Jump to content
FAS Goran
acikota

Fiat 500L 1.4 - čudan zvuk iz motora

Recommended Posts

Ako je ispod min ili ga skoro na sipci nema moze ali Ne od retkog ulja; ne bi trebalo. Moze čak i od loseg goriva sa malo oktana ali ne baš ovoliko glasno i ovako na leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno tehnicko pitanje,ako se dokupi garancija, i motoru se nesto desi u tom periodu, naravno pod uslovom da ste redovno servisirali, ko placa stetu, tj kolika je verovatnoca da se greska svali na kupca. Ovo pitam iz razloga sto je dat spisak delova koji su pod garancijom, al se ja ne razumem u motore i da li je izostavljen neki bitan deo. iskreno od prijatelja sam cuo da je ova garancija koja se dokupljuje jaca od fabricke, tj da prave manje problema oko popravki i zameni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

po logici stvari kvar bi trebalo da  pokriva FAS, ali da li je uvek tako...  kvacilo i njegovi sastavni delovi nisu pokriveni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima pobrojano šta je sve obuhvaćemo. Evo deo toga:

 

Motor
- Blok motora i unutrašnje komponente
- Glava cilindara
- Remen razvoda
- Pumpa za ulje
- Pumpa za vodu
- Zamajac
- Sklop turbokompresora
- Brizgaljke (za neispravnosti koje su predmet tehničkih nedostataka)
- Sistem varijatora faze
- Pumpa ubrizgavanja i brizgaljke (dizel motora)
 
Menjač
- Menjač i unutrašnje komponente
 
Prenos
- Pogonska poluvratila
- Kardansko vratilo
- Prenosnik snage i unutrašnje komponente
- Diferencijal i unutrašnje komponente
 
Sve je nabrojano ovde:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh sto se ovde zakuvalo...
Prvi snimci koje sam cuo ne deluju bas prijatno,pa posle i onaj auto iz servisa sa gotovo istim zvukom,pomislih na trenutak da tako treba. Na onim sto dolaze kod mene,sa nekih 2km predjenih, tog zvuka definitivno nema. Snimicu jedan takav,da uporedimo. Ima u fabrici jedan sa predjenih par hiljada km,ako uspem da dodjem do njega i taj snimak cu izbaciti.
Sale nacionale kod tebe se (bar na snimku) cuje nesto drugo,kao neko struganje (neki deo koji se okrece kaci negde,ne znam kako drugacije da ti objasnim :D ).
pozdrav 500L-ovci  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovima si sjebao sexualni život sa nedolaskom na forum.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ETO KONACNO STIGAO I STRUCNI SARADNIK--INSAJDER


pokusavam da razaznam na koje zvukove mislite na ovim snimcima, ali mi ne ide....

kako god,pre ovog ferarija sam vozio punta 1.2 16v, kupljen polovan sa, ja sam s njim napravio oko 80000 km, i na kraju je prodat sa nekih 160000km, bez da je ista radjeno na motoru sem bumbine ( ako sam pogodio deo,onaj za paljenje svecica, i nemoj sad neko da me isproziva sto se ne razumem :)   )  i ciscenja leptira, covek kome sa prodao auto me je nazvao nakon 7 dana, sav odusevljen kako radi i kako je zategnut.

Ovo bi trebao biti taj isti motor samo malo jaci,pa ako posluzi kao i onaj prethodni ja cu biti extra zadovoljan, nek se cuje kako god hoce, ionako sam planirao da uplatim dodatnu garanciju ( em cu biti mirniji dok je auto kod mene, em cu ga lakse prodati ), pa nek se servis jebava ako nesto rikne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se pridruzim vlasnicima koji su primetili cudne zvuke motora. Ja sam moj primetio jos prosle zime. Prvo cu postaviti kako zvuci moj 500L sa hladnim motorom pa zatim sa vrucim. Tokom danasnjeg snimanja sam primetio jos jedan neobican zvuk, kao neko pucketanje (treci video). Narocito se cuje kada cucnem izmedju prednjeg tocka i vozacevih vrata.

 

(hladan motor)

 

(vruc motor)

 

(vruc motor - pucketanje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deki,slusalice sam prikljucio da bolje cujem,ali prva dva snimka su odlicna po mom misljenju,nikakve cudne zvukove ne cujem. na zadnjem pucketanja ima,ali to je po mom misljenju nesto vezano za auspuh,otkacio se neki limcic,uletelo nesto izmedju auspuha i zastitnog lima ili tako nesto. 
To je sve ovako sa snimaka,mozda je uzivo druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 32-35 sec drugog snimka se najbolje cuje to lupkanje. Mislim da je zvuk isti kao kod srebrnog 500L (prvi post), ali je on verovatno imao bolju kameru ili mu je zvuk jaceg intenziteta. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuje se u pozadini isti taj zvuk kao kod mene samo manjeg inteziteta.

u vezi poslednjeg snimka - proveri celicne podloske koje fiksiraju zastitni lim auspuha- mozda se neka olabavila

 

mislim na zastitni lim ispod kola

Share this post


Link to post
Share on other sites

@acikota , sta kazu englezi za te zvuke? Kao da videh da je nekom prednji branik udarao u hladnjak pa je to bio metal zvuk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Zhorz
Bas to-uklonili su prednji branik pa je zvuk kloparanja nestao i ustanovili su da neka plasticna zastita hladnjaka proizvodi vibraciju..."removal of front bumper and test driven fault gone, found front radiator plastic guard vibrating"...a cimali coveka nedeljama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne oni sami nego ovi u servisu a oni da im daju hint!

Bolje da im bace ideju nego da se nerviraju zbog nerešavanja problema ili još gore da im se otvaraju motori i ko zna šta još u lutanju i traganju za problemom! A verujem da će i ovi iz ovlašćenog biti radi da probaju to nego da lutaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

... A verujem da će i ovi iz ovlašćenog biti radi da probaju to nego da lutaju....

 

Grešiš sinko, ovaj silno grešiš.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prede kao maca...Ne mozemo da se pozalimo da proizvodi cudne zvuke...

Inace, aktivna sam i na stranom forumu Fiata  i meni je fenomen da ljudi i tamo imaju slicna iskustva sa ovlascenim servisima -od ubedjivanja da to tako treba pa do nagadjanja sta bi moglo da predstavlja uzrok problema...

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...