Jump to content
FAS Goran
dachisss

Pozdrav s mora

Recommended Posts

@Sasha 015, ja sam sada svaki dan po tim plazama. Trsteno, Ploce, Budva je puno. Prekjuce na Plocama nije bilo slobodnih kompleta, ja uzeo samo suncobran, a brate, milon ih ima i to je 10e komplet, a samo suncobran je 2e. Trsteno, takodje, na Jazu je guzva ali verujem da moze da se nadje komplet, mada na slobodnim plazama uvek imas mesta da nadjs da zabodes svoj suncobran. Po Budvi ne znam ali verujem da mozes da nadjes, sad sam dosao sa Ricardove glave i mogao si da nadjes komplet. U Becicima ima mesta jer je ogromna plaza..

Tri puta vec popodne putujem od Jaza do Budve skoro sat vremena nepunih 5km..

Trso, evo ti malo da te ispostujem, ne mogu vise od ovoga, moras da dodjes :D

uvyne9yp.jpg

6ana2uny.jpg

5y6ysuba.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ok. Samo....bar dve stvari nikada necu voleti u crnoj gori:

- 10evra lezaljke i suncobran??!? Bio sam do sad na plazama Olimpske regije (Paralia, O.Beach, Leptokaria, Platamon, Nei Pori) i ove godine na plazama Halkidikia (Asprovalta, Nea Vrasna, Vrasna Paralia, Stavros, Olimpiada, Jerisos, Nea Roda, Ouranopolis i jos par divljih)

SVUDA je suncobran (od trske, ne PVC) + 2 lezaljke + plasticna stolica i 1 kafa = 2.5 do 3€ za ceo dan!!!

Zena i ja i dete zauzmemo 1 suncobran, 2 lezaljke i 1 stolicu, jednu hladnu nes i jedno veliko pivo = 6evra!!! Pritom me pita jel potrebno da donese jos jednu lezaljku za dete! :))

Druga stvar je mesto na plazi. U CG se svako svakom penje na onu stvar. Ovamo nije tako. Od stuba do stuba suncobrana ima nesto preko 3m pa ti i onaj ispod narednog suncobrana bas morate mnogo da zelite da se pipate da bi uspeli u tome!

+ kome se ne svidja ima naravno mesta koliko hoce da ubode suncobran, baci peskire, a da mu niko ne preskace preko glave i saplice se o noge.

Svako ima svoj ukus, svako raspolaze svojim novcem najbolje sto zna i ja to postujem. Ali ako ja rintam cele godine, svaki dan (sem nedelje) po 9 i vise sati, bez slobodnog dana i svaki dan me hebu razne budale.......... da skratim:

- Ako me kecaju musterije, to trpim jer oni mene hlebom hrane ali da trpim da me neko keca i jos da mu platim??????!!!! A ne!

Onog trenutka, kada su se granice iole otvorile, i kada sam bio u dovoljnoj plateznoj moci da mogu da ipak odem u Grcku, od tog trenutka me CG vise nije videla!!!

Inace, kad smo kod smestaja, poslednje 2god sam bio u Olympic Beach-u, hotel na plazi, soba sa jednim bracnim + jednim single krevetom, svojom cajnom kuhinjom (frizider, reso, sudopera, svo potrebno posudje...), svojim kupatilom, uvek toplom vodom, prostranom terasom, klimom i sve ne starije od 5-6 godina me je kostalo ukupno 360€ (da lisu nam cenu kao za dvokrevetnu...) za 10noci, termin koliko se secam negde od 10.07.-20.07.

Jedina "mana" apartmana - gledao je na ulicu iza a ne direkt na plazu.

U pitanju je Vila Pantheon Beach.

Ove godine jos bolje bilo. Nea Vrasna, sa bocnim pogledom na more, prizemlje, velika terasa, uz samo setaliste, svoja kuhinja i kupatilo, 2 prostrane sobe sa po dva kreveta...........

Opet slicna prica, posto smo nas dvoje i dete, a ne "pravih" cetvoro, dobili smo mali popust pa smo na kraju dogovorili 12 noci po 37€ :))

E sad, ko nema da izvadi 15-20€ po osobi (kad je u pitanju dvokrevetni apartman), nego 7-8-10, onda je sasvim razumno da ode u CG ili da ode u Grcku ali Maj, Jun, Septembar....

P.s. porcija u restoranu u O.Beachu je 5-6€, giros 2e, pivo 2.5-3e.... u Stavros-Asprovalta je skuplje 20% :(

MS, dobra ti ova treca na trecoj slici ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji, ja ne ulazim u to ko koliko moze i sta voli. Ovde su kompleti oko 6-7-8e, ovo od 10e je na Plocama jer je takvo mesto ( takva klijentela dolazi). Cene po kaficima i prodavnicama su za npr..Beogradjane jeftine. Kafa je od 0,7-1,5e max, sok 1,3-2e, ppivo od 1,2-..3e zavisi koje normalno, palacinke u jacim kaficima od 2-3e. Brza hrana:: hamburger 2e, pica parce 1,5, palacinke 1,5e itd.. Marketi su skoro kao kod nas, za neke stvari jeftiniji a za nesto nijansu skuplji. Diskoteke, pivo od 2-...4e itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

 

Inace ja bih na prvoj slici onu sa zvezdicama s golim ledjima.  :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo MS to su slike s letovanja a ne kao onaj Jankovic sto nam kaci neke crno bele ribare :whistle:

Jos ga mi molili da nam docara atmosferu...

I jos se cudi posle ovih slika sto je CG skupa :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vido svasta B)

Onaj dan na plocama, rekoh da prosetam malo iza stena jer me ne drzi mesto i naletim na dvoje u punom zanosu. Pritiso je lik uz stenu i samo bije " ki ovan u ogledalo" :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sasha 015, ja sam sada svaki dan po tim plazama. Trsteno, Ploce, Budva je puno. Prekjuce na Plocama nije bilo slobodnih kompleta, ja uzeo samo suncobran, a brate, milon ih ima i to je 10e komplet, a samo suncobran je 2e. Trsteno, takodje, na Jazu je guzva ali verujem da moze da se nadje komplet, mada na slobodnim plazama uvek imas mesta da nadjs da zabodes svoj suncobran. Po Budvi ne znam ali verujem da mozes da nadjes, sad sam dosao sa Ricardove glave i mogao si da nadjes komplet. U Becicima ima mesta jer je ogromna plaza..

Tri puta vec popodne putujem od Jaza do Budve skoro sat vremena nepunih 5km..

Trso, evo ti malo da te ispostujem, ne mogu vise od ovoga, moras da dodjes :D

uvyne9yp.jpg

6ana2uny.jpg

 

Svarno je steta da se valjaju po ovom prljavom sljunku na Ricardu.

Dobrovoljno se javljam da doniram 3 kompleta plaznog "aksesoara".Cini mi se da je na Ricardu bilo 15e po paru,pre 2 godine.

Na plocama i trestenu se secam nekih ludih cena,tipa 20-30,ili su mene derali kao majmuna :whip:Trsteno na pontonima mislim da nije bilo ispod 20.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koliko vas izađe MNE dnevno pod uslovom da ne lomite kičmu po šljunkari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...