Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta

Recommended Posts

Zato se i čudim. Lično bih pre žrtvovao elemente udobnosi ( aut. klima, tempomat, naslon za ruke..) pre negoli bezbednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican, treba mu dati malo vremena da se pokaze, za god/dve taman ulazi u moje interesovanje za veci auto a do tada ce se videti kakav je!... Ovi motori su provereni, Linei koja se pravi u Turskoj nista ne fali, cena je srazmerna autu...to sto je u Evropi normalna cena za nov auto oko 20000e a kod nas se jedva skupi i za 10000e nije ni Fijatova niti bilo kog drugog proizvodjaca briga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se mimoisao sa jednim metalik sivim na batajnickom drumu, ali nisam stigao da ga lepo osmotrim, iznenadio me, nisam ocekivao da ce tako brzo da se pojave na ulicama... Nije imao klasicne tablice nego neke papirne na soferci, pretpostavljam proba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utisak na prvu, kao pojava na putu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.najboljiauto.com/fiat-tipo-skup-kosta-13-500-evra/

Bas gledao cenovnike, za ove pare ima Corola sa 1.6 benziski motor i 5god garancija bez ogranicenje na KM.... Pa pitanje je da li je bas Best Buy.

 

Corolla 1.6 je 15900, a 1.4d je 18300, sa PDV-om!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e hebo li vas patak, ovde se gadjate nekim online cenovnicima a kad odete u salon, druga priča.

Cena zavisi od umeća cenkanja i stanja u džepu, keš ili kredit, pogotovo oko Nove godine

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utisak na prvu, kao pojava na putu?

Nemam nikakav utisak posto sam kasno skontao sta sam u stvari video.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

http://www.najboljiauto.com/fiat-tipo-skup-kosta-13-500-evra/

Bas gledao cenovnike, za ove pare ima Corola sa 1.6 benziski motor i 5god garancija bez ogranicenje na KM.... Pa pitanje je da li je bas Best Buy.

 

Corolla 1.6 je 15900, a 1.4d je 18300, sa PDV-om!

 

Tacno, a Tipo sa 1.4 12.500, koja bi bila cena za 1.6?

 

Kad pricamo za dizel Octavia Ambition 1,6 TDI CR DPF 81 kW/110 ks 5G 16.500eur 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih sudio dok ga ne pogledam i ne provozam, ali mi se čini kao da niko ne pogleda Škodin cenovnik pre nego što izađe sa svojim. Oktavija je veći auto od Tipa, o kvalitetu kao što rekoh ne bih jer ne znam, ali cena tu negde. Kapiram da Fiat ide na varijantu da ponudi malo više opreme, ali generalno to što nude više od Škode su mahom sitnice i gluposti bez kojih se može. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh i ja na ulici jednog. Definitivno nije auto za kojim bih se okrenuo, ili da ima nešto što već nije viđeno na drumovima...

Mogu da kažem da ne izgleda loše, ali to je sve. Ne ostavlja neki snažan utisak. Siva boja je bila u pitanju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas imao priliku da provozam novog Tipa pa da kazem par reci o njemu i moj utisak :)

zza108.jpg  zza109.jpg  zza110.jpg
 
Svidja mi se auto. Za razliku od prethodnih modela sve to deluje dosta kvalitetnije. Zavrzna obrada je dobra. Sve je lepo kvalitetno i ok na dodir.
 
zza116.jpg
 
zza111.jpg  zza112.jpg  zza113.jpg
 
zza115.jpg  zza117.jpg  zza118.jpg

Takodje me je iznenadilo to sto ima dosta prostora unutra. Cak i ja sa 150kg sam se smestio kako meni odgovara i sedenje je bilo super. Svi tasteri su pregledni i pristupacni vozacu . Jedino sam primetio da na vozacevoj strani gde su komande za podizace prozora deluju malo nepristupacno ( teze doci do njih onako kako sam se ja namestio ... )

Mora da pohvalim i instrument tablu koja mi se bas svidela. Mislim da su je full odradili i po meni je lepa.
 
zza119.jpg
 
Generalno pogled sa strane vozaca je lep. Jedino sto su mozda mogli celo osvetljenje da ubace u belo kao i na tabli ;)
 
zza120.jpg  zza121.jpg
 
Seo sam i pozadi da vidim kakva je situacija sto se toga tice i nije lose. Ima dosta prostora na zadnjoj klupi. Mozda ne za 3 osobe ali 2 osobe komotno i bez umora da se voze.

Gepek je prilicno veliki. Mislim da je 520L ima dovoljno prostora za 2 leša :D

Sto se motora tice tu i ponuda nije neka. Ima 1 benzinski i 1 dizel motor.
Ja sam vozio 1.6 dizel motor sa 120hp.
Ide sasvim dobro za tu karoseriju i lepo se ponasa. Ubrzanje mu je prilicno dobro. Nisam ocekivao bas toliko snage da ima i da lepo povuce.
Mozda je tako zato sto ima 320nM kolko ima i stilo 1.9 Multijet.

Sve u svemu iznenadio me je auto. Naravno u pozitivnom smislu.
Svidja mi se .
Dobar je.
Mozda mu je jedina mana cena koja bi bila 17000€ ( naravno govorim o dizel motoru, benzin je 12500€ ) kada se uzme full oprema. Mislim da bi mi to bilo previse i da se ne bi odlucio po toj ceni da uzmem auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra slike.Svidja mi se sto se nista ne razlikuje od slika koje smo do sada vidjali,mislim na one fotosopirane...cak mi se neki detalji ovako i vise svidjaju.

Ostaje jos i uzivo da sve to vidim.


Daj jos koju rec o sedistima.Jesu li kratka,kakva je bocna potpora i od kakvog su stofa? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko o čemu, mi o kratkim sedištima :) Odlične slike, vrlo detaljno. Uz neke akcije i popuste, biće pristupačniji i u višim paketima opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bocna potpora i nije bas neka. Duzina moze da prodje. Sto se materijala tice ne ostavlja mi neki utisak da ce to trajati i da je kvalitetno. Imam osecaj da se se pohabati za nekih 20000km.
Ali to je sve mozda fejk osecaj :D

Udobna su.
 
zza122.jpg
 
Evo i zadnje klupe 

zza123.jpg
 
U prvom postu sam izostavio da kazem nesto o auspuhu :D

zza124.jpg

On se i ne vidi :D meni je to cudno pa malo teze prihvatam :)

Veoma je dobro sakriven sa leve strane. I to treba da se čučne lepo i da se vidi cevka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast Stefane na izvdojenom vremenu za ovo,odmah se drugaciji utisak stekne o autu :) Ima mnogo lepih i zanimljivih detalja na autu..  Sto se tice cene,i nije bas pristupacna i licno ne bih dao 17000e za ovo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super opis Stefane i super fotke.

Svaka čast.

Ja ću ga provozati 25. kod Koleta pa javljam utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo baš lepo izgleda i zvuči :)
Baš rekoh da će i meni biti prijatno sedenje ako je i Stefanu pošto prilično slično sedimo.

 

Sad ste i mene zainteresovali da probam Tipa. Mada što se motora tiče mislim da će, kao i na Bravu, 1.4 kod nas dominirati.

 

Niko neće dati 4500e više zbog dizela jer je prevelika razlika u ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super opis Stefane i super fotke.

Svaka čast.

Ja ću ga provozati 25. kod Koleta pa javljam utiske.

Treba I ja da ga provozam taj Dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li to forumasko akanje Tipa (takozvana redaljka) ili ste ozbiljni kupci :) ?

Zao mi je sto ovde nema mnogo iskustava sa potpuno novim 1.4 T-Jet, koji ce verovatno ici u njega. Ne bih imao nista protiv tog motora u svom autu (samo nek' se okrece turbina :) ).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...