Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta

Recommended Posts

Po meni ocekivano i logicno, bilo bi steta da ne iskoriste i taj adut, ako ga vec imaju... GSE vrlo lepo deluju po specifikacijama.

Izbaceni su rezultati za novembar 2018., Tipo je posustao sa prodajom u drugoj polovini godine. Racunam da ce cela 2018. biti na oko 100 000 komada. Sto mu dodje oko 20% manje u odnosu na prethodnu godinu, koja je ocekivano bila pik prodaje:

 

Untitled1.thumb.jpg.b248793da53bb0273620f4fdd3189b64.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i tek od tada može Tipo Sport biti stvarno ''Sport'' imajući u vidu performanse novih benzinaca :thumbup: , a ne samo na promo materijalu kao sada.

 

Ni tada neće moći naravno da se meri sa onim pri vrhu, a kamoli sa samim vrhom C sportskog segmenta po performansama, ali barem neće biti potpuno smešno videti oznaku ''Sport'' na autu sa ispod 100 konja u C segmentu, jer je trenutni ''izbor'' motora: 1.4 atmo, 1.4Turbo, i dizele 1.3 MJet i 1.6 MJet...ali opet i tu samo do 120 konja. Razumem da je to nekada samo naziv paketa opreme (mnogi proizvođači slično rade)...ali će to suštinski i dalje biti prvenstveno samo paket opreme čak i ako stave jače nove benzince...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/18/2019 at 5:03 PM, neshaoct said:

...i tek od tada može Tipo Sport biti stvarno ''Sport'' imajući u vidu performanse novih benzinaca :thumbup: , a ne samo na promo materijalu kao sada.

1.0 je odavno u planu, za 1.3 ne znam. Da, može se ugraditi. No što je zanimljivo. Ne postoji 1.3 sa manualnim mjenjačom. Uvijek je DCT ili ako je 4x4 onda ZF 9HP automatik. No mislim da ne bi bilo puno žalbi na 1.3 sa 150 ili 180 KS uz DCT, osim naravno cijene.

 

A mislim da je 270 do 285 Nm na 1850 o/min stvarno puno za benzinca tog obujma. Naime u Americi je 500X facelift dostupan samo sa motorom od 180 KS i 285 Nm. Zanimljivo da kod Renegedea i svih ostalih verzija piše da ima 270 Nm. Ne bi me iznenadilo da je ovdje samo malo jači overboost

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel onda planirano i za Giuliettu dok je jos u ovom 'obliku' ili ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, N.N. said:

1.0 je odavno u planu, za 1.3 ne znam. Da, može se ugraditi.

Mislio sam pre svega na 1.3. :thumbup: 

I te performanse mu dođu nekakav minimum da se onakav paket opreme može nazvati barem ''Sport Line'' ili nešto slično...ono, i dalje to nije dovoljno da bude dostojno imena ''Sport''...ali da barem može nekakav ''Sport Line''. :D 

Da ne pričamo o Abarthu, ali to razumem...Tipo od samog starta, tj. od toga kako je zamišljen nije bio predodređen da ide do visina Abarth performansi.

 

=====

 

Ovako bi mogao da izgleda Fiat Tipo Abarth

 

188240-fiat tipo abarth.jpg

 

Fiat je nedavno prikazao Tipo Sport, ali se tu pre svega radi o stajling paketu, bez promena na mehanici. Ali šta ako bi u Fiatu ipak odlučili da naprave pravi sportski Tipo, i to u Abarth izdanju? Kao tema za razmišljanje stiže ovaj render nemačkog magazina ''Auto Bild'' na kome je prikazan upravo sportski Tipo Abarth. Tipo Abarth će najverovatnije ostati samo zanimljiva ideja, i to u vidu sportskog hatchbacka sa atraktivnijim aerodinamičkim paketom, crnom saćastom maskom sa Abarth logom, crvenim retrovizorima, crnim alu točkovima, crvenim kočionim kleštima, modifikovanim oslanjanjem i sportskim izduvnim sistemom. Ostaje pitanje šta bi se nalazilo pod haubom jednog ovakvog automobila, da li 1,4 litarski turbo ili nešto drugo?

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipo/Egea je u nešto više od 3 godine prodan u već preko 420000 primjeraka. Krajem 2015. je prodan u nekih 6500 primjeraka, većina u zadnje 3 godine. Već je preskočio Bravo II, a vjerujem da će negdje tokom 2020. preskočiti i Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od toga u Evropi oko 286 000 komada, evo izbacen je i decembar 2018. Druga polovina godine zabrinjavajuce tanka, posto model polako izlazi iz pika (usao vec u 4. godinu na trzistu):

 

Untitled1.thumb.jpg.1f0859aa082239e8b5ea5308337a1973.jpg

 

Ako gledamo samo Evropu, trebalo bi da krajem 2019. ocekivano prebaci Bravo, koji je bio na oko 350 000 komada. Stilo (oko 630 000), ubedjen sam da nema sanse na evropskom trzistu - generalno prodajni rezultati u Compact klasi kao tada mogu samo da se sanjaju. Moze se i uporediti, Stilo je do sada imao tacno po 50 000 komada vise u svakoj punoj godini (krenuo krajem 2001.):

 

Untitled2.thumb.jpg.3f15fb8c20726827247f7bb00b291927.jpg

 

Jedino mozda ako ne budu osvezavali modele u C klasi na jedno 10+ godina, kako su krenuli :) . Tipo u ukupnoj cifri prilicno cupa prodaja u Turskoj koja cini skoro 30% (oko 112 000 komada), nesto sitno je u UK (oko 6000) i kao Neon preko bare (oko 9000).

Slazem se, neocekivano dobar rezultat sa Compactom za manje zahtevna trzista - koncept kojim su poentirali i drugi proizvodjaci u jos nekim klasama.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi se nastavili dobri prodajni rezultati Tipa 2019/2020 bi morao doći redizajn modela. Ako ne bude redizajna, model će se sam od sebe ugasiti za 2 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evropa 2018., konacni rezultati za Compact segment.

Tipo 102.300 komada, -17% u odnosu na 2017. i pad sa 8. na 9. mesto. Mislim da je ovaj graficki prikaz najslikovitiji za odnos podaje i modela u C klasi, da ne kacim tabele:

 

Untitled2.thumb.jpg.aed8b781ec419c6f9b76c463d55e8cc4.jpg

 

Ceo segment je u minusu 9% u odnosu na 2017. sa 2.13 miliona jedinica. Trenutno je na drugom mesto po ucescu u ukupnoj prodaji sa 13,8% (u odnosu na proslogodisnjih 15.1%). Tako da mu vec prilicno duvaju za vrat i mali i kompaktni crossoveri sa 12.6% i 11.3% .

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ni u drugim taborima ne cvetaju ruze,Fiat je i dobar kako je Italija zaglibila u blatu,koliko ima zaduzenja,pa gori su od nas,al takav im je mentalitet,da svabe imaju dara za dizajn kao talijani,gde bi bili.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...