Jump to content
FAS Goran
dachisss

Pozdrav s mora

Recommended Posts

Ja sam do 16-e godine letovao u Šušnju sa mojima. E posle toga sam već počeo da menjam destinacije, Bugarska, Turska, Grčka i prošle godine Italija. Najlepše, najpitomije i najčistije je definitivno bilo u Italiji ali je dosta skuplje za razliku od ostalih letovališta. Za mene je najbolji i najjači utisak ostavila Turska, tamo samo kao svoj na svome. Turci su me oduševeli ljubaznošću koja nekad ume da bude preterana pa prelazi u dosadu aili šta je tu je, oni znaju da od toga žive i zarađuju.  Ove godine ću (ne svojom voljom) ići na Sunčev Breg u Bugarskoj. Malo sam skeptičan obzirom da znam da mi u Nesebru 2007. nije bilo nešto posebno ali bolje i tamo nego nigde. Volim da menjam destinacije tako da mi je u planu da sledeće godine odem u Španiju ali otom potom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko ode na Adu,pa dobije kozno oboljenje,losu uslugu,batine,smore ga djilkosi,pauk mu digne auto...

Pa jel sad to znaci da su Srbi ovakvi i onakvi jel to znaci da tamo ne treba ici?

 

Kao sto rece Dovla sve zavisi gde ste bili i kako ste se proveli ali ne treba nikako generalizovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic

 

Suncev Breg i Neseber su kao da poredis npr Budvu i Sutomore, barem je tako bilo dok sam ja letovao u Bugarskoj (prosao sam celo primorije od Burgasa do Varne). Em sto je blize, ako se ne varam nekih 15-30 minuta od Burgasda busom, em je lepse (nekada je to bilo ekskluzivno letovaliste), cistije, dok do Nesebera ima da se klackas preko sat ipo busom, lose plaze, lose mesto kao mesto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste lepo. A sad ce da pocne prica kako je skupo :) nije kao sto je bilo pre 5-6 godina (dzabalesku). Cene su im ok. Skoro kao kod nas cak i malo jeftinije. E sad sto se hrane tice imaju onaj njihov zacin (sharena sol) kao kod nas vegeta pa nekome smeta taj miris. Jedina muka je menjacnice jer su teski prevaranti. Spolja pise jedno a drugo unutra. Zato pravac neka banka i mirna glava ili Metro (jer je kurs najbolji i najbezbednije je tu ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ovako, necu generalizovati ljude ali evo po meni, i sa moje tacke gledista, sta je prednost Grcke:

-Cistije je (plaza, voda, setaliste)

-Ljubazniji su (vuku te da sednes u kafanu, ako rucas dobijes desert gratis (kolac, lubenica, sladoled...), ako pogrese nesto ili dugo cekas odmah stize pice na racun kuce....)

-Guzve su manje (na plazi, na setalistu, u vodi, u saobracaju)

-Cene su manje vise iste u CG i GR, nesto skuplje, nesto jeftinije, na kraju saberes ~isto

-Put (iz Smedereva) je daleko daleko bolji, brze i opustenije se stize, bez problema sa kamionima, preticanjima i sl a razdaljina je ista.

- Druga kultura, proizvodi, hrana, pice, ukusi, mirisi, drugi jezik......

-Parkinga koliko hoces i NE placa se!

Ono sto je vec individualna stvar je da 10god u nazad ostavljam peskire i pola stvari na plazi (npr od 14 do 16h), ostavljam stvari po terasi, cak i u prizemlju, ne brinem o autu.....nikada nista nije falilo. Vetar kad oduva pa neko nadje i vrati ti.

Poslednji put kad smo dosli zateknemo tudji peskir, pao sa terase, a gosti otisli kuci. I jedan mali auto-igracku. Naravno to kulturno ostavimo u apartmanu kad smo izasli poslednji dan. Uvece pred polazak dolazim do auta u blizini apartmana, a na soferci peskir i autic :o

Od gazde dobijemo domace maslinovo ulje, klincu mom poklonio nekog medu, preporucio dobra mesta....iako je Grk pa se slabo razumemo.

Kad je bilo polufinale nema mesta u kaficu, konobar nas spazi, pravi mesta, dovlaci neki sto i stolice i smesta nas da gledamo. Prosle god smo rucali 3-4puta u istom restoranu, poslednji dan spomenem gazdi/konobaru/sefu sta li je, da idemo kuci, a on trci da nam da poklon. Sve su to sitnice, ali podsvesno ti naprave da se osecas bolje i vaznije. Posebno kad ides sa klincem pa mu na svakom cosku poklone lizalicu, igrackicu, neku glupost bilo kakvu.

Ono sto mene nije zanimalo na odmoru je provod tipa diskoteke, klubovi, izlasci....

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos malo pa cete me ubediti da idem za Grcku xD! Pre 5-6 dana je dosla moja tetka iz Paralije. Bila je sa muzem i sa dva sina,smestaj ne znam koliko su placali ali znam da je rekla da su digli cene vise nego prosle godine. Jankovicu njih nije niko nista castio ili poklonio nesto a vec drugi put uzimaju smestaj kod tog coveka. Svuda imas dobrih i losih ljudi,ljubaznih i neljubaznih. Kao i u Srbiju,Cg.,Grcku,Hr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dugo bio u CG, ali mi se cini da su tamo cene jednake od maja do oktobra.

U GR to nije slucaj.

Mislim na cene po prodavnicama/kafanama/resotarnima a ne na smestaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grcka i Cg su mozda iste cene po smestaju. Za sve ostalo je dosta jeftinija Cg i Bg. Neka napise neko cene iz kafica i restorana u Gr pa da uporedimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog da odes i da se vratis ko gospodin covek, da spakujes kosulje i sorceve i da ne robujes u marketima i pored sporeta. Valjda je to i svrha odmora za svakoga, pogotovo zenski rod?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je isto kao kad gledas gde da sipas gorivo, u GR ili MK, ako sipas u MK ustedeo si 10-15€ na pun rezervoar

Nadam se da si ukapirao da ne gledam da li cu ustedeti na moru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog da odes i da se vratis ko gospodin covek, da spakujes kosulje i sorceve i da ne robujes u marketima i pored sporeta. Valjda je to i svrha odmora za svakoga, pogotovo zenski rod?

 

Vidi ga ovaj tek oženjeni pa nije na vreme objasnio ženi da je njoj mesto pored šporeta i na moru :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isto uopste. Akp ja negde gde god odem i moram da se tresem da li cu da imam para za 10 dana ili odes ko covek i opusteno doruckujes, rucas, vevceras, pijes kafu i pice po restoranima i kaficima. Ja sam zbog toga odustao od te Grcke ovaj put, jer mi je sve to u kompletu mnogo skupo.

Ja sam i u Srb minimum 2-3 puta dnevno po kaficima tako da i na odmoru moram minimum toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nisam, cak sta nisam ni gurman uopste ali tako zivim i ovde pa ne zelim da se na odmoru ustezem nego da budem bukvalno na odmoru. Tada radi sta hoces, idi gde hoces, ne spremaj hranu makar tih deset dana u godini, probaj sto nisi, pruzi sebi sta volis jednostavno. Ta poenta :)

@Dovla, ja volim svoju zenu ( koja inace nije jos moja zena ) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nisam, cak sta nisam ni gurman uopste ali tako zivim i ovde pa ne zelim da se na odmoru ustezem nego da budem bukvalno na odmoru. Tada radi sta hoces, idi gde hoces, ne spremaj hranu makar tih deset dana u godini, probaj sto nisi, pruzi sebi sta volis jednostavno. Ta poenta :)

@Dovla, ja volim svoju zenu ( koja inace nije jos moja zena ) :D

Slazem se sa tobom. Ocu ko covek da pijem sok ili kafu u caficu a ne da idem u sobu da mi zena ili devojk kuvaju kafu. Brate ako ces u Grcku da se provedes i da se odmoris lepo treba ti mnogo vise para nego u Cg. Eto ja na primer u grckoj u nekom caficu ili negde da pojedem sa devojkom dva kolaca i dva soka da popijemo to mi izadje 15-16e min.al to samo za taj dan. A gde su jos ostalih 9 dana? Edited by MilanStilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta!? Pa meni zena i torte i kolace pravi u apartmanu, a ponekad i sok na rastvaranje. Uskoro kupujem aparat za proizvodnju piva, tako da i to necu da im placam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iskren i lepo kazem da nemam toliko para da letujem u npr.Grckoj kao sto letujem u Cg ili Bg i sl..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...