Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Lada Vesta / Lada X-Ray / Lada X-Cross 5

Recommended Posts

lada%20vesta%20121.jpg

 
Proteklih meseci su se više puta pojavljivale informacije o novom Ladinom sedanu, a zatim je saopšteno da će se nova Lada zvati Vesta. U međuvremenu je objavljeno i nekoliko fabričkih teaser crteža spoljašnjosti, a danas se pojavila i prva slika unutrašnjosti. Kako je ranije najavljeno, prvo će se pojaviti koncept verzija Veste, i to krajem avgusta na sajmu automobila u Moskvi. Serijska Vesta se u prodaji očekuje u septembru 2015. godine, kada će se prvo pojaviti sedan, a kasnije bi ponuda trebalo da bude proširena i drugim karoserijskim verzijama (uključujući i hatchback i karavan).  
Vesta će po sadašnjim najavama biti napravljena na novoj platformi, trebalo da dobije i novi 1.8 litarski benzinac sa 125KS kao i Renaultov 1.6 litarski agregat i menjač, a biće i prostranija, bezbednija (''zadovoljavaće evropske bezbednosne standarde''), komfornija, dinamičnija i atraktivnija u odnosu na prethodnika.  
Cena u Rusiji će iznositi oko 400.000 rubalja (8.420 evra).
 

115743-lada%20vesta.jpg

 
preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites
Snimljena Lada Vesta

 

lada%20v%201.jpg

 

Proteklih meseci su se više puta pojavljivale informacije o novom Ladinom sedanu, a zatim je saopšteno da će se nova Lada zvati Vesta. U međuvremenu je objavljeno i nekoliko fabričkih teaser crteža spoljašnjosti i unutrašnjosti, a evo sada i slika jednog nemaskiranog primerka.

 

lada%20vesta%2043.jpg

 

Kako je ranije najavljeno, prvo će se pojaviti koncept verzija Veste (na slikama), i to krajem avgusta na sajmu automobila u Moskvi.

 

lada%20v%201111.jpg

 

Serijska Vesta se u prodaji očekuje u septembru 2015. godine, kada će se prvo pojaviti sedan, a kasnije bi ponuda trebalo da bude proširena i drugim karoserijskim verzijama (uključujući i hatchback i karavan).  

 

lada%20v%201111111.jpg

 

Vesta će po nekim ranijim najavama biti napravljena na novoj platformi, trebalo da dobije i novi 1.8 litarski benzinac sa 125KS kao i Renaultov 1.6 litarski agregat i menjač, a biće i prostranija, bezbednija (''zadovoljavaće evropske bezbednosne standarde''), komfornija, dinamičnija i atraktivnija u odnosu na prethodnika.  

 

lada%20v%2011.jpg

 

lada%20v%2011111.jpg

 

Cena u Rusiji će iznositi oko 400.000 rubalja (8.255 evra).

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je bilo nekih prica oko 500L-a, pa se odustalo, gledaju ljudi prvo svoj interes, kad su prodavali one 110, 111 i 112 i modele posle njih verujem da ce i ovo naci put do nasih vozaca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud znam, ja sam 110-ku vozio 8 god bez nekih ulaganja. Da je imala klimu ne bih je prodao - veruj mi lepsi mi je utisak (sto se tice motora) bio sa Lajkom nego sa 500L-om

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na enterijer, kvalitet enterijera mi deluje zabrinjavajuce, vozio sam se dosta puta dok sam bio u Rusiji i deluje nekako siromasno unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj siromasno - odvratno!

Nije bolja ni Granta - aktuelni naslednik 110-ke mada gledajuci npr Skodu Rapid, Granta je "keva"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam se prošle godine nekom od tih 11X na taksiju... Prešla je bila 145.000 km, a ja ne znam da li je išta unutra bilo nepohabano i da nije visilo, cvrčalo, škripalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na moru video neku Ladu, veličine kao Niva, ali moderno izgleda.. Guglao sam vazdan, ali i dalje pojma nemam o čemu se radi, a Ladin znak 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti 110 je limuzina, 111 karavan, a 112 je ono sa krivim gepekom, sto bi po nekoj logici trebalo da bude izmedju ova dva, ali kod Rusa izgleda nista nema logike :D

 

Sikter, da nisi video Chevrolet Nivu ? 

 

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je Chevrolet Niva - pokazalo se kao kvarljivo resenje

@totti - zato je i kupljen Ficko - da ne lupka, zvecka, cvrci - mada se ni on nije nesto proslavio... Inace, kada sam hvalio, pricao sam o motoru a ne o enterijeru koji je procvrkutao, otprilike po isteku garancije... Eto Ficko lupka od prvog meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgledao je ovako nekako bez roll bara, ali je imao Ladin bedž.. Palo je i meni to na pamet da je samo Rus zamenio značku..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lade Vesta se u prodaji očekuje u septembru 2015. godine, kada će se prvo pojaviti sedan, a kasnije bi ponuda trebalo da bude proširena i drugim karoserijskim verzijama (uključujući i hatchback i karavan).  

 

lada%20vesta%20b.jpg

 

lada%20vesta%20bb.jpg

 

Serijska Vesta će po sadašnjim najavama biti napravljena na novoj platformi, trebalo da dobije i novi 1.8 litarski benzinac sa 125KS kao i Renaultov 1.6 litarski agregat i menjač, a biće i prostranija, bezbednija (''zadovoljavaće evropske bezbednosne standarde''), komfornija, dinamičnija i atraktivnija u odnosu na prethodnika. Vesta je dugačka 435 cm, međuosovinsko rastojanje iznosi 265 cm, a imaće i određene komponente sa Renault Megana. 

 

lada%20vesta%20aa.jpg

 

Na sajmu u Moskvi će biti izložena i sportska Vesta WTCC, kao najava za novo rusko oružje u tom šampionatu.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Snimljena Lada Vesta

 

125397-lada%20vesta.jpg

 

Lada je u avgustu prošle godine na sajmu automobila u Moskvi izložila i sedan Vesta u koncept izdanju, dok se serijski model po ranijim najavama u prodaji očekuje u septembru 2015. U međuvremenu, evo i jedne slike serijske verzije ovog model snimljenog u fabrici u Rusiji. Prvo će se u prodaji pojaviti sedan, a kasnije bi ponuda trebalo da bude proširena i drugim karoserijskim verzijama (uključujući i hatchback i karavan). Za Vestu se kaže da će biti prostranija, bezbednija, komfornija, dinamičnija i atraktivnija u odnosu na prethodne Lade.

Vesta sedan je dugačka 4410 cm, široka 1764 mm, visoka 1497 mm, međuosovinsko rastojanje iznosi 2635 mm, a imaće i određene komponente sa Renault Megana.  Vesta Hatchback će biti kraća za 160 mm (imaće 4250 mm), a što se težine tiče, u zavisnosti od verzije, ona će se kretati od 1150 do 1195 kg. U opremi će se između ostalog naći i ABS, ESP, vazdušni jastuci i klima uređaj. Od motora se za sada pominju samo benzinci, i to 1.6L sa 87KS i 1.6L 16V sa 106KS (u paru sa petostepenim manuelnim menjačem ili automatikom). U ponudi će biti i Nissanov 1.6L 16V agregat sa 114KS koji se ugrađuje u Nissan Sentru.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Snimljena serijska Lada Vesta

 

lada%20vesta%2051.jpg

 

Lada je u avgustu prošle godine na sajmu automobila u Moskvi izložila i sedan Vesta u koncept izdanju, dok će serijski model po ranijim najavama u proizvodnju krenuti 25. septembra ove godine. U međuvremenu, evo i novih slika serijske verzije ovog modela snimljenog u fabrici u Rusiji. Prvo će se u prodaji pojaviti sedan, a kasnije bi ponuda trebalo da bude proširena i drugim karoserijskim verzijama (uključujući i hatchback i karavan).

 

lada%20vesta%20511.jpg

 

Za Vestu se kaže da će biti prostranija, bezbednija, komfornija, dinamičnija i atraktivnija u odnosu na prethodne Lade. Vesta sedan je dugačka 4410 cm, široka 1764 mm, visoka 1497 mm, međuosovinsko rastojanje iznosi 2635 mm, a ima i određene komponente sa Renault Megana. Vesta Hatchback će biti kraća za 160 mm (imaće 4250 mm), a što se težine tiče, u zavisnosti od verzije, ona će se kretati od 1150 do 1195 kg. U opremi će se između ostalog naći i ABS, ESP, vazdušni jastuci i klima uređaj. Od motora se za sada pominju samo benzinci, i to 1.6L sa 87KS i 1.6L 16v sa 106KS (u paru sa petostepenim manuelnim menjačem ili automatikom). U ponudi će biti i Nissanov 1.6L 16v agregat sa 114KS koji se ugrađuje u Nissan Sentru.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo izgleda, prednji deo, po meni, podseca na Skodu Rapid, na stranu to sto je lada, ali (opet po meni) moze da parira Skodi. Jedino mi nije po ukusu na zadnjim vratima taj veliki natpis Lada... Mozda bi srecnije resenje bio samo znak...


edit: a zadnji farovi poput BMW-a, ne znam sad tacno koji, neki noviji... da li sedmice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da jest zadnji deo podseca na bmw, a to za slova nista strasno skine se to a moze i samo slovo V da se doda ispred pa da bude kao da je neki vlada vozi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...