Jump to content
FAS Goran
bokaco7

Fiat Punto mk.2 - neispravno očitavanje brzine, senzor brzine (VSS)

Recommended Posts

SAm svoj majstor. Pozajmio mi kolega forumas elm dijagnostiku, lepo pristupim proxy alajnmentu, i imam 2 opcije!

1. ODakle da cita brzinu - bilo menjac, ja stavio abs senzori

2. Abs - ukljucen iskljucen, ja ukljucio, upalila se lampica na tabli! :) znaci nije isecena zica.

 

Da li sada radi abs ili ne, to cu proveriti, sija lampica, ali to je mozda od stare greske, pa cu videti da udjem u abs da je obrisem. :)

 

Fora je sto u bodiju ocitava kako se abs ukljucuje i iskljucuje na svakih pola sekunde, moguce da je ipak koknula pumpa, ali cu proveriti :)

 

Da se nije ispraznila baterija na laptopu, sve bih zavrsio veceras, ali sam zadovoljan i ovim sto sam postigao :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri abs radi li bez obzira na to sto ti sija lampica.

Hocu, samo veceras prvo da pokusam preko vag kkl da obrisem gresku veznau za serial line whatever, bitno mi je da ona greska prva sto sam je obrisao vezano za pumpu abs-a se vise nije javila. :)

Hvala druze za kablove, ko bi rekao da cu celokupan problem sa brzinomerom i svim sto iz toga proizilazi resiti dijagnostikom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahah, dogovoreno :D

 

Ali ipak ako se slazes, tih 100 evra ide na kujpovinu nove abs pumpe :/

 

Greska obrisana, izgubi se i indikator abs sa cajgera, ali nakon 5 sekundi, iliti, cim pritisnem kocnicu, on odmah upali. Znaci nesto pravi problem pumpa.

 

Svi ostali racunari bez greske, sve lepo radi, ali sta se moze, morali gremlini negde da se nastane.

 

Evo i slike

 

wq001.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Imam problem sa brzinomerom.

Kazaljka je spala ispod nule i sad mi u gradskoj vožnji ne prelazi 20 - 30 km/h.

Evo slike.

 

wq002.jpg

 

Ima li neko ideju, šta bi moglo biti...

 

Pošto je kevin auto, ne znam tačno kad je počelo da se dešava, ali znam da je u to vreme otprilike manjala akumulator i gume...

 

Ranije je kazaljka stajala normalno...

 

 

wq003.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam rešio... Tako što sam skinuo instrument tablu, pa onda sa nje staklo, pa onda sam izvukao kazaljku, povezao tablu i navukao ponovo kazaljku da bude na nuli.

Doduše, nisam tačno nacentrirao nulu, pa mi sad pokazuje 5 km više, ali mi to ne smeta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav dali moze neko da mi pomogne imam fiata punta 2000g 1.9 jtd 59kw problem je da brzinometar pokazuje manje nego sto treba.

Lupam na primer idem 80 a na satu pokazuje 40km pa jel mi neko moze reci sta bi moglo biti i kako popraviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano ili ne za ovu temu,pokusacu najpre ovde.Bravo 1.2 16v,2001,stanje fenomenalno,76.000!!!,ljudi ne veruju dok ne pregledaju auto,,,ali ne mogu vise da se ubedjujem oko toga,imam neki problemcic,blago receno cudan!Ler gas!Auto kad se upali ide gas na 3000,kasnije se smiruje samo kad se stane i posle par sekundi u mestu dolazi na normalnih 800-900 obrtaja.Kad je vruc,u voznji raskvacis,on seta od 1600-2000,ali sama voznja normalna ,nema trzanja,prima gas normalno,vuce normalno.kad stanete u mestu ,on jos tih par sekundi seta gore dole i onda se smiri,radi bez greske satima ako treba!Cim auto krece,ali pazite sad,pipao gas ili ne,znaci stao na nizbrdici,drzao kocnicu,i onda samo pustio da krene,on sam pocinje da dodaje gas!Ponovo stanes,on u mestu smiri posle par sekundi,ponovo ga pustis da krene,on opet dodaje gas!U voznji,znaci,raskvacis ga,npr na 80,nebitno,60,30,100,nebitno,izbacis iz brzine,i on dokle god se krece bez pipanja gasa,dokle god ide njemu ler luduje!Cim auto stane,on se opet smiri.Da ne ponavljam,ima li sanse da kompjuter brka parametre jer je problem u senzoru brzine,pinjonu ili ima neke veze sa senzorima ABS-a?>Njemu ABS radi fenomenalno,nikakva greska ne postoji niti pali bilo koju lampu,znaci nijedna jedina greska na dijagnostici,mada je ocitavan sa nekim standardnim dijag. do sad.>POMAGAJTE!

Da dodam,brzina na satu se sasvim normalno pokazuje,mislim i da je tacna sasvim,mozda eventualno neki kilometar gore dole,ali ne skace,ne glavi.

Edited by nezaustavljiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...