Jump to content
FAS Goran
bokaco7

Fiat Punto mk.2 - neispravno očitavanje brzine, senzor brzine (VSS)

Recommended Posts

Trebalo bi da su komplet racunari koji su uzeti da su sa auta kao moj, znaci gledali smo, 12.8v, 1 airbag, abs. Ima li negde onaj smajli sto udara glavom o zid? :whip:

Evo ga :wallbash:

 

Inace, racunare sam pobacao sve sem motornog. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da uslika u motornom prostoru gde tacno stoji taj pinjon brzine na menjacu, da vidim i kako izgleda? Mislim da ga imam, iako je auto sa absom. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ocitava brzinu sa pinjona :( mozda ga i ima, to jos ne mogu da utvrdim dok mi neko ne uslika, ali definitivno speedo radi preko ABS-a.

 

Raskacio sam ABS skroz, na tabli gresku ne javlja nikakvu, takodje i dalje ne pali abs lampicu pri davanju pozicije, sve ostalo uredno chekira.

Medjutim, kad sam raskacio ABS, kazaljka brzinometra zakucana na nuli, ne seta od 0-20, kako je bilo pre.

 

Moje teorije dok napakon ne nadjem dobru dusu sa dijagnostikom ili ne vidim sa kolegom forumasem da proradi njegova....

 

1. Definitivno se meri brzina preko abs-a, i mozda varijanta 4 tocka puta brzina, pa prosek. Ako su mi kojim slucajem koknula 3 senzora, onda i dalje meri brzinu, tacno 1/4 realne brzine, a abs naravno ne radi jer ne rade senzori. Problem? Zasto ne sija nista na tabli????

 

2. Abs skroz crkao, ali kroz njegov konektor se salje signal sa senzora na Body. Tu mi je problem, sto ako je stavljen body bez ABS (te zbog toga ne javlja nista na instrument tabli), kako onda uopste cita brzinu sa senzora?? Ako je stavljen body sa podrzskom za ABS, zasto ne sija lampica abs-a, pa makar i pri proveri kad das kontakt?

 

3. Ima li vrsta instrument table veze sa ovim neke? Ja cenim da nema, sve dobijaju info iz bodija, i sve bi trebalo da su identicne, sem razlike za dizel i benzin, to znam..?

 

Jako bih voleo kada bi neko strucan se malko ukljucio u diskusiju, nekako mi je ovo najveci brejnstorming do sad, sve nelogicno :)

 

P.S. Da li je preko dijagnostike moguce iskljuciti ceo ABS sistem? Da nije zbog toga nigde prijavljena greska na tabli, tj. ne pali se pri davanju kontakta.?

 

P.S.2 Naravno da ce auto da ide kod majstora, ali kad se ovaj moj vrati sa mora, ili kad proradi covek u obrenovcu kod kog sam terao, a ja sakupim novac. Ali uvek, pokusam bar nesto sam da uradim, znate vec :)

Edited by Bokaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda, ali samo mozda nije odradjen Proxy Body racunara pa baguje, a to se odradi sa dijagnostikom za par minuta, mozda da vidis da neko ponese na okupljanje komp i interfejs pa da proba da nesto odradi, imas temu o redovnim okupljanjima pa probaj tamo da postavis pitanje da li bi neko poneo..... ali moras i ti onda doci kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak i da 3 senzora crknu,auto ce prikazivati ispravnu brzinu.

Da li preko dijagnostike ima komunikaciju sa ABS-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjac.jpg

 

Obeležio sam ti strelicom gde ti se nalazi pinjon. Ako ga imaš, odatle idu žice. Ako ga nemaš, stoji ovaj crni čep. Uglavnom, kad gledaš odozgo to se nalazi ispod sajle menjača.
Mogu ti ja pozajmiti dijagnostiku, ako se ne snađeš. Imam onu sa prekidačem, tako da može da se pristupi i ABSu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda, ali samo mozda nije odradjen Proxy Body racunara pa baguje, a to se odradi sa dijagnostikom za par minuta, mozda da vidis da neko ponese na okupljanje komp i interfejs pa da proba da nesto odradi, imas temu o redovnim okupljanjima pa probaj tamo da postavis pitanje da li bi neko poneo..... ali moras i ti onda doci kolima.

Druze sta je to konkretno, ako moze u par recenica, nesto mi google nije dobar prijatelj sad kad sam kucao da nadjem. Videcu da uzmem dijagnostiku i ja da ocitam.

 

Cak i da 3 senzora crknu,auto ce prikazivati ispravnu brzinu.

Da li preko dijagnostike ima komunikaciju sa ABS-om?

Upravo ovo zelim ja da ustanovim, da li pristupa abs-u! To ce mi resiti pola problema! Cudi me samo kako ocitava brzinu, iako netacno, cim konektujem abs. Cenim da mozda elektronika, tj. ecu abs-a u ovom slucaju samo prenosi signal sa senzora sa tockova ka body racunaru, cak iako je neispravan sam abs?

 

menjac.jpg

 

Obeležio sam ti strelicom gde ti se nalazi pinjon. Ako ga imaš, odatle idu žice. Ako ga nemaš, stoji ovaj crni čep. Uglavnom, kad gledaš odozgo to se nalazi ispod sajle menjača.

Mogu ti ja pozajmiti dijagnostiku, ako se ne snađeš. Imam onu sa prekidačem, tako da može da se pristupi i ABSu.

hvala, cini mi se da ide kod mene jedna deblji kablic do toga. U stvari, nemam toliko znanja kokretno oko mehanike da mogu sa slike 100% da utvrdim da li je to to. Da mi je slika konkretnog punta 1.2 8v, kao ovde http://www.fiatforum.com/gallery/data/500/IMG00021-20101118-1459.jpg

samo da je obelezeno. :)  ako te ne bi mrzelo da mi pozajmis dijagnostiku, resio bih odmah problem, bacicu ti poruku na pm, a ovde zvanicno, veliko hvala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda, ali samo mozda nije odradjen Proxy Body racunara pa baguje, a to se odradi sa dijagnostikom za par minuta, mozda da vidis da neko ponese na okupljanje komp i interfejs pa da proba da nesto odradi, imas temu o redovnim okupljanjima pa probaj tamo da postavis pitanje da li bi neko poneo..... ali moras i ti onda doci kolima.

Sad nadjoh ovo za proxy bodija, mislio si cenim na proxy align, vezano za promenu instrument table ili? Za tablu je sigurno uradjen jer ne blinka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko se ne pali lampica,nece ni uci preko dijagnostike u ABS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mislio sam bas na to a posto je odradjeno onda nije do toga, slazem se sa simom za ovo, deluje mi ili da taj bodi nema pripremu za ABS ili sama centrala nije ispravna, ali svakako probaj da pristupis dijagnostikom, ako nista ne uradis vozi auto onome koji je to sve sklapao i uzeo pare za to pa nek se on maltretira i nek resava problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To cu i uraditi na kraju u svakom slucaju, samo zelim da tacno znam sta je u putanju, jer ne zelim da mi neko prodaje prazne price i da me zavlaci da bi uzeo jos love. Zato moram tacno da znam gde je problem, i da ako krene da me farba, da ga lepo iznenadim i tako dalje, da ne ulazim u datalje sad.

Sustina, potrebno je da ja tacno saznam sta je u pitanju i kako problem resiti. Dijagnostiku dobijam u ponedljak, pa cemo sve vise znati :)

 

A sad, ako nije problem, smao jedno tehnicko pitanje.

Ako je ova moja centrala (nije menjana, to sam ja nesto prespojio u glavi) nije ispravna, a bodi nema podrsku za abs, ima li sanse na bilo koji nacin odraditi samo brzinu da mi cita kako treba, a bataliti ceo abs sistem. Razlog - cena. Centrala abs 30-40e, senzori ako su otisli 15-20e komad polovni, naravno. E sad ono sto je najgore, zamena lezajeva (moracu u neko dogledno vreme verovatno, jer je auto poplavljen bio) je najzanimljivija.

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=35701

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=39358

Zamena svih lezajeva za punto sa absom je 16000 a za obican  5000. Plus ruke

Edited by Bokaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto su uopste i menjani moduli.Prvo je trebalo pokusati sa popravkom.

Ja koliko sam razumeo,ne pokazuje brzinu,nego neke gluposti?

Ko zna sta body prima na liniji centrale ABS-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjani su moduli jer ga je mrzelo da popravlja plus, veca je sansa da sa starima baguje nakon nekog vremena.

Pokazuje brzinu, ali umesto od 0-100 koliko ja vozim, pokazuje 0-20, te posledicno brljavi board komp i ne gasi servo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko pravi majstor popravlja,sanse za to su 0%,iz iskustva ti kazem.

Popravljen modul je uvek bolji nego polovan,jer je priblizniji novom stanju,jer kada je o takvoj situaciji rec,radi se generalni remont.

Bez dalje dijagnostike ne mogu nista da kazem.

Edited by Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam samo gde bih nasaso pravog majstora kada je 90% njih poplavljeno. Iskreno, srecan sam sto je bilo ko pristao da radi auto. Al nebitno vec....

 

Evo pitanje sada, posto sam pglu, okacio sam slike, pa mi vi recite ima li pinjona na diferencijalu il jok? :) Ako uspete da prepoznate sa slika :D

 

IMG_20140810_173223.jpg

IMG_20140810_173236.jpg

IMG_20140810_173248.jpg

IMG_20140810_173252.jpg

IMG_20140810_173255.jpg

IMG_20140810_173308.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujuci mladom gospodinu sa foruma Delic9, dosao sam u posed Vag kkm dijagnostike, te sam uspeo da pristupim ECU, Airbag, ABS-u. Za bodi, servo i tablu mi treba elm, nadam se da cu se snaci u sledecih par dana.

 

Elem :D Veri intresting :D

 

Evo skrinshotova redom.

 

ABS, vidi ga :D

Bile dve greske, od kojih sam jednu izbrisao, vezana je za kvar pumpe. Cudi me da se nije ponovo pojavila?

Druga greska koju nisam moga da izbrisem vidi se na slici ispod.

2014_08_11_21_10_33_Greenshot.png

2014_08_11_21_11_13_Greenshot.png

2014_08_11_21_13_15_Greenshot.png

2014_08_11_21_14_04_Greenshot.png

2014_08_11_23_04_06_Greenshot.png

2014_08_11_23_04_12_Greenshot.png

Probao sam da vozim auto dok je dijagnostika nakacena, i svi senzori ocitavaju brzinu, koja je realna. U mirovanju su svi 1.4kmh, ne znam zasto.

 

Znaci pored toga sto ne radi pumpa, a i ne mora da radi ako nece :D elektronika abs-a radi ocigledno, samo je greska:

Failure warning lights serial line: no communication.

 

Parametre rada zagrejanog motora cu okaciti u temi gde treba, pa ako neko zeli da prokomentarise, tamo su :)

 

Za sada bih vam bio zahvalan da odgonetnemo ovo sta je, bar dok ne uspem da pristupim bodiju.

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ti reče da si tablu menjao? Da možda ona nije od modela bez ABSa, pa da ti zbog toga izbacuje ovu grešku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ima tabla bez abs?? To mi je velika novina. Ako je to u pitanju, onda je resen problem. Samo me cudi sto mi je majstor rekao da je izbacivao gresku na tabli za abs pre nego je to sredio. Jel mozes da mi potvrdis da ima tabla bez abs? ja cu sad da se bacim u guglanje. U ovoj temi na forumu, kazu da ima samo dve vrste - za dizelase i benzince.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala ga je opravio svaka mu cast :D

Genijalna ideja od strane majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz svu sansu da budem pogresno shvacen i optuzen za hejt, ipak cu napisati par reci.

 

Druze,opravio ga je bolje nego sto bih ja znao. Bar imam auto koji mi je upravo sad u zivotu najpotrebniji.

 

Druze, kakva genijalna ideja? Ne znam na sta mislis? Ako ti znas tacno kako i sta opraviti, budi dobar covek i napisi sta ja da uradim? Sta da kupim, daj savete ako znas. Jer mislis da je genijalna idaja za instrument tablu? Napisi bar da koje vrste ima, pa da znam na cemu sam tacno.

 

Ako za razliku od majstora koji mi nije pomogao, zelis ti da pomognes, mogao si reci sa slika da li ima pinjon ili napisati komentar na ABS gresku.

 

"Genijalna ideja od strane majstora." je komentar koji uz tvoj prethodni ne govori da imas stvarno zelju da mi pomognes, plus govoris stvari koje me samo dodatno ubijaju u pojam, posebno posle svih muka koje sam pretrpeo.

 

Jeste da sam ovde na forumu uglavnom da trazim pomoc, ali gde god da pomognem ja licno, uvek sam tu.

 

I da ne pomislis da je ovo hejt, vec samo utisak. No hard feeling sto bi rekli englezi.


Inace, prekopoao sam ovu temu, nigde ni traga o abs i ne-abs verziji cajgera.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38298-punto-mk2-promena-kontrolne-table/

Izgleda da su svi isti!

Edited by Bokaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve table su iste,,ja na staroj tabli bez obrtaljke nisam imao lampicu za abs, kupio sam od JTD-a sa obrtaljkom i palio je lampicu za abs na par sekundi pri davanju kontakta, a nemam ABS ... Kad se ta tabla pokvarila dao mi je MS PK drugu od benzinca bez obrtaljke i sad nemam lampicu za grejace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve su table iste,majstor ti je posekao zice za komunikaciju ABS-a i table...Nemoj da se ljutis,ja sam isto majstor,koji zivim isto od popravki...

Edited by Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci to je u pitanju!!!! Pa to reci! Jel ta zica od abs do bodija ili od bodija do table? Cenis da je stvarno to u pitanju?

Posto si majstor, reci mi gde je onda problem vezano za merenje brzine? Sto je najgore, izlgeda da brzinu cita sa pinjona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...