Jump to content
FAS Goran
Kosta.dz

Fiat Grande Punto - lupanje pri motanju volana

Recommended Posts

Danas pocelo nesto da mi lupa kod tockova pri motanju volana i cimanju volana levo desno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam da to lupanje u toku voznje i u trenutku motanja volana ima veze sa homokinetickim zglobovima ... ali neka potvrdi neko iskusniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako se ide kod Gorana sledece nedelje pre mora pa cemo videti sta je... nadam se da nece biti izuvanje pre odmora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije kao kod mene? Otpusten vijak na elementu za stelovanje volana gore- dole i napred-nazad. Ima rupa u plastici odakle se vidi taj vijak.

Gedora 13 je resila problem koji su mnogi mislili resiti zamenom letve volana na autu koji je presao 40 000KM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebno je leci na sedala a glavu gurnuti kod papucica (gas,kocnica...)

 

WP_20140722_11_40_10_Pro.jpg

 

Od kada sam kupio auto culo se je lupkanje i sve je ukazivalo na spone medjutim posto one nisu svi su rekli da je letva volana i predlagali zamenu. Delta, Stojanov i jos jedan servis a svi su auto gledali na dizalici. Meni taj zvuk nikako nije dolazio iz letve pa nisam poslusao misljenje 3 servisa nego sam odvezao kod lokalnog majstora jer znam da pored dizalice ima i kanal. Cim je pogledao iz kanala rekao je da letva nije sigurno nego neki kardan kod el serva i sl. te da to sam pogledam.

Ovaj vijak je bio labav i tu je dolazilo do lupkanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Zvezdo :thumbup:

I meni je majstor rekao da nije letva vec nesto u kardanu,moram proveriti taj sraf.


Ivane to mora da je sraf br 3 ,ako se ne veram?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prestalo samo od sebe :blushing: ali bas je glasno lupalo....i jeste negde iznad gasa i kocnice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to samo lupalo na makadamu ili na pruznom prelazu odnosno samo na losem putu. U mestu kada sam mrdao volan slabo se je culo  i zazor je bio veoma mali. Nakon dotezanja (bio je potpuno otpusten) zazora nema a lupanja pogotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se pre nekih sedam dana pojavilo lupkanje prilikom motanja volana. Nije na letvi niti oko volana, negde je napolju. Zvuk je cudan malo zvoni, najbolje mogu da ga opisem kao opruga kada je upredas a ona s vremena na vreme odapne i vibrira malo. Kako da nesto odapinje i kad cukkne ili sta vec ostis blage vibracije. Zvuk se napolju ne cuje vec unutra prenosi se u kabini ali ne nastaje u kabini provereno. Imam utisak kao da je opruga ili balans stangla. Izrazilo se kada je otoplilo, kada je hladno nema nista sve normalno. Da li se nekom ovo desavalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ovih dana, nakon montaže zimskih guma, dešavalo isto to. Kad motam i na jednu i na drugu stranu, na istom mestu (recimo oko četvrtine okreta volana) čuje se taj zvuk koji si opisao, tačno kao da odapne neka opruga. Povremeno se čuje, a povremeno ne. Bio sam juče u servisu koji se bavi isključivo trapovima, vešanjima i slično, čovek sve isprobao i ispregledao, kaže mi da su šolje amortizera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se opruga ne napinje i da ne dođe do njenog pucanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa i ja sam pre par dana nove zimske stavio Hankok, od tada se cuje kad je toplo ! Pre toga nije.

I takodje na oko cetvrt kruga, mozda je zbog guma_

Edited by vranic.a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

 "  Kod mene se pre nekih sedam dana pojavilo lupkanje prilikom motanja volana. Nije na letvi niti oko volana, negde je napolju. Zvuk je cudan malo zvoni, najbolje mogu da ga opisem kao opruga kada je upredas a ona s vremena na vreme odapne i vibrira malo. Kako da nesto odapinje i kad cukkne ili sta vec ostis blage vibracije. Zvuk se napolju ne cuje vec unutra prenosi se u kabini ali ne nastaje u kabini provereno. Imam utisak kao da je opruga ili balans stangla. Izrazilo se kada je otoplilo "

 

 

zvuk koji je kolega  vranic.a  lepo  opisao  sam   i ja nedavno čuo na svom G Puntu , takođe osetio sam vibracije preko papičice gasa ,kočnice ...najčujniji je u leru pri motanju punim levo-desno , čujan je pri parkiranju uljučivanju u kružni tok ... dakle okretanju volana pri malim brzinama. na autoputu ništa . Ne "gori" ni jedna signalna lampica  , auto se ponaša "normalno" . City mode servo funkcioniše uobičajeno sem što se čuje taj zvuk odapinjanja federa pri  motanju. 

Primetih to kako je evo otoplilo posle sibirskog talasa sada krajem februara-početkom marta.

 

Zahvalan za mišljenja ,sugestije gde bi bio kvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipo, a kod mene na puntu mk2 se zvuk odapinjanja opruge cuje pri kocenju najvise, pri kretanju, sa desne strane, hoce da se zacuje kad naidjem na lezeci, ili kad neko sedne na suvozacevo mesto, sta li to lupka sa te strane, amorti isolje skoro zamenjeni...moze li krajevi letve volana da imaju takav zvuk...kao u oprugu da lupi cekic, tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, strahinja987 said:

Pozdrav ekipo, a kod mene na puntu mk2 se zvuk odapinjanja opruge cuje pri kocenju najvise, pri kretanju, sa desne strane, hoce da se zacuje kad naidjem na lezeci, ili kad neko sedne na suvozacevo mesto, sta li to lupka sa te strane, amorti isolje skoro zamenjeni...moze li krajevi letve volana da imaju takav zvuk...kao u oprugu da lupi cekic, tako nesto...

Stabilizator ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, notalone said:

Stabilizator ?

Pa ne znam ima li moj punto stabilizator, mislim da nema...buljavi punto 2 ?! Da nisam menjao solje rekao bi da je to, ali ovako mozda krajevi letve, gumice balans stangle, poluosovine, spone, sta li moze proizvoditi to lupkanje kod kocenja...hmmm ali hvala na odgovoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...