf

Zamena desnog oborenog je malo problematična i migavci, mada migavci jako retko pregorevaju. Dobra strana je što postoji DRL i serijski je, pa će kilave H7 u kratkom svetlu biti pošteđene rada i po danu.

 

Novi render hatcha... :whistle:

 

cxcv990931.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim sijalice se napred  menjaju slicno kao na Meganu,  :realmad:, ali ne izgleda lose. Bilo bi dobro kad bi napravili sa 3 vrata.

Edited by statichawk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vec crta agresivnosti koja im fali, ovo mi se vec svidja.

'Ajmo jos enterijer raz_081.gif ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U naslovu te slike stoji ipak "punto 2017". :)

Na onim špijunskim slikama u toku testova, ne deluje kao da će se spreda nešto posebno razlikovati od sedana. LED dnevna svetla u farovima će sigurno biti. Ne znam da li će se noćna svetla kod hatcha, pored halogenih, nuditi i u LED tehnologiji ili u bilo šta drugo naprednije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To je vec crta agresivnosti koja im fali, ovo mi se vec svidja.

'Ajmo jos enterijer raz_081.gif ...

S ovim se vec slazem, ako do kraja bude ovako, zguza je odlicno odradjen hatch..... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Fiat Tipo u Srbiji od 10. januara

 

fiat%20tipo%20srb.jpg

 
Novi Tipo u Fiat mreži ovlašćenih dilera u Srbiji možete naći od 10. januara. Cene za sada nisu objavljene. Ovde treba podsetiti da je Autobest žiri, sačinjen od 26 evropskih novinara, nedavno odabrao Fiat Tipo za Best buy auto za 2016. godinu u Evropi. Ujedno, 10.01.2015. će biti poznate cene za Opening edition u SRB. Ali, ako hoćete da saznate cene pre svih, odnosno dan ili dva pre 10.01.2015., prijavite se na poseban FCA sajt za Fiat Tipo:
Kliknite OVDE

 

Zakažete probnu vožnju ako želite, i tako preduhitrite sve ostale koji će čekati 10.01.2015.. Em ćete dobiti (na Email) cene pre svih, em ćete imati prednost da ostvarite svoju zakazanu probnu vožnju. Možete kod bilo kod ovlašćenog prodavca u FCA mreži (dilera).
 

960x700.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno slikaj sve što ti se učini važnim, plus kad napišeš utiske, eto kompletnog ličnog testa novog Tipa. :thumbsup::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...