Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta

Recommended Posts

6 hours ago, vagenovac said:

ali da su stavili 1.4b 170, 2.0d 170, 1.8t sa 235 za abartha cela prica bi bila mnogo ozbiljnija

 

+1

 

Ocekujem da nesto od ovoga i ubace u ponudu.Iako je malo verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kući imam Fabia Combi treće generacije. Moram priznati da je auto jako prijatan za vožnju, čak i na duže ture, obzirom kojoj kategoriji pripada, i ne poričem i jednog trenutka da su Škode generalno dobri automobili. 

Ali enterijer tog automobila je jedna skupina najplastičnijih i najtvrđih materijala što postoje, sve to u kombinaciji sa suvim, bezdušnim i nekreativnim vagenovskim dizajnom.

Potpuno isti enterijer je kod Rapid-a. Ako posmatram npr. sa tog aspekta, Tipo je klasa iznad! Da ne pričamo o ponudi opreme, i šta Tipo nudi sve u klot varijanti. Uzimjaći to u obzir, osvrnuo sam se na činjenicu da Tipo i Rapid nisu automobili koji treba da stanu na crtu.

Što se mene tiče, potpuno je realno da mu je Octavia konkurent. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/19/2016 at 4:28 PM, totti said:

Ja ne znam šta to znači da se izvrsno prodaje (i gde), ali ja za 8 dana boravka u inostranstvu nisam video NI JEDAN komad na ulici.

A pritom, video sam čak i Maserati Levante i Fiat 124 emoji6.png

 

On 9/19/2016 at 4:33 PM, vagenovac said:

Ne pratis, izvrsno se prodala 722 tipa u italiji, samo jako :D

 

Prva polovina 2016. godine, Evropa:

 

.

.

.

Škoda Rapid: 34.963 komada
Citroën C4: 28.715

Honda Civic: 24.921
Mazda3: 24.124
Fiat Tipo: 21.819

.

.

.

 

Naravno, Fiat Tipo je u prvoj polovini godine tek stizao na sva tržišta, plus su još kasnije stizale verzije hatch i karavan, pa će ove cifre još otići gore.

Evo poređenja u junu i julu 2016. što daje malo realniju sliku:

 

- Škoda Rapid 

June: 6.587
July: 5.050

Total: 11.637

 

- Citroen C4

June: 5.327
July: 3.970

Total: 9.297

 

- Honda Civic

June: 4.069
July: 3.036

Total: 7.105

 

- Mazda3

June: 4.640
July: 4.003

Total: 8.643

 

- Fiat Tipo

June: 5.056
July: 6.309

Total: 11.365

 

Faktički, ovi su već svi preskočeni :D , ali to tek znači da se ulazi u onu ''pravu konkurenciju'', naročito nakon što je kompletirana gama sa hatch i karavan verzijom, tj. sad treba videti do kraja godine kako će ići mesečna prodaja u poređenju sa Kia Cee’d, Hyundai i30, Renault Megane, Toyota Auris...to su modeli koji su se ukupno tokom ta ista dva meseca na istom tržištu prodavali od nekih 13k-14k, do 20k...dok je novi Tipo stigao na 11.3k u toku ta dva meseca. Novije podatke nisam našao, mrzi me da dalje tražim...

Naravno, ako se i oni preskoče, onda se ulazi na sam vrh segmenta, gde su VW Golf, Opel Astra, Škoda Octavia, Ford Focus, Peugeot 308. To je prvih pet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Mislim da je nekima to teško objasniti, čak se nerijetko od pojedinaca izvrću podatci. 8. mjesec je npr. tradicionalno najslabiji u Europi, a Tipo se prodao u 2169 komada u Italiji i 722 u Njemačkoj. I kao što sam ranije napisao vjerujem da će Njemačka sa većom dostupnošću hatchbacka i dolaskom karavana još ići gore. Brojke su dobre i ima pogodnost što skoro nitko drugi nema. Iz iste tvornice se opskrbljuju Europa, sjever Afrika i Bliski istok. Znamo da je svaka dodatna tvornica i dodatno ulaganje kroz njeno opremanje za taj model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipo najprodavaniji u Turskoj.

 

Quote

The Egea, launched last October to replace the Linea, has never topped the sales charts in Turkey. That was until this month when it sells a whopping 2.907 units for a 4.3% share and is propelled into the year-to-date lead at 24.352 units above the Ford Courier at 23.076. Its predecessor the Fiat Linea ranked in the annual #1 spot in Turkey in 2012 and 2013.

 

http://bestsellingcarsblog.com/2016/10/turkey-september-2016-fiat-egea-triumphs/


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turci verovatno imaju i dobre cene kad je samo tamo najprodavaniji

 

On 9/19/2016 at 7:36 PM, Dante Bg said:

Ocekujem da nesto od ovoga i ubace u ponudu.Iako je malo verovatno.

 

 

Biće ali ne za naše tržište i ako bude, biće cifra

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIAT-ova ponuda "staro za novo" do kraja 2016.
Posebno kreiran lojalti program omogućava vlasnicima FIAT vozila u Srbiji da zamene svoj automobil za novi model iz proizvodnog programa ove kompanije, dok će stari automobil iskoristiće se kao učešće za kredit.
Izvor:  ponedeljak, 24.10.2016. | 13:22
 


FIAT Tipe sedan (ilustracija)
Lojalti program dodatni je bonus za sistem zamene "staro za novo", ukoliko se za zamenu koristi FIAT vozilo. Ponuda nije ograničena samo za vlasnike Punto Classic modela već važi i za ostale modele FIAT programa.

Na konkretnom primeru modela Punto, to bi značilo da vlasnik doveze automobil na procenu kod nekog od ovlašćenih prodavaca komapnije FCA Srbija. Na iznos procene doda se vrednost od 1.300 evra u dinarskoj protivvrednosti, kao bonus u slučaju da je klijent odlučio da kupi FIAT Tipo sedan, ili iznos od 800 evra u za kupovinu nekog drugog modela. Zbir ove dve sume dovoljan je kao učešće za kredit prilikom kupovine novog modela iz FIAT game, kažu u tom proizvođaču.

Ponuda se odnosi isključivo na vlasnike FIAT vozila i važi do kraja 2016. godine, a više detalja može se saznati na zvaničnom sajtu.

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2016&mm=10&nav_id=1191527

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Fiat tipo osvojio samo 3 zvezdice na kres testu u standardnoj opremi:

http://www.euroncap.com/en/results/fiat/tipo/25457

i samo 4 zvezdice u sa boljom sigurnosnom opremom:

http://www.euroncap.com/en/results/fiat/tipo/25458

podeticu vas da je sunovrat prodaje Fiata u Americi poceo sa ovim kres testom, plasim se iste sudbine Tipa u Evropi: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...