Jump to content
FAS Goran
dachisss

Pozdrav s mora

Recommended Posts

Da Egipat, tačnije Hurgada.

Što se cena tiče stvarno su smešne za sve osim wireless-a koji je preskup. Npr suvenir šolje koje su u Grškoj preko 7e ovde su oko 2e, majice su ~3e i tako dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juce bio do starog dela grada Nesebra, tamo rucali malo prosetali i tako. Fino je bas, stare crkvice i kaldrmisan put po celom delu grada a pogled na otvoreno more prelep.

Ma meni je dobro ali vidim da je tebi mnooooogo dobro. :D Kazi mi koliko se krecu 7 ili 10 nocenja tj. ceo aranzman sa taksama u tom hotelu gde si bio i kako si zadovoljan njime? Da znam unpred da se spremam za sl. godinu. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ipak zavrsio opet u Leptokatiji.....more je sada odlicno...cisto ko staklo.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, ja sam ti trenutno u OB. More je fino, za klince je super jer nije duboko i nije hladno. Trave ima (ne puno), a mutno je zbog peska koji talasi dižu ali i zbog dubine od 1,5 metra. U suštini, kristalno i prozirno more ovde zbog plićaka i talasa nemoj očekivati...a prisustvo trave smatraj kao dokaz da je voda bakteriološki čista.

Jedini problem, za nas vozače je parking i to što ima prašine....zlo i naopako...već se raspitujem za perionicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je perfekt....more prozirno i u dubini i plicaku....trave nema uopste ali ima malo talasa u popodnevnim satima.Grad prepun a alfica odmara u garazi hotela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam jer sam letovao nekada jos sa mojima u O.B. (krajem juna 2-3 leta pre nekih 12-13 god valjda) i bilo je tako, mutno i trava. Kasnije par god sam proveo isto tu (2009/10/12/13 polovinom Jula) i isto mutno i trava. Ove godine sam bukvalno zbog toga pobegao odande, dok je burazer poslednji dan ipak seo u auto i otisao da vidi kako je-mutno i trava (kraj Jula).

Kapiram ja da ima razloga sto je to tako, ali mi je zao jer zbog takve vode vise necu ici tamo, a jako mi se svidja i mesto i plaza i pesak i blizina Paralie i blizina Srbiji.

Jbg.

 

Iskreno, da me neko sad pita O.B. ili Nea Vrasna.......ovo drugo! Meni i nije toliki problem ta trava, ali kad imas dete od 2-3-4god i zenu koja nije bas expert za plivanje, onda bilo kakva dubina otpada pa si primoran da se kupas bas tu gde je najgore... U svakom drugom slucaju mesto je sjajno, u setalistu 2 restorana sa extra hranom a jeftino! Onaj desni deo setalista sto je uz more, imas na cosku nesto bez veze pa 2 extra riblja restorana, jedan zelen, jedan plav. Sledeci (hotel i kafic u prizemlju) posle njih je bio moj smestaj poslednje dve godine....Parthenon valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O.beach je 2012. u avg bio pun meduza. More je extra, plaža uredna i ostalo kako Janković kaže. na 10ak min vožnje putem uz autoput ka Nei Poriju, ima prelepa plaža, Gritza. Nema gužve, parking ogroman.

Ove godine sam bio u CG. Birao sam plaže što dalje od velikih mesta. Radovići na stenama, Pecka kod Oblatnog, Drobni pijesak posle Miločera, Prčanj, Mirišta kod Žanjica. Parking je svuda veeliki problem. Gorivo je, tj tng svuda 0.70€ što me je prijatno iznenadilo. Glavni putevi su za svaku pohvalu. Usluga-naletao sam na primere konobara iz viceva o Crnogorcima.

U principu, u CG treba mnogo da se radi da bi se se otišlo na plažu. U O Beachu ti je dovoljno da izletiš iz smeštaja u šortsu, bućneš se i vratiš na pivo na terasi. Pa, sad, ko kako voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kakva je pokrivenost Q WIND na Kasandri???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, daleko je jos leto, ali planiram ove godine da obradujem devojku i zapalimo negde na more kolima, onako kao iznenadjenje, samo zbog toga se spremam vec sad u zimu :)

 

E sad, treba mi neka preporuka, jer sam prosle godine umalo lose prosao sa smestajem :thumbdown:

Svejedno, Grcka ili CG. Sto se CG tice voleo bih nesto tamo oko Budve, najjuznije Petrovac, nista dalje. Boku sam vec video, sad bih nesto novo, a opet, provereno od strane vas npr, da ne idem samo na nevidjeno.

 

Prvenstveno CG, jer bih kolima da idem, a da nemam onih zezancija oko medjunarodne vozacke i zelenog kartona. Ali prihvatam i neku preporuku smestaja u GR. Smestaj tipa apartmana ili studia, nikako sobu, da delim kupatilo, to vise ne zelim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, da se uklopim u budzet od nekih 30e dnevno za najam apartmana, studia :) zaboravih da kazem, to znacajno suzava izbor :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uklapas se ne brini. Koji mesec?

Samo na vreme da se rezervise inace ceoaju i po 40-50-60e za sobu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u tom je fora sto ne znam koji mesec, ja bih u julu, ali ne znam kako ce ona stajati sa faxom, mozda ipak pocetkom septembra, ali ko zna kako vreme moze biti u septembru... najrealnije ce nam biti, izgleda, avgust :)


Ti si, bese, kolega, isao u Becice? Ako imas neku preporuku, slobodno napisi, ili broj telefona jos bolje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS PK i ja smo se sreli na moru, u istom terminu je on bio sa svojom bivšom devojkom, a sadašnjom ženom, i ja sa svojom devojkom. Mi smo bili u Bečićima, oni su bili u Budvi. E sad je sve na tebi šta želiš, Budva je nešto malo skuplja, i ako voliš izlaske, šetnje kroz gužvu, dobro je. Bečići su mirniji, a Budva je blizu, ako ti je baš stalo da nekad prošetaš i kroz gužvu..

 

Evo nekih mojih sličica na putu iz Bečića u Budvu pešaka (15tak minuta)

 

IMG_9375.jpg IMG_9376.jpg IMG_9386.jpg IMG_9442.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Sikter, pa nismo bas za neku guzvu, bili u HN, tamo je bila umetnost uvece prosetati, odnosno progurati se kroz tu masu ljudi.

 

To je onda tamo kao setaliste izmedju Budve i Becica? Slicno onom od Igala do HN? Koliko vidim sa slika.

 

Ova moja je bila odusevljena Budvom, kada smo prolazili tuda, magistralom, a dole videli budvanski zaliv. Bas sam zato mislio ove godine da zapalimo tamo, ako nadjemo neki lep, a jeftin smestaj.

 

@Totti, a sta cemo sa onim francuskim motorom ispod haube, onda mozda neki cote d'azur? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ti je moja preporuka Bečići, jer ćeš u Budvi još teže da se proguraš kroz gužvu, a pogledaću kasnije da li mi je u novom telefonu ostao broj smeštaja koji smo tamo imali, ja sam bio prezadovoljan, jer smo bili manje od 5 minuta od plaže, a pored sobe sa kupatilom smo imali ogromnu terasu sa pogledom na more.

 

IMG_9304.jpg

 

Taj put se sastoji od tunela za pešake, i putem uz obalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delakroa - toplo ti preporučujem Grčku. Možda je put za 30-40 % skuplji, ali se brže i bezbednije stigne (SM-Olimpik Bič 770 km za oko 9 sati)...

Cene smeštaja su slične, možda su za nijansu više u Grčkoj, ali je kvalitet usluge u Grčkoj daleko viši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakva je plaza tamo, sljunkovita?

Aaa, video sam kad si pisao onamo ranije da si tamo bio smesten, lepo je to, lep pogled, jos ako je soba sa kupatilom, ma extra. Kao mladji sam vise puta bio u smestaju sa jednim ili dva kupatila, a desetak soba, pa je bilo i guranja i cekanja i svasta... zato bih sad, kad vec skupljam pare, da i uzivam u letnjem aranzmanu.

 

To bi bio vrh, kad bi nasao broj, sigurnije mi je tako, neko ovako preko neta samo da nadjem i tako banem na nevidjeno, jer sam prosle godine tako prosao... jedno na slici, drugo uzivo, pa je jos uzeo pare, kaparu, naravno nije vratio, a mi peske, u najvecu vrucinu trazili drugi smestaj... :thumbdown:


@ Maki, dok ja srocio roman, ti se javio :D

Pa ne iskljucujem ni Grcku, ako je neki ok smestaj, gde je vec neko bio, da mi to preporuci kao sigurno. A da smestaj obuhvata apartman, studio, ili sobu sa sopstvenim kupatilom, neki manji reso ili zajednicku kuhinju, a da ima peskovite plaze, samo da nije mulj kao u Igalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ides u Budvu za plaze jedino sa strane jer je nenormalna guzva na gradskoj plazi. Znaci , R.glava, Mogren, Jaz, Becici, Kamenovo, Trsteno, Ploce.. sve je to blizu i imas gradski prevoz 0,50-1,5e ili kolima, ja sam tako isao. Jul i avgust su ti dosta skuplji ali ako na vreme rezervises mozes da nadjes povoljno. Ja sam ima kupatilo, klimu, tv, kuhinju, wifi, terasu pocetkom avgusta za 24e inace je takav smestaj telefonom ili na ulici bio i skoro duplo skuplji. Za Grcku vec ne znam, znam samo da je zivot dosta skuplji

Share this post


Link to post
Share on other sites

studio ili apartman sa svojim mokrim čvorom (WC i kupatilo), rešo, pribor za jelo, posteljina sam imao u svakom smeštaju - a plaćao sam ga npr. prošle godine za 250 e u Olimpik Biču. Još su nam da litrokrevetni studio, a plaćali smo dvokrevetni studio (videli ljudi da imamo dete pa nas častili).  :unworthy:

Higijena je već relativna i za Grke, da se razumemeo. Sa svakog letovanja sam donosio neki sanitar koji je kupljenu Lidlu ili Asprovaltirujhjbnm nk (market jbm li ga kako se zove, ima ga dosta na Halkidikiju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...