Jump to content
FAS Goran
dachisss

Pozdrav s mora

Recommended Posts

 ( koja inace nije jos moja zena ) :D

 

Zato je i voliš! :D

 

Šalim se naravno :)

 

Ja sam iskren i lepo kazem da nemam toliko para da letujem u npr.Grckoj kao sto letujem u Cg ili Bg i sl..

 

Iskreno ja ne obraćam previše pažnju na cene. Svakako da sam svestan da je na Havajima skup odlazak, da je hotel sa 5 zvezdica skup itd, ali u nekom normalnom ponašanju (izbor normalnog hotela, namensko trošenje para itd) zaista ne obraćam previše pažnju na cene vanpansionskih usluga. 

 

Međutim, moji roditelji to gledaju otprilike ovako - poneli smo 500€ vratili smo 300€ :D I nekako kako godine prolaze pokazalo se da iz Grčke vrate osetno više novca nego iz Crne Gore. Zbog toga oni furaju u Grčku svake godine. S druge strane, kao veliki argument protiv CG se navodi izražena neljubaznost. Ne mora to da bude neljubazna sobarica ili momak na plaži. Ja sam na primer u prošli petak bio u HN samo na jedan dan, pa mi se tih "neprijatnosti" dogodilo na 7-8 mesta. Ne očekuje niko ništa više nego što recimo imaš u Beogradu, ali da mi trgovac u prodavnici kaže "čekaj malo imam samo dve ruke" za mene je neprihvatljivo i na moru i u Beogradu. Momentalno ostavljam kupljeno. Alternativa je "naravno, može samo trenutak da ovo prvo završim". Kao što rekoh 7-8 takvih scena sam imao u HN za samo jedan dan. 

 

Što se tiče CG imam još da dodam one njihove "putarine". Pa majku mu je*em 3€ za put od granice do HN koji nema ni 25km koji pritom nije autoput već običan magistralni put. 2,5€ za tunel koji ima jedva malo preko 4km. Pa onda one nesrećne EKO takse (koje su ukinute) od 10€, pa onda ono maltretiranje oko količine hrane koliko možeš da uneseš kada ti prevrnu ceo frižider i broje koliko imaš salama, koliko sokova i koliko keksova. U drugim državama kada vidi da vas ima 4 u autu i da nosiš jedan frižider jasno je svima da to ne može biti ne znam ni ja koja količina... ali njima se diglo da povećaju naplatu PDV-a u državi. 

 

Ne znam koje si godište, ali se ili ne sećaš ili ti nisu pričali kako je cela ta CG priča izgledala pre 5-6 godina, naročito nakon otcepljenja kada su imali potrebu da istaknu kako su nezavisna država i kako su izmišljali sve živo da po tom osnovu maltretiraju ljude... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo Mico cene za tebe :

-Pivo 2.5€

-Porcija u restoranu 5-6€ (porcije su tolike da jeeeedva pojedem. Npr belo meso ti je jedno celo belo od jedne cele kokoske, ako nema pola kile....)

-Sokovi 1.5-2

-Kafe 1.5-2.5

-Paket obicne vode, 6×1.5l u prodavnici 1.2-1.6€

-Brza hrana 1.5-2.5€

-Imas i ponude restorana npr pizza 28cm+2xPepsi=10€ ili pizza 36cm+4xPepsi=13/14€

-Kukuruz pecen/kuvan 1-1.5€

Ili kako bi JA rekao - dve lezaljke, stolica i suncobran od trske, hladna nes kafa za gospodju i pivo 0.5l (staropramen, amstel, heineken, fix, mythos...), u bilo koje doba dana, uz veliki osmeh na licu = 6€ :)

P.s. u Grckoj kad dodjes na plazu, zauzmes lezaljke, prodje 2-3min, eto je konobarica. E sad ide ono vazno :

-Can I help you now, or you want to swim first? :)

Znaci dodjes, postavis se kako volis, obavis svoje rituale sa cigaretama, kremama, balonima, dusecima,......, okupas se fino, pa onda legnes, malo se osusis i tek tada zovnes konobaricu da ti donese sta zelis.

U CG te prvo mrko pogleda i kaze "daj pare"...

Ne znam sta te jos interesuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja blizu, Nea Vrasna. Ali pisao sam vec da sam obisao ceo potez tog zaliva i treci prst, a prosle godine sam obisao Olimpsku regiju. Cini mi se najgore je bilo u Paraliji. Mnogo je lepo uvece, setnja, soping, zezanje, kafanice i to. Inace za odmor-guzva na plazi, guzva na ulici do kasno u noc, decurlija se dernja i sl.....

Inace Bojane, brat je bio prosle godine Pefkohori, Hanioti, Polihrono..... i kaze da je identicno i tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidis, prosle godine sam bio u Nea Vrasni, vila pored onog fudbalskog terena ka Asprovalti. Inace svake godine menjam mesto, za 12 g. jos nisam bio u istom i svuda sam bio zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je ove godine non-stop uvece visio neki lik sa Fiat Coupe-om, crne boje i prodavao masline, kikiriki, suncokret....

Lepa vila, lep i kafic u prizemlju (ako je to ona do plaze). Mi smo bili na suprotnom kraju, poslednji kafe-restoran Fegaraki

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla, sad cu 29 i do kada se moglo bio sam u Hr a posle sve Cg. Verujes li ni da mi granicna sada na izlasku nije ni provukla lk kroz sistem, i da imam druga koji je bez saobracajne isao.. ostalo moram kasnije jer sam trenutno zauzet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni Grci te ne gledaju pri izlasku a ništa posebno ne obraćaju pažnju ni kada se ulazi u GR.

Za mnogo godina odlazaka u GR, nikada mi ni jedna kontrola, ni na jednoj granici nije otvorila gepek...

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ove godine odabrao CG, isključivo iz razloga što bi me Grčka koštala preko 100€, a da još ni ne pođem, pošto mi treba zeleni karton, treba mi međunarodna dozvola, čuo sam da je obavezan i PP aparat, a ni devojka ni ja nemamo pasoše.. Preko zime ćemo najverovatnije da ih izvadimo i do godine koliko sam načuo neće trebati zeleni karton, valjda su naši napravili neki sporazum sa Makedoncima, pa ću verovatno i ja u Grčku, ali otom potom... U Bečićima sam se lepo proveo, smeštaj u kome sam bio je u vlasništvu žene iz Bg-a, sve je bilo po propozicijama, jeste možda malo skuplje, ali nije mi uopšte žao... Sutomore je daleko jeftinije od Bečića što se smeštaja i hrane i svega ostalog tiče, ali mi se bukvalno ništa nije dopalo i od planiranih 4 noći, ostao sam jednu i ne planiram da više ikada odem tamo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta te jos interesuje

Interesuje me koliko to kosta u nekim mestima koja nisu tipa " ma ja otisao samo sa zenom i detetom da se odmorim" ( ne odnosi se na tebe licno). Znaci neko veliko i zivo mesto , na glasu, popularna destinacija. Ja kad bih npr.pisao cene smestaja u malim neinteresantnim mestima iz Cg, smejali bi ste se na glas. Pa na sred Tare dve kafe sam platio 1e, npr. Opet kazem, ne mislim na tebe licno!

I u mom okruzenju puno ljudi ide npr. u Gr. pa kad ih pitas gde su bili i sta videli oni znaju samo da ti objasne gde je Lidl. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskren da budem svuda su bili ljubazni prema meni i mojima i u MNE i Grčkoj i u Tunisu .....

U Egiptu smo dobili extra tortu za ženin rođendan (veoma pažljivo od strane hotela), šef restorana me zgotivio tako da sam uvek dobijao jela i dezerte van menija ...

Lik iz hotelske apoteke nije hteo da mi proda lek već me otpratio do lekara gde sam dobio lek o trošku osiguranja. Muška sobarica nam nije ni žutu banku uzela, sve sredi / očisti ali lične stvari i kofere ni u ludilu ne dira.

Dalje, iskomplikovao se povratak (zbog kiksa agencije koja je zakupila letove) i dobili smo o trošku naše agencije ili hotela  još jedan dan gratis , narukvice nam nisu skidali tako da nam je svo vreme sve bilo dostupno.

Dok su u drugom hotelu morali da doplaćuju i to ne baš male pare.

Generalno sve je individualno ko kako najebe.

Što se tiče Grčke uvek mi je u prednosti zbog mora bez fekalija. Neshvatljivo mi je da su u MNE kenjalizacione cevi odmah do ležaljki / restorana i da ljudi u tom smradu provode godišnji odmor. A o zajedničkim WC-ima da ne govorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šef restorana me zgotivio tako da sam uvek dobijao jela i dezerte van menija ...

Da ga nisi provozao u hotelskom busu, pa te čovek zgotivio iz straha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profesionalna deformacija :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan mi se javio prijatelj koji je dosao dan pre mene iz Gr i kaze mi da je toceno pivo placao 5e u kaficu, kafu od 2,5e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao gde, sve i da sam hteo, da platim pivo 5€

Npr jeo sam Oradu, porcija 350gr 10€

Znam ja i one koji su dosli iz istog mesta kao i ja, u pred sezoni, i nista kupili nisu, ali im je trebalo 150-200€ dnevno :D

Aha, vazi!

Mislim nemam zasto da bilo koga ubedjujem, nemam nista od toga, vec sam napisao-svako ide gde mu je lepo, gde voli i moze.

100% podrzavam Siktera u ideji "idem u cg kao covek" jer tako je sad u mogucnosti. Nadam se da ce do godine moci i na Maldive ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rucak za zenu,mene i klinca u Nei Pori-u 17e.Restoran na samoj plazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo u off kad vec pricamo o granicama. Nerviraju me hrvati uzasno. Svaki put kad krenem poslom u Banja Luku u Gradiskoj me zaustave, parkiraju sa strane i proveravaju auto..ali svaki put..a onda kad ulazim, ovi nasi proveravaju gepek :-D mislim da plavi matori pasat dizel kao sluzbeno vozilo ne koriste samo softverske firme pa izazivam sumnju :-D kad sam jednom iso fickom nisam imao te probleme :-D

Bojane, kakve su cene na Tasosu? Krecem u petak iz palanke dole u Limenas B-)

Edited by debelizmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto si citirao Siktera sam i ja do sada vise puta pisao i na vise strana :) plus sto sam morao jos barem 60e da dam samo za papirologiju za auto, a sa tim parama bukvalno odem i vratim se sa mora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...